şifalı bitkiler

KIBRIS ÖĞRENCİ YURTLARIKIBRIS ÖĞRENCİ YURTLARI
Üniversiteyi kazandınız; ama kazandığınız okul Kıbrıs’ta. Uzak bir mesafe bunun yanında bilinmedik bir yer. Aslında broşürlerden ve internetten üniversiteyi ve Kıbrıs’ı görmüş, beğenmiş hatta gitmek için heyecanlanmıştınız. Fakat şimdi nerede kalacağınızı ve nasıl yaşayacağınızı düşünerek belki de endişe ediyorsunuz. Özellikle anne ve babalar çocuklarını Kıbrıs’a göndermek konusunda tereddüt ederler. Çünkü kalacak yer ve yeme içme en büyük sorunlardandır ve bu sorunu nasıl çözeceklerini düşünürler. Halbuki Kıbrıs öğrenci yurtları artık tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yeterlilikte ve zenginliktedir.

Üstelik şimdi her bütçeye uygun farklı imkânlara sahip yurtları inceleyerek çocuğunuz için en uygun olanına karar verebilirsiniz. Bu yurtlarda genellikle dinlenme Odası, T.V Odası, Bilgisayar Odası, Kafeterya, Kütüphane, Merkezi Isıtma, Etüt Salonu, Çamaşır Odası, Ütü Odası, Kantin, Mutfak gibi alanlar standart olarak bulunuyor. Bunların yanında daha lüks olan havuzu ve geniş bahçeleri bulunan yurtlar da mevcut. Siz kendi maddi gücünüze ve çocuğunuzu ilgi alanına göre ya da okula yakınlık uzaklığına yani mesafesine göre bir yurt seçebilirsiniz. Siz değerli velilerin çocuklarına ne kadar önem verdiklerinin bilincinde olan yurtlarda genel felsefe asgari güvenliktir. Yurt giriş ve çıkış saatleri bellidir. Bunların yanı sıra her yurdun kendisine göre kuralları vardır ve öğrencilerin bu kurallara uymalarına dikkat edilir. Yine bu yurtlarda tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik odalar mevcuttur. Oda fiyatlarını odada kalan kişi sayısı etkiler. Yemek dâhil olan yurtlar olduğu gibi, sadece barınma hizmeti veren ve kafeteryası bulunan yurtlar da mevcuttur. Genellikle çamaşır, ütü gibi hizmetler ücret dâhilindedir. Her şey çocuğunuzun rahatı ve konforu düşünülerek hazırlanmıştır. Etüt odaları öğrencilerin ders çalışmalarına olanak veren donanımdadır. Yine kütüphaneler öğrencilerin yapacakları araştırmalara destek sağlar. İnternet bağlantısı ile çocuğunuz hem araştırmalarını yapabilir hem de boş vakitlerini değerlendirebilir. Yine boş vakitlerini değerlendirmek için televizyon odasında arkadaşları ile hoşça vakit geçirebilir.

Siz de çocuğunuzu Kıbrıs’a gönderiyor ve onun için en iyisini arıyorsanız Kıbrıs’ta bulunan yurtlara ve özelliklerine bir göz atabilirsiniz: www.kibrisyurtlar.org Eminiz aradığınız gibi bir yer muhakkak bulacaksınız.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı