şifalı bitkiler

İshal yapan bitki çayıKabızlık gidererek ishal yapan bitki çayları hem zayıflamaya destekçi oldu, hem de hazımsızlık problemi yaşayanlara ilaç oldu. Bir Birlik şifalı nebatlardan elde edilen bitki çayları ishal yaparak bireyin mide ve bağırsak sorunlarının ortadan kaldırılmasına yarıyor. Şifalı bitki çaylarını kabızlık tedavisinde kullanmak asırlardır tatbik edilen bir muadil tıp yöntemidir . İshal edici bitkilerin içeriğinde mukus, uçucu yağlar, lif, vitamin ve mineraller yönünden zengindirler. Bu maddeler bağırsak kasılma aktivitesini artırarak spazmları ortadan kaldırırken ishal tesiri yaparak bağırsaklarda biriken toksinlerin de dışarı atılmasını kolaylaştırmaktadır.

İshal yapan bitki çayları insan bünyesi amaçlı en gösterişli ve zararsız meydana gelen natürel ilaçlardır. Hazırlanması ve uygulanması bir sürü pratik meydana gelen bitki çaylarını anlatılan şekilde kullandığınızda kabızlık sorunları ortadan kalkacaktır. Zayıflamak amaçlı kontrollü şekilde ishal olmayı isteyenler amaçlı de aşağıdaki bitki çaylarını bir birlik ayurveda ve şifalı bitki uzmanları öneri etmektedir. Fakat burada uyarı edilmesi gerek olan olan hususlar vardır. Öncelikle doktorunuzla bitki çaylarını kullanmadan öncelikle bir haber paylaşımı yapmalısınız.

İshal yapan bitki çayları nelerdir

Keten tohumu çayı: Sabahtan termosun içerisine bir çay kaşığı keten tohumunu koyun ve üst kısmına bir su bardağı kaynar su dökün ve kapağı kapatın. 12 saat termosun içerisinde demlenmeye bırakın. Akşam çayın tamamını amaçlı. Bu çay çok kabızlıklarda da gösterişli olacaktır. Bu çayı birçok kereden pek kullanmayın. Şeker hastalarının kullanılması öneri edilmemektedir.

Kayışkıran otu çayı: bir yiyecek kaşığı ufaltılmış kayışkıran otu köklerinin üst kısmına bir su bardağı kaynar su koyun ve iyice sararak 30 dakika demlenmeye bırakın. Akşam yemeğinden birçok saat bir an önce sonrasında tamamını amaçlı. Bu çay hem kabızlığı, hem de iltihaplı bağırsak hastalıklarını tedavi eder. Uzunca zaman kullanılması öneri edilmiyor.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı