şifalı bitkiler

Kudret Narı MacunuKudret Narı Macunu
Kudretnarı,Turuncu-sarı renkte, şişkin meyveleri meydana gelen, bir -2 metre yüksekliğinde, ince gövdeli, tırmanıcı tek nebattır. 20 santimetre’ye civarı büyüyebilen meyvelerinin üstünde pürtüklüdür. Meyveleri momordican isminde acı tek madde, uçucu yağ ve reçine içeren.
Kudret Narı Macunu Ne Türlü Yapılır ?
Bir tane olgunlaşmış kudret narını, minik parçalar şeklinde doğrayıp 1/2 litrelik tek şişeye koyulur.Üstünde de zeytinyağıyla doldurulduktan ardından şişe güneşe bırakılır.Birden Çok hafta içerisinde kudret narları yumuşayarak pelte haline ciro.Çoğalış kullanım alanına hazırlıklı demektir.
*** Kudret narının çekirdekleri çıkarıldıktan ardından 2 tane kudret narı meyvesi ezilir ve 1/2 kavanoz balın içerisine konulur. Bu karışım 45 zaman süresince erken ve akşam aç karnına tek yiyecek kaşığı tüketilebilir.
Kudret narı macunun sağlığa yararları tek sürü farklı ve tek sürü istikametlidir. Kudret narı macununun biyoaktivte istikametinden tek sürü zengin tek meyve meydana geldiği bilinmektedir. Salatalığa benzer ve hafif acımsı tek tadı meydana gelen kudret narı, içindeki lektin adı verilen tek çeşit insülin reseptöre nedeni ile, tatlı yeme talebini bastırmak amacıyla kullanılmaktadır.
Salatalığa benzer ve hafif acımsı tek tadı meydana gelen kudret narı, içindeki lektin adı verilen tek çeşit insülin reseptöre nedeni ile, tatlı yeme talebini bastırmak amacıyla kullanılmaktadır.
Kudret narı macunu bununla birlikte ülsere, pekliğe, selülite, yerel kilolara ve yerel zayıflamaya, karaciğer hastalıklarına, ten lekelerine bitkisel şifa kaynağıdır.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı