şifalı bitkiler

Hamilelikte Uzak Durulması Gereken BitkilerDünyaca ünlü bitki uzmanı Dr. James Duke, hamileler için tüketilmesi sakıncalı olabilecek bazı bitkilerden bahsediyor. Bizde bu bitkileri sizlerle paylaşıyoruz.İlk olarak uzmanımızın tavsiyesi, genel kural olarak hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan bitkisel ilaç kullanmamanız gerektiğinin altını çiziyor. Çünkü birçok bitkinin düşük riskini arttırma ihtimali vardır.

Hamile kadınlara alıç kabuğu, diken üzümü kökü kabuğu, krizantem, ardıç üzümü, misk otu, yaban fesleğeni, sedefotu, sinameki, kara pelin, solucanotu, pelesenk armutu, frenk maydanozu, çin melekotu, köpek elması, dağ nanesi ve pelinotu gibi bitkilerden uzak durmaları gerektiğini söylüyor.

Aslında bunlar sıklıkla kullanılan bitkiler değil. Ama sizin özellikle dikkat etmeniz gereken bitkiler, kereviz ve maydanozdur. Az miktarda tüketmenin hiç bir zararı olmamamakla birlikte, aşırı miktarda kereviz ve maydanoz tüketmekten kaçınmalısınız.

Kafein tüketiminizi azaltın

Her gün aldığınız 163 mg. gibi kafein, düşük riskini ikiye katlamaktadır. Bu miktar bir ya da iki fincan kahveden alınabilir. O yüzden kafein tüketimizi sınırlandırmalısınız.

Sigara içmeyin, alkol kullanmayın. doktorunuzun verdiği dışında hiçbir şekilde ilaç kullanmayın.Etiketler: , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı