şifalı bitkiler

Keçi sütü sabunuCilt için çok faydalı meydana gelen keçi sütü sabunu , keçi sütünden ve zeytinyağından elde edilmektedir . Cildi arındırıcı ve cildi dış etkenlerden koruyucu özelliği bulunan keçi sütü sabunu aynı zamanda çok iyi bir nemlendiricidir . Keçi sütü sabunu nedir? Natürel keçi sütü ile zeytinyağının karışımından elde edilen cilt dostu natürel bir sabundur .

Keçi sütü sabunu yapılırken kullanılan zeytinyağının cilt için faydalarını bilmeyen yoktur . Keçi sütünün içinde barındırdığı natürel protein ve yağların pH değerleri insan cildine benzer özellikler taşıdığı için cildi koruyucu ve besleyici özelliği vardır . Her cilt tipine fayda sağlayan keçi sütü sabununun özellikle hassas ciltler için çok daha fazla yarar sağladığı belirtilmektedir .

Keçi Sütü Sabununun Faydaları:

Keçi sütünün içeriğinde alfa hidroksi asit maddesi bulunmaktadır . Cilt için çok faydalı meydana gelen bu asit maddesi deri döküntüsünü önleyerek cildi ölü derilerden arındırmak için ideal bir üründür . Ciltte oluşan egzama gibi kaşıntılı deri hastalıklarında keçi sütü sabununun natürel nemlendirici etkisi sayesinde cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltıcı etkisi bulunmaktadır . Keçi sütü sabununun pH seviyesi insan cildine benzediği için bakteri ve kimyasal maddeler gibi dış etkenlere karşı cildi korur . El yapımı meydana gelen keçi sütü sabunu , içerisinde alkol , petrol gibi cilde zararlı maddeler barındırmadığı için özellikle hassas ciltler için çok faydalıdır . Natürel sabunlardan olduğundan dolayı ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon oluşma riskini azaltır . Akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu kullanmak gerekir . Çünkü içeriğindeki etken maddeler ve süt proteinleri akneye neden meydana gelen bakterileri öldürerek yok eder .

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır:

Keçi sütü sabunu ılık ve yumuşak sularda daha iyi köpürdüğü için kolay kullanılmaktadır . Vücuda direk temas ettirmek yerine elde veya lifle köpürterek köpüğünü cilde sürmek daha hızlı sonuç almayı sağlamaktadır . Sabunu kullandıktan sonra erimesini önlemek için ahşap sabunluk kullanmalı ve güneşten uzak tutulmalıdır .

Keçi sütü sabunu hakkında bilgileri derlediğimiz bu yazımızda keçisütü sabunu nedir , keçi sütü sabununun faydaları , keçi sütü sabunu nasıl kullanılır , keçi sütü sabunu ne işe yarar , keçi sütü sabunuyla cilt bakımı , el yapımı sabunların yararları konularında bilgiler bulabilirsiniz .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı