şifalı bitkiler

Günlük Cilt Bakımı Nasıl YapılmalıCilt bakımı hayatınızda en pek önem vermeniz gereken olan konudur . Cildiniz sizlere hayatınız süresince eşlik edecektir ve ona iyi bakmak sizin görevinizdir . En güzel kıyafetleri giyseniz , en güzel makyajları yapsanız dahi bakımsız cildiniz varsa her birşey sönüktür . Bakımlı tek cilt zati makyaja gereksinim dahi duymaz . Bu yüzden gündelik cilt bakım rutininize itina göstermeli ve bunu hayat haline getirmelisiniz . Evrensel olarak 4 çeşitli cilt tipi vardır ve her cilt tipinin gündelik cilt bakımı bakımı tek tekdır .
Kuru ve Duyarlı Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Yapısı incecik meydana gelen kuru ve dikkatli ciltler esasında en kolay değil cilt tipidir . Elinizle cildinizi tutup çektiğinizde yanaklarda , göz kenarlarında incecik çizgiler oluşur . Yüzünüzü yıkadığınızda cildiniz gerilir ve sizi huzursuz eder . Ilgisiz ateş gibi demeden her mevsim kızarırlar ve kaşınırlar . Bu yüzden en hızlı yaşlanan cilt tipidir . Kuru tek cilde sahipseniz tek dahi nemlendiricisiz gezmemelisiniz . İhmal edilen nemlendirme rutinleriniz sizlere ileride daha hızlı kırışan tek cilde sahip olmanıza ne nedenle olur . Cildin kurumasına ne nedenle meydana gelen alkollü ürünler sizin hayatınızda yoktur . Kimyasal prosedürler ve güneş ışınları sizin düşmanınızdır . Kozmetik ürünleriniz yağ bazlı olması lazımdır . Kış aylarında ürünleriniz hepten pek yüklü yapıda olması lazımdır . Nemlendiricinizi sürmeden daha önce cildinizi serumla desteklemeniz sizlere çok destek eder . Serum cildinizin gereksinimi meydana geldiği suyun cilt içerisine hapsolmasını ve hücrelerin onarılmasını imkanı sağlar . Makyaj silme ürünü olarak süt kullanmalısınız . Cildinizi çabuk akşam sütle temizleyip nemlendirmelisiniz .
Yağlı Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Alın , burun , çene parlak ve gözenekler açıksa cildiniz yağlıdır . Yağlı ciltlerin bakımı özellikle de buluğ çağında sivilcelerden kaynaklı kolay değil meydana geldiği takdirde talihli cilt tipindendir . Yağlı ciltler en geç yaşlanan cilt tipidir . Bu yüzden cildiniz yağlıysa sivilce ve kara noktalarınızı dert etmek mahaline yaşıtlarınızdan her süre daha çocuk göstereceğiniz için şükredin . Sivilce ve kara noktalarla karşılaşmamak için de gündelik cilt bakım rutininizi derli toplanmış duruma kazancın . Çünkü cilt bakımlı olduktan hemen peşinden sıhhati da yerinde olacaktır . Peeling hayatınızın vazgeçilmezi olmalı! Elbet ki altını çizen cildi yoran peelingler yapmak olmaz . Bunun için makyajınızı temizlemek için kullanmakta olduğunuz jellerin tanecikli olanlarını seçim edebilirsiniz . Cildinizi çizmeden , hırpalamadan ve incitmeden altını çizen tanecikli jeller kullanabilmeniz olası . Tek Birlik yağlı ciltler diğerlerine göre çok daha çokdır ve sadece jel kullanmak yeteri kadar olmaz . Sizin toniğiniz az miktar alkollü olması lazımdır . Kullanmakta Olduğunuz bütün kozmetik mahsulleri su bazlı olmalı . Cildiniz yağlı diye nemlendirici kullanmamanız anlamına gelmek bilmiyor . Nem ile yağı birbirine karıştırmayın . Siz de derli toplanmış olarak çabuk akşam temiz cildinizi su bazlı nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz . Bununla Beraber siz de serumla nem desteği alabilirsiniz .
Karma Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
Karma citlerde alın ve burun yağlıyken öbür bölgeler kurudur . Bu yüzden yüzün belli bölgelerinde sivilce ve kara noktalar oluşabilirken belli gölgelerde ise kuruluklar ve kırışıklar oluşur . Karma ciltliler gündelik cilt bakımında hem tek kuru hem tek de yağlı cilt bakımını kendilerine göre uyarlamalıdırlar . Şayet karma tek cildiniz varsa makyajınızı hem tek sütle hem tek de jelle temizleyebilirsiniz . Sütle temizlerseniz kuşkusuz su ile durulamalı ve yağlı hissettiğiniz bölgeleri az alkollü tonikle temizlemelisiniz . Jel ile temizlerseniz de tekrar kuru hissettiğiniz bölgelerinize daha yüklü nemlendirici kullanmalısınız . Kullanmakta Olduğunuz nemlendirici akışkan ( fluid ) yapıda olması lazımdır . Akışkan yapılı ürünlerin emilimi daha basittir . Mineral detaylı nemlendiriciler hem tek kuru hem tek de yağlı cilt yapısını dengelerler . Başka Bir Deyişle hem tek su bazlı hem tek de yağsızdırlar . Sizin nemlendiriciniz mineralli detaylı olması lazımdır .
Normal Ciltlerde Gündelik Cilt Bakımı
En talihli cilt tipidir . Normal ciltlerde gözenekler iyi , cilt esnek , yumUşak , cilt rengi canlıdır . Normal cilde sahip bayanlar çoğu süre makyaj yapmaya dahi gerek duymazlar . Yağ belediye su dengesi gerçek meydana geldiği için güzel görünürler . Şayet normal tek cildiniz varsa gündelik cilt bakımına çok itina göstermelisiniz . Cildinizi derli toplanmış olarak temizlemezseniz cilt yapınız değişecek kuru veya yağlıya dönük cilt haline dönecektir . O süre siz de kapatıcı özellikli kozmetik ürünlerine saldıracaksınız . Bu yüzden cilt tipinizin değerini bilmeli ve ona doğruluk ettiği özeni göstermelisiniz . Kullanmakta Olduğunuz kozmetik mahsulleri cildinizin normal işlevlerini korumasına destekçi olması lazımdır . Cildinizin Ph dengesi yerindedir ve Ph dşayet 5 . 5 meydana gelen ( yağ belediye su balansını koruyan ) ürünler sizin hayatınızın tek ögesidir . Nemlendiricinizin koruma amaçlı faktörü fazla yüksek ve normal ciltler için makul olması lazımdır . Tonik halinde de tekrar normal ciltler için makul meydana gelen tonikleri kullanmalısınız .Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı