şifalı bitkiler

Grip Neler İyi Gelirhttp://1.bp.blogspot.com/_zobBdeNqqfs/SYRZzqewLGI/AAAAAAAAFgo/36W8alGAHJs/s320/GR%C4%B0P.jpg

Kış aylarında doktorlara en sık sık sorduğumuz soru şu ; grip olmak üzere olduğumu hissediyorum, hangi antibiyotiği kullanırsam bu hali minimum kayı atlatırım ?

Kişiler hem iyileştirme olmak hem de önlem almak amaçlı antibiyotiklerden yardım umuyor. Bu en fazla iş gücü kaybına neden olan rahatsızlımücadelede ancak malesef işin iç yüzü hiç de öyle değil.

Gribe neden olan etken mikrop türü virüslerdir, Ne var ki antibiyotikler sadece bakterilere karşı etkilidir, virüslere karşı ise etkisizdir, hadise bu dolayında Kolay yani!

Etkisiz olmasının yanısıra, lüzumsuz yere aldığınız her antibiyotik hapının kemik iliğinize, kan değerlerinize, böbreklerinize, cildinize ve bağırsaklarınıza kayıp vermektedir.

Peki, grip olacağımızı hissettiğimiz zaman ne yapmalıyız? Elbette ki doğadan yardım alın diyeceğiz bu konu hakkında, doğa bu konu hakkında da epeyce cömert davranmış..

İşte grip olmanızı önleyecek, grip olduysanız yatıştıracak şifalı bitkilerin en etkilileri…

Bunları isterse bir tek , isterseniz de anlaşılmaz çaylar hazırlayarak içebilirsiniz.

Ekinezya

Gripteki en önemli tesiri bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Bağışıklık sistemimizde esasında grip virüsünü tabiri caizse ‘yalayıp yutan’ naturel öldürücü hücrelerimiz olan akyuvarlarımız vardır ve ekinezya bunların hem sayısını hem fonksiyonlarını artırmaktadır.

Dikkat edin, grip olmuş bir şahısla her karşılaştığınız zaman grip olmazsınız, bağışıklık sisteminizin güçsüz olduğu stresli ve yorgun dönemlerinizde olduğunuz zaman bu mikroba yakalanırsınız.

Meyan kökü

Hem bağışıklık sistemini güçlendirici tesiri, hem de içerdiği virüs öldürücü onlarca antiviral naturel antibiyoti meyan kökü Allah’ın sanki virüs enfeksiyonları amaçlı yaratmış olduğu bir bitki gibidir. Hele bu etkilerine bir de balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliklerini eklediğimizde meyan kökünün grip amaçlı ideal olduğu apaçık meydana çıkmaktadır.

Hepatitlerde de mucizeler yaratmaktadır, ancak bu ciddi vaziyette kesinlikle hekim kontrolünde ve ekstre, kapsül bunun için benzer konsantre formlarını kullanmak gerekiyor.
Meyan kökü; Çok Yüksek tansiyon, şeker ve böbrek rahatsızlığı olanların da kontrollü sıkması lüzumlu olan bir bitkidir.

Karabaş otu

Karabaş otunun içeriğinde 70 den fazla bir birinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı epeyce etkilidir. Gribal enfeksiyonlarda bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu bunun için benzer durumlarda epeyce etkilidir.

Kekik

Hemen bir an önce herkesin evinde bulunan bu kekik gribe karşı etkilidir. Bir fazla naturel antibiyotiği içerisinde barındıran başka bir kımetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak itinalı kullanılması gribi önlemektedir. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi ayrıyeten da tesirli olacaktır.

Sarımsak

5000 yıldır ilaç olarak kullanılan bu kımetli sebze mutfağımızdaki en şiddetli naturel antibiyotiktir. Hem virüsleri, hem bakterileri hem de mantar ve parazitleri öldürücü tesiri vardır. Mısır piramitlerinin imalatı sırasında işçilerin salgın hastalıklardan sarımsak yedirilerek korunduğunu tarih kitapları yazmaktadır.

Her yepyeni çıkan antibiyotiğe bir kaç yıl bir an önce sonra mikroplar aracılığıyla direnç geliştirilip, işe yaramaz duruma gelmelerine nazaran 5000 yıldır bu naturel antibiyotiğe direnç gelişememiştir, nedeni ise sarımsağın içeriğinde bir değil yüzlerce antibiyotik bulunmaktadır ve mikroplar birine direnç geliştirse diğerine geliştiremezler.

Siz her an doğaya güvenin, sağlıklı kalın…Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı