şifalı bitkiler

İshal tedavisinde bildiklerinizi unutunİshal tedavisinde bildiklerinizi unutun

Akut ishal olayları çoğunlukla virüs kaynaklıdır . Federal Alman Eczacılar Odası tarafında düzenlenen uluslararası eğitim kongresinde konuşan Doç . Dr . Hans – Jörg Epple , ” Akut ishal durumunda antibiyotiklerin normalde bir faydası yoktur . Yalnızca daha bir sürü bakterilerden kaynaklanan iltihabi durumlarda istisna söz konusu ” açıklamasını yaptı .

Epple , antibiyotiklerin viral enfeksiyonlarda yalnızca mantıksız olmakla kalmadığını bununla birlikte bağırsak bakterilerine zarar verip zor komplikasyonlara yol açabileceğini kaydetti .

İshal tedavisinde kaybedilen elektrolit ( tuzların su – daki eriyik veya çözeltileri ) ve sıvının geriye alınması büyük öneme sahip . Dünya Sıhhat Örgütü , kaybın giderilmesi amaçlı tuz ve tespit edecek miktarda glikoz karışımını öneriyor . Eczanelerde satılan elektrolit çözeltileri de Dünya Sıhhat Örgütü’nün bu tavsiyesiyle örtüşüyor .

Kola ve kraker mahaline muz

Doç . Dr . Epple , geleneksel olarak çoğu bireyin iyileştirme amaçlı kola içip tuzlu çubuk kraker yemesini , akut ishal durumunda öneri etmiyor . Kolanın bir sürü pek şeker içerdiğini kaydeden Epple , bunun ishali hepten kötüleştirebileceğini bildiriyor .

Muz da öneriler arasında

Alman profesyonel , elektrolit çözeltilerin evdeki malzemelerle de kolayca hazırlanabileceğini söylüyor . Epple , bir litre kaynatılmış suya çay kaşığının dörtte biri oranında tuz ve yine dörtte bir oranında kabartma tozu katılmasını ve akabinde iki yemek kaşığı şeker veya bal ve yarım bardak portakal suyu eklenmesini öneri etmekte .

Bunu da zahmetli bulan ishalli hastalara ise Alman profesyonel şu temel yöntemi öneriyor: İki tane ortada boy muzu ezin ve afiyetle yiyin!Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı