şifalı bitkiler

Hamilelikte GripGebelikte gribe yakalanma rizikosu normal zamanlara karşın ek olarak yüksektir çünkü gebelik çağında bağışıklık sisteminde düşüşler görünüyor . Gebelik çağında kalbin atım hızı , kalbin pompaladığı kan ölçüsü , Oksijen imalatı ve tüketimi değişiyor . Bu nedenler de bağışıklık sistemini direk etkileyerek , bulaşması bir sürü pratik meydana gelen hastalıkları bünyeye çağrı etmekte .
Özellikle kış aylarındaki gebeliklere gribe yakalanmamak amaçlı uyarı edilmelidir . Kadın adayı grip meydana geldiği zaman bu virüsler bebeğe de geçebilir , bu da bebeğin sağlığını tehlikeye atmak anlamına ciro . Bununla Beraber gribin neden meydana geldiği yüksek ateş ve zatürre benzeri vaziyetler yaşamsal risk taşıyabiliyor .
Solunum yöntemlerinden bulaşan gribin bulguları içinde öksürük , ateş , boğazda yanma , titreme , baş ağrısı , eklem ağrısı ve halsizlik yer ediniyor . Bununla Beraber gözlerde yaşarma , burunda akıntı ve tıkanma bulguları de meydana geliyor . Ateş çoğu kez 2 kan 3 Gün aynı ritimde devam etse de bir birlik vaziyetlerde 5 kan 6 güne civarı çıkabiliyor . Yüksek ateş hem normal bireylerde Bu arada kadın adaylarında ek olarak ciddi hastalıkları eşliğinde getirdiği amaçlı muayene altına alınmasında yarar vardır .
Gebelik çağında gribe yakalanmamak amaçlı planladığınız gebe kalma zamanından öncesinde grip aşısı olabilirsiniz . Grip aşılar gribe karşın %100 savunma sağlamasa da tedbir niteliği taşıyarak rahatsızlığı %50 oranında engelliyor . Bununla Beraber ilgisiz kış aylarında dışarı çıkarken uyarı etmeli , iyi giyinmeli , beslenmenize uyarı etmelisiniz . Grip olduğunu bildiğiniz takdirde arkadaşlarınızla görüşmekten kaçınmalısınız . Ne Türlü olsa bana bulaşmaz mantığıyla yola çıkarsanız gebeliğinizi ve bebeğinizi risk altına almış olursunuz .
Gribi riskli kılan durumlardan biri de zatürreye çevirmesidir . Gebelik çağındaki kadınlarda bağışıklık sistemindeki düşüşlerin yanında solunum ve dolaşım bozukluklarına da bir sürü sık sık rastlanır . Bu yüzden gribin zatürreye çevirmesi hali , gebelik çağındaki kadınlar amaçlı bir sürü da pratik değil bir durum değildir .
Hamilelik çağında grip olmuşsanız ve ateşinizin 39 derecenin üstünde seyrediyorsa bebeğiniz bu durumdan negatif etkilenecektir . Hamileliğinizin nihai aylarında yakaladığınız gribin yan etkilerinden biri de erken doğumdur . Fakat doğum öncesinde ateş yüksekliğinin düşürülmesi doktor aracılığıyla yapılmalıdır . Nezle grip benzeri hastalıklar öksürükle beraber bronşite dönüşebildiği amaçlı bir birlik vaziyetlerde Antibiyotik tüketimi mevzubahis olabiliyor . Fakat kuşkusuz gebelik döneminizde doktorunuza danışmadan rastgele bir ilaç kullanmayın . Gebelik çağında şuursuz ilaç kullanımları , bebeğe daimi zararlar verebildiği benzeri düşüklere ne sebeple olarak gebeliği de sonlandırabiliyor .
Hamilelikte grip aşısı yaptırmanın , bebeğin sıhhati tarafından bir olumsuzluğu bulunmamaktadır . Çünkü grip aşısının muhtevanında Işlek virüs bulunmamakta , başka bir terimle inkative virüs olarak bilinmektedir . Fakat bilinçsizce doktora danışmadan aşı yaptırılması da sakıncalıdır .
Hamilelik çağının en ciddi ayları önce 3 Ay meydana geldiği amaçlı gebe kalmayı planlıyorsanız öncesinde grip aşısı yaptırmanız gerekmektedir . İlk 3 ay gebelikte düşük riskinin maksimum meydana geldiği zamanlar meydana geldiği amaçlı bebeğin gelişmesini bozacak rastgele bir durum olmaması önem taşıyor .
Grip olduysanız bunu ilaçlar mahaline natürel yollarla geçirebilirsiniz . Öksürüğünüz amaçlı hazırlayacağınız ballı süt karışımını içmeniz yeteri kadar olacaktır . Bununla Beraber C vitaminleri durumundan yararlı meyveleri tüketmeniz gerekmektedir . Gündelik vücudumuzun gereksinimi meydana gelen vitamin besin ölçüsü belli meydana geldiği amaçlı , siz o seviyenin üstünde tüketim yaptığınız zaman vücuda rastgele bir yarar sağlamadan vücuttan dışarı atılıyor .
Gebelik çağında gribe yakalanmamak amaçlı başka bir tavsiye de , gebeliğiniz planlı ise , yaz aylarına isabet getirecek biçimde hamile kalmayı deneyebilirsiniz . Misal olarak , mayıs sonlarına gerçek hamile kalmanız halinde tahmini 4 ay süresince grip rizikonuz yarıya inecektir . Bununla Beraber güneşe çıkıp D vitamini tarafından beslenmeniz bebeğinizin kemik gelişimi amaçlı nihai derece mühimdir . ( MS )Etiketler: , , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı