şifalı bitkiler

İçte Ameliyatsız Burun Estetiğiİçte Ameliyatsız Burun Estetiği
Son birden çok senedir, botoks ve dolgu uygulamalarıyla burunda belli bir süre minik düzeltmeler yapılabiliyor.

Burundaki bir takım hatalar operasyona sebep kalmadan düzeltilebiliyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, burundaki minik sıkıntılar, dengesizlikler, uyumsuzluklar ya da operasyon sonrasında meydana gelen kusurların botoks ve dolgu faydalanılarak düzeltilmesinin olası meydana geldiğini bildiriyor.
Bu işlemle, neticelerin kalıcılığının 4 aydan 2 seneye civarı uzayabildiğini belirten Karacalar, işlem ile ilgili şu verileri veriyor: “Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebiliyor, açık duran burun kanatları daraltılabiliyor, burun ucunu çeken adele etkin ise burun ucu kaldırılabiliyor. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak ek olarak düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak ek olarak zarif bir uç ele geçirmek olası.”

Ayrıca cerrahi sonrasında olabilecek minik düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajının yapılabildiğini söyleyen Karacalar, bu düzensizliklerin -bilhassa burun sırtında- rahatlıkla düzeltilebildiğini bildiriyor. Sonuçtan hoşnut olunması halinde ise neticesi daimi duruma getirme işlemlerine başlanabiliyor. Fakat şunu da belirtmekte yarar var; hafif sıkıntılar dışındaki burunlarda bu çeşit işlemlerin estetik cerrahi ameliyatlarının yerini alması mevzubahis değil. Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, yapılmış olan işleme konusunda ise şunları söylüyor: “Burunda dolgu amaçlı kullanılan ürünler çoğunlukla hyaluronik asit jel ve hidroksiapatittir. Bu ürünler fiziksel onay edilir ve bedenle uyumludurlar. İşlemler yüzeysel uyuşturucu madde kremlerin uygulanmasından ardından ince iğnelerle yapılır. Az sürede geçtiğimiz hafif bir şişme ve kızarıklık dışarısında sorun oluşturmaz.”

İnce dudak burnu kocaman gösterir.

Dolgunun tesirinin işlemden anında ardından görülebileceğinin de vurgusunu yapan Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, “Böylelikle kişi aynadaki görüntüsünü izleyerek, hekimi manipülasyon talihi bulabilir” diyor. Botoksun tesiri içinse bir hafta beklenmesi gerektiğine uyarı çekiyor.

Dr. Karacalar, buruna komşu yapıların da görüntüyü etkileyici meydana geldiğini sözlerine ekliyor: “Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda, gebelerde, hudut-adele rahatsızlığı meydana gelen kişilerde bu ikilinin tüketimi uyumlu değil. Ek Olarak güzel bir surat uyumu amaçlı buruna komşu yapıların da bazen rehabilitasyonu gerekebilir. Bunların en başında da dudak geliyor. İnce dudak, burnu ek olarak kocaman gösterir. Dudağın dolgunlaştırılması, göreceli olarak burnu küçültecektir. Burundaki minik sıkıntılara bu çeşit bir yaklaşım, bizim estetiğe basit yaklaşımımız meydana gelen holistik estetiğin tipik bir örneğidir. Bu yaklaşımın temelinde estetik sıkıntılara bir sürü çeşitli açılardan bakmak koltuk alır. Öyle ki burnu ile ilgili bir sürü minik bir sorunla müracaat eden kişide vücut algısının vaziyetini dahi tespit etmeye çalışıyoruz. Bireyin vücut algılamasında yanlışlıklar varsa, bu problemi düzeltmeden rastgele bir teşebbüs yapmamayı seçim ediyoruz. “Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı