şifalı bitkiler

Gözler Neden SulanırGözler Neden SulanırGöz sulanması iki mekanizmaya dayanır. Bunlardan birincisi fazla gözyaşı olması, ikincisi ise gözyaşı seviyesinin normal olmasına rağmen gözyaşı üreten sistemlerde bir sıkıntı olmasıdır. Fazla gözyaşının olmasının nedeni gözdeki iltihaplar, göze kaçan ecnebi cisimler veya ağlamak gibi nedenlerdir. Bunu pompa sistemi yeterli gelmediğinde artık yanaklardan akıtmaya başlar ve flu görmeye ( bulanık, belirsiz görmek ) neden olur . Bu gözyaşının fazla çalışmasından kaynaklanır. Ayrıca gözyaşı kanal tıkanıklıkları vardır. Bu kanal tıkanıklıklarının çeşitli nedenleri vardır. İltihabi veya mekanik nedenlerden kaynaklanıyor olabilir . İltihabi nedenler de kanalda oluşan mikropların kanalı tıkaması söz konusudur.
Bazen içerisinde gözyaşı bulunan kanalın başlangıcı, göz kapağındaki bir bozukluktan dolayı göz yaşıyla temas edemez. Yani göz kapağı pompası çalışır fakat gözyaşı ile temas etmediği için boşuna çalışır. Bunu evlerdeki eski mekanik su kuyusu tulumbaları gibi düşünebiliriz. Göz kapağındaki anormal durumlarda göz yaşının dışa akmasına neden olabilir .Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı