şifalı bitkiler

KUPA BARDAKLARA BASKI NASIL YAPILIR?KUPA BARDAKLARA BASKI NASIL YAPILIR?

Kupa baskı, bildiğimiz kupa bardakların üzerine digital baskı tekniği ile belirli bir tasarımın basılması işlemidir.

İnternet üzerinden uygun fiyatlara satılan bu bardakların nasıl yapıldığına bir bakalım.

1.Adım : Bardağın üzerine yaptırmak istediğiniz tasarım grafikler yada uzmanlar tarafından photoshop yada benzeri programlar ile tasarım aşamasında hazırlanır.

2.Adım : Hazırlanan bu tasarım için sublimasyon prova çıktısı alınır.

3.Adım : Alınan çıktı kupa bardak üzerine göre kesilir ve sıkıca bantlanıp tam kupanın üzerine oturacak şekilde sıvazlanır.

4.Adım : Sıvazlama işlemi tamamlandıktan sonra kupa bardak baskı makinesinin içine yerleştirilir.

5.Adım : Makine gereken ısı seviyesine geldikten sonra hazırlanmış tasarım çıktı üzerinden kupa bardak üzerine transfer edilir.

6.Adım : Gerekli miktar makinenin içinde bekletilen bardak transfer işlemi tamamlandıktan sonra makineden çıkarılıp soğumaya bırakılır.

7.Adım : Soğuduktan sonra kupa bardak üzerindeki kağıt/çıktı çıkarılır.

8.Adım : Kupa artık kullanıma hazır hale gelmiş olur ve özel kutusuna konularak ambalajlanıp müşteri adresine kargolanır.

Kısaca kupa baskı işlemi bu şekildedir.  Baskılı kupa bardaklar özel günlerde hediye olarak tercih edilebileceği gibi kurum yada kuruluşlar tarafından eşantiyon yelpazesine eklenip promosyon kupa olarak müşterilere veya çalışanlara dağıtılabilir.

Kupa baskı porselen ve seramik bardaklar üzerine yapılabilir.Sihirli baskı ismiyle anılan  içerisine sıcak su konulduğunda renk değiştiren çeşitleri de mevcuttur.

 Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı