şifalı bitkiler

Konjektivit Tedavisi İçin BesinlerKonjektivit Tedavisi İçin Besinler
Konjektivit; pembe göz olarak da malum gözün beyaz kısmının ve göz kapaklarının iltihaplanmasıdır.

Bu kısım , virüslere, bakterilere, alerjenlere ve toksik ajanlara bir sürü duyarlı bir bölgedir. Bedendeki öbür hastalıklar da bunun için ne nedenle olabilmektedir. Bilhassa çocuklarda sık sık görülür. Konjektivit görmede değişikliğe ne nedenle olmaz.

Grip ve öbür enfeksiyonlarda gösterişli meydana gelen virüs ve bakteriler de konjektivit oluşumuna ne nedenle olabilmektedir.

Bu vaziyet alerjiden de kaynaklı olabilmektedir. Saman nezlesinden muzdarip çocuklarda sıkça gözükür.

Çevresel etmenler de etkili olabilmektedir. Hava kirliliği, bir birlik sabun ve kimyasallar, sigara dumanı benzeri.

Konjektivite, yeşil sebzelerin yetersiz alımı da ne nedenle olabilmektedir. Bu sebzelerin tüketimini arttırın.

Koyu yapraklı sebzelerde, portakalda, tatlı patates ve havuçta bulunan beta karoten hem bir konjektivit hem bir de öbür göz hastalıklarından korunmada etkindir. Bu sebzelerden edinilen beta karotonin bağırsaktaki emilimi bir sürü etkindir. C vitamini durumundan zengin meyve ve sebzelerle beslenmek iyileşmeyi hızlandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Besinlerden elde edilen beta karoten vücutta A vitaminine dönüşür. A vitamini göz amaçlı bir sürü yararlıdır. Fakat sebze tüketemeyenler, A vitaminini, yumurta, balık yağı, süt ve süt ürünlerinden alabilirler. B vitamini alımı da iyileşmeyi hızlandırır. Bir hafta süresince günde 3 kez 23 gr çinko alımı da iyileşmede yararlıdır. Şeker alımı asiditeyi arttırdığı amaçlı kısıtlanmalıdır. Bakteriler şeker varken ek olarak çabuk ürerler.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı