şifalı bitkiler

Kıkırdak Tedavisi İçin Öneriler



Kıkırdak Tedavisi İçin Öneriler
Kıkırdak Bitkisel Tedaviyi olarak milletçe arasında kastedilen ilaç yada cerrahi müdehale olmadan gıda takviyeleri ile bu hastalığı giderme yoludur
Kıkırdaklarda çeşitli nedenlerden yada yaşlılıktan ötürü meydana iştirak eden zedelenmelerde kullanılabilecek ve epeyce etkili iki gıda desteği vardır.Bu ikisinin birlikte tüketimi epeyce iyi neticeler vermektedir.
Aşağıda birinci sırada verdiğimiz glukozamin kıkırdağı kendini yenilemesi için gerekli maddeyi olanağı sağlar ikincisi ise bu yenileme sürecini başlaoğ hızlandırarak iyi neticeler alınmasını sağlar
Kıkırdak Rehabilitasyonunda Kullanılabilecek Gıda Takviyeleri
1-Glucosamine Chondrontion MSM
2-Köpek Balığı Kıkırdağı
Glucosamine Chondrontion MSM
Glukozamin Faydaları:Özellikle glukozamin-kondroidin sülfat karışımını hasta olanların ağrılarını azaltmada ve eklem hareketliliğini desteklemede faydalı olabileceğini düşündüren emin çalışmalar ve gözlemler mevcuttur. Nihai zamanlarda bu ikiliye tertemiz bir madde ek olarak eklenmiştir: Kollajen hidrozilatı. Hayvanlardan ele geçirilen kollajenin özel bir birlik işlemlerden geçmesiyle ele geçirilen bu hidrozilatların yeteri civarından dozda (5-10 gr) kullanılması şeklinde eklem dayanıklılığını artırdığını gösteren bir birlik çalışmalar yayınlanmıştır. Bizim teklifimiz bu desteklere başlamadan döneminden önce de kesin olarak doktorunuzun fikrini almanızdır.
Glukozamin ve Kondroitin Bedende Kullanım Alanları
GLUKOZAMİN Kondroitin sülfat da aynı biçimde bedende bulunan ve eklem kıkırdağı oluşumunu bloke eden enzimleri azaltan bir maddedir. Bu maddelerin hayvanlardan ele geçirilen türevleri yaygın olarak satılmaya başlanmıştır.
Köpek Balığı Kıkırdağı
Köpek Balığı kıkırdağı içerdiği bileşenlerle vucutta hücre yenilemesine yardım eden olduğundan kıkırdak dokusununda yenilenmesini epeyce hızlandırmaktadır.
Köpek Balığı Kıkırdağı Yararları Muadil tıbbın en popüler ürünlerinden biri de köpekbalığı kıkırdağı. Amerika’da ve Avrupa ülkeleri piyasasında bu kıkırdağın düzinelerce formu var. Besin desteği kategorisinde satılan kıkırdakta enbaşta kollajen, amino asitler, mineraller (kalsiyum, fosfor, sodyum) ve glikozaminoglikan olmak üzere çok kimyevi madde yer alıyor.
Kıkırdak Rehabilitasyonunda Kullanılan Öbür Yöntemler
Kıkırdak Nakli
Bu ameliyata mosaikplasti de denilmektedir. Yapılmış Bulunan işlem üstü kıkırdak ile kaplı kemik silindirleri hasarlı bölgelere döşemektir.Hastanın kendisinden alınması planlanıyorsa kemik-kıkırdak silindirleri dizin ağırlık taşımayan yüzeylerden gelmelidir. Bu hakikat uygulama yüzeyinin kısıtlanmasına ne nedenle olabilir. iki cm2 altındaki kıkırdak hastalıklarında nihai derece etkililidir. Muvaffakiyet oranı % 80 ler civarındadır.
Kıkırdak Hücre Nakli
Türkiye’de nihai zamanlarda çok reklamı yapılmış bulunan fakat yeryüzünde tahmini 20 senedir uygulanılan, pahalı – çift evreli ameliyat olması ve muvaffakiyet oranının öbür yollarla çeşitlilik göstermemesi nedeni ile giderek az kullanılan bir tedavi yoldur. İki evreli bir cerrahi bir işlem lazımdır. İlk süreçte cerrah artraskobik teknikle sıhhatli kıkırdak hücrelerini diz ekleminin ağırlık taşımayan bölgelerden toplar. Bir Araya Iştirak Eden kıkırdak hücreler genetik bir işlem sonrasında 15 zaman kültüre edilirek üretilir.
Bu hücreler hazırlandıktan daha sonra diz kıkırdağındaki hasarlı bölgeye nakil edilirler. Bu hücrelerden orjinal kıkırdak dokusuna çok yakın kıkırdak dokusu gelişir. Tahmini %70-80 muvaffakiyet sağlanır.
Kadavradan Kıkırdak ve Menisküs Nakli
Dizin kemik ve kıkırdak hasarlanmalarının kapsamı geniş meydana geldiği çocuk hasta olanlarda diz protezine iyi bir alternatiftir. Genel Itibariyle dizin iç yada harici bölümünün hepsini ilgilendiren menisküs ve kıkırdak bozukluklarında yada kırık-travma sonrasında yüzey düzensizlik ve kayıplarında dizin hasarlı kısmı tamamıyla çıkarılarak kadavradan edinilen kemik-kıkırdak-menisküsün nakli ile tertemiz-sıhhatli bir eklem yüzeyi oluşturulur.
Kadavradan nakledilen parçalarda red oranı % 5 i geçmemektedir. Vücudun işlek hücreleri konulan allogreftin içerisine göçederek tahmini 6-12 hafta arasında tam bir ahenk olanağı sağlar .



Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı