şifalı bitkiler

Kadınlardaki Akıntı İçin Bitkisel ÇözümKadınların, üreme çağında, sıklıkla karşılaştıkları, fizyolojik akıntılar dışında, en önemli sorunlarından bir tanesi olan, fizyolojik olmayan vajinal akıntılar, genellikle, bir enfeksiyon olduğunu gösterir. Koyu kıvamlı, kötü kokulu bu akıntılar, başta, mantar olmak üzere, pek çok sebebe bağlı olabilir.
Kadınlarda görülen vajinal akıntılar için, sizlere önereceğimiz, şifalı bitkiler şünlardır ;
Akgünlük sakızı : Macunu yenir. Suyu ve hülasası içilir.
Çınar ağacı : Çayı içilir.
Gökçe (ökse – burç) : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Kantaron (sarı) : Macunu yenir. Çayı, suyu ve hülasası içilir.
Kuzu kulağı (labada) : Rahim yoluyla, fitil yapılıp kullanılır.
Oğulotu (melisa) : Macunu yenir. Çayı, suyu ve hülasası içilir.
Pıtrak : Kaynatılmıs suyu içilir.
Sinameki : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Tere otu ve tohumu : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Zakkum : Yağı balla tatlandırılarak içilir. Dikkat! Çok miktarda alınırsa zehirleyebilir.
KULLANIM ŞEKİLLERİ : aç karına sabah, öğle, aksam, yatarken, çay gibi demletilir, 2 – 3 bardak balla içilir. Öğütülür bal ile macun yapılır, 1 – 2 tatlı kasığı yenir, Damıtılmıs bitki suyu birer kahve fincanı içilir. 5 gram yağ 15 – 20 gram damıtılmıs bitki suyu bal ile tatlandırılır çalkalanır hülasa olarak içilir.
* Küçük bir pinik tüpünün üzerine, ağzı geniş ve içi su dolu bir tencere oturtulup, içine bol miktarda (4-5 demet) maydanoz katılıp kaynatılır. Kaynama derecesi buhar çıkartmaya başlayın­ca belden aşşağısı çıplak olarak bu buharın üzerine yirmi dakika kadar çökülür.
* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çay fincanı içilirEtiketler: , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı