şifalı bitkiler

Limonla Diş Nasıl Beyazlatılır?Limonla Diş Nasıl Beyazlatılır?
Bembeyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Fakat dişler zamanla dış etkenlerle sararabilir. Bilhassa sigara kullanımı , çay, kahve, alkol ve bazı ilaçlar dişlerin sararmasına neden olur .

Doğal yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız bunun kolay ve etkili bir yöntemi bulunmaktadır . Bembeyaz, parlak, sağlıklı dişler ele geçirmek için natürel beyazlatıcı olarak evde basitçe hazırlayabileceğiniz limon karbonat kürü yapabilirsiniz.

Karbonat diş üzerindeki lekeleri içerdiği aşındırma özelliği ile temizlerken limonun asit özelliğini dengeler. Eğer diş sararması bir hastalık nedeni veya genetik olarak sarı değilse limon karbonat karışımı çok iyi sonuçlar verecektir.

Malzemeler

1 çay kaşığı karbonat
Yarım limon suyu ( taze sıkılmış)
Dişleri kağıt havlu yardımıyla kirleri, üstündeki kalıntıları ve tükürük artıkları gidecek şekilde temizleyin. Bir kasede limon suyu ve karbonatı iyice karıştırın. Karışım karbonattan dolayı köpürecektir. Daha sonra yumuşak bir diş fırçasının üzerine bu karışımdan koyun. Dişlerinizi nazikçe fırçalayın. Yaklaşık 1 dakika bekletin. Bol suyla durulayın. Bu karışımı 1 dakikadan fazla bekletmeyin. Uzun süre bekletirseniz diş mineleri aşınabilir. Ayrıca diş etlerine değdirmemeye gayret edin, diş etleri tahrş olabilir . Diş eti hassasiyeti olanlar bu kürü dikkatlice uygulamalıdırlar. Bu uygulamayı haftada 1 gün yapmak yeterlidir .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı