şifalı bitkiler

Kahve yararlı mı yoksa zararlı mı ?kahvenin-faydalari-zararlariÇayın faydaları, zararları ve kahvenin faydaları, zararları toplumda her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bu yazımızda bu sorularınıza yanıt arayacağız.

Kahvenin Zararları

Kırk yıl hatırı olan kahve, özellikle masa başı çalışanların vazgeçilmez içeceğidir. Bir çok kişi için günün ilk öğünüdür ve zayıflamaya yardımcıdır. Çok fazla tüketilen kahvenin zararları konusuna değinmeden önce, her şeyde olduğu gibi, kahvede de aşırı tüketim birçok zarara yol açıyor.

Kahvenin Zararları Nelerdir?

Kahvenin Yararları yok mu?

Peki günde kaç bardak kahve tüketmeli? Uzmanların bu soruya cevabı 3 bardaktan fazla tüketmemektir. Kahvenin bir yok yararı olduğu bilinir ve bu oran abartılmadığında kahvenin yararları bir çok sorununuzu çözecektir.

Kahvenin Yararları Nelerdir?

Günde 3 bardak ve üzeri kahve tüketenler için ise, zarar çanları çalmaya başlar. Bu durumda kahvenin zararları konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir.

Her yiyecek ve içeceğin olduğu gibi kahvenin de yararları olduğu kadar aşırı tüketimde zararları da söz konusu olabiliyor. Bu yüzden her tükettiğiniz gıdayı dengeli bir şekilde tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenme için bu çok önemlidir.

Kahvenin yararları ve zararları konusu kişiye göre değişebilir. Bazı insanlar için 1 bardak kahve bile ters etki yaratabilir. Bu yüzden kalp ve tansiyon hastaları kahveyi dikkatli ve kontrollü olarak tüketmelidir.

Kahve Selülit Yapar Mı?

Birçok kişisinin merakı olan kahve selülit yapar mı? Sorusunun cevabı evettir. Çünkü yüksek miktarda kafein tüketimi selülitlerin oluşumuna zemin hazırlar. Günde en fazla iki bardak kahve içmek yeterlidir. Daha fazlası bir çok sağlık sorununa neden olabileceği için dikkatli tüketmeniz gerekir.

Bel çevresi kadınlarda 81 cm, erkeklerde 91 cm altında ise mükemmel olarak yazılan değer hanesinde, bel çevresi kalınlaştıkça riskin de arttığı anlaşılıyor. Erkeklerde 103 cm, kadınlarda 86 cm obez olarak belirleniyor.Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp