şifalı bitkiler

Kepek Nasıl Yok EdilirKepek Nasıl Yok Edilir
Kepek oluşumu bireyin saçlarının berbat ve cansız görünmesine ne sebeple olur. Koyu nitelik giysi giyildiği halde kepekler ense ve omuz bölümlerine dökülerek büyük bir mahcubiyete sebep olur . Kepek, kafa derisinde bulunan hücrelerin can vermesi ile oluşur. Her insanda kepek vardır fakat bir takım insanlarda bu vaziyet fazlasıyla kendisini hissettirir.

Kepek sorunu içsel ve dışsal faktörlere ilişkin oluşabilir. Saçlı deride kepek yalnızca kurumadan kaynaklı oluşurmuş benzeri bir algı olsa da yağlı derilerde de kepek oluşumu gözlenir. Bu sebeple yağlanma normal değerlere getirilebilirse kepek sorunu ortadan kalkmış olur.

Kepek oluşumunu engellemenin ilk ve temel yöntemlerinden biri banyo yapıldığında saçları şampuanlardan ve kremlerden iyi şekilde arındırmaktır. Şayet iyi bir şekilde durulama işlemi yapılmazsa saç derisinde kalan şampuan ve krem saç derisini tahriş ederek kepek oluşumuna zemin hazırlar. Fazla kepek sorunu meydana gelen bireyler kepek şampuanları kullanmalıdır. Her markanın kepek şampuanı mevcuttur ve uzunca süreli kullanıldıkları halde pozitif sonuçlar vermektedir.

Saçlardaki kepeğin sebebi kurumadan kaynaklı ise banyodan ardından ifade edilecek meydana gelen saç bakımları ve nemlendirme çalışmaları da kepek oluşumunu önlemek amaçlı yararlı olur. Bununla Birlikte iyileştirme sürecinde saçların tahrip edilmemesi ve fazla sıcağa maruz kalmaması da mühimdir.

Banyodan ardından durulama işlemine geçildiğinde suya sirke katarak saçları durulamak ve böyle 5 dakika beklemek saçlı derideki mikropların ölmesini sağlayarak kepek oluşumunu engeller. Sirkeli su ile 5 dakika bekledikten ardından saçlar normal su ile yıkanarak işlem bitirilebilir.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı