şifalı bitkiler

Göz Tansiyonu İçin Domates Suyu KürüGöz Tansiyonu İçin Domates Suyu Kürü
Halk aralarında bilinen isimiyle “Göz Tansiyonu” milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır.

Glokom; Milletçe aralarında bilinen isimiyle “Göz Tansiyonu” milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır.

Tedavi edilmediğinde görme kaybına sebep olabilmektedir. Glokom rahatsızlığında, gözün içerisinde olan sıvı/akışkan basıncı, görme becerisi için gerekli meydana gelen göz sinirine zarar veren olacak düzeyde yüksektir.

40 yaşın üzeri ek olarak sık meydana gelen glokom çoğu kez seneler arasında bir sürü sinsi ilerler. Bu; en sık sık görülen glokom tipidir ve “Primer Açık Açılı Glokom” olarak adlandırılır. Bu zaman arasında glokomlu fertlerin bir bölümünde da hastalığa ilişkin rastgele bir belirti görülmez.

Glokom, bir bir sürü hasta kişi aracılığıyla ancak ileri dönemlerde ve bariz görme kaybı meydana çıktığında farklılık edilebilir. Glokomda görme kaybı oluşmasının sonrasında geriye dönüş meydana gelmediği için erken tanı mühimdir. Normal göz muayenesinde saptama edilen anormal göz içi basıncı artışı hastalığın önce belirtisi olabilmektedir. Göz hekimin aracılığıyla itinalı aralıklar ile yapılmış olan muayeneler glokomun erken tanı ve tedaviyi için en güzel yoldur

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göz tansiyonu sorunu olanlar için domates suyu kürünü uygulamasını tavsiye ediyor.
Domates suyu kürü : 30 zaman müddetince, içilecek bir bardak kıtır sıkılmış domates suyu göz tansiyonunun düşürülmesi için gösterişli olacaktır.

Ancak bu emel ile kullanılacak domateslerin genetiği ile oynanmamış -hormonsuz olması şarttır. Bu hedefle domates suyunun içilmesi için en uyumlu zaman öğle yemeğinden bir saat öncesidir.
Domates kürünü, özellikle yaşlılığa ilişkili makula dejenerasyonu şikayeti olanlar için de öneriyorum. Domates kürünü uygulayan ortada yaş ve üzeri yaş grubundakiler görmelerinde meydana gelen güçlenmeyi bariz bir şekilde farklılık edebileceklerdir.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı