şifalı bitkiler

keçi sütü – Anne sütüne en yakın sütkeçi sütü – Anne sütüne en yakın süt
Profesör Doktor Celalettin Koçak, liçeriğinde aktoz oranı açısından yüksek proteinler bulunan keçi sütünün değerli besin ögeleri de içerdiğini belirtti …

Keçi sütündeki yağ asitlerinin bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini ifade eden Prof . Dr. Koçak, bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği gibi diş ve kemik gelişimi için de iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu kaydetti .??

Doğal homojenize meydana gelen sütün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olduğunu bildiren Prof . Dr. Koçak, şöyle devam etti:??”100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keçi sütünde 134 miligramdır.

Keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranı diğer hayvanlardan daha azdır . Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütü değerli besin ögelerini içeriyor.

Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir.” ??Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa’da ”özel sağlık marketlerinde” özel ücretlerle satıldığını ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Prof . Dr. Koçak, ”Ancak bazı kişiler tat anlamında sevmeyebilir, onlara ağır gelebilir.

Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku anlamında herkes tarafından tercih edilmeyebilir” dedi .?

?CİLT HASTALIKLARINDA YARARLI AMA İLAÇ DEĞİL ?

Keçi sütünün serum proteinlerinin alerjik özelliği olmamasından ötürü sindirim sistemi rahatsızları ile bazı cilt hastalıkları için tedavi edici olabileceğini ifade eden Prof . Dr. Koçak, ”Ama ne olursa olsun , aşırıya gidip abartılmaması lazım . Keçi sütü ilaç değildir.

Yani hiç bir gıda tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir. Ne olursa olsun abartmayalım. Öncelikle her türlü rahatsızlıkta ilaçla tedavi yolunu seçilmelidir” dedi .?

Keçi sütü Anne sütüne en yakın süttür. yeni doğmış bebeklerin beslenmesi ve bunun dışında pek çok hastalığın tedavisi içinne de yardımcı olmaktadır.
?1. FRANÇOIS’YI İYİLEŞTİRMİŞ ?

Tarihte de keçi sütünün bazı faydalarına rastlandığını bildiren Prof . Dr. Koçak, ”16. yüzyılda 1 . François rahatsızlanmış ve hastalığına hiç kimse çare bulamamış. O dönemde Kanuni Sultan Süleyman’dan yardım istemişler.

Kanuni kendi doktorunu ve yanında keçisini göndermiş. Keçinin sütünü ve yoğurdunu her gün içen François bir süre sonra eski sağlığına kavuşmuş ve Fransa’da yoğurt, ilaç niyetine kullanılmaya başlamış.

Tıp kitaplarında da keçi sütünün iyileştirici gücüne yönelik çeşitli eserler yer alır” diye konuştu .Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı