şifalı bitkiler

Göz SeğirmesiGöz Seğirmesi
Uzmanlara karşı , gözdeki seğirme aynı sürede gizli astigmat , miyop veya hipermetropun habercisi de olasıdır .
Opr . Dr . Birgi Sönmezer , göz seğirmelerinin sık sık aralıklarla ve uzunca süre devam etmesinin ciddi göz hastalıklarının işareti olabileceğini belirtti . Dr . Birgi Sönmezer , ” Gözünüz sık sık seğiriyor ve bu seğirme sizi rahatsız edecek derecede uzunca süre devam ediyorsa , nedeni gizli hipermetrop , miyop ve astigmat olasıdır . Bu durumda ise bir an daha önce göz doktoruna başvurmakta fayda var ” diye sohbet etti .

Gözlük takan hastalarda göz seğirmesinin göz numaralarının artması veya azalması anlamına gelebileceğine ile ilgili Opr . Dr . Birgi Sönmezer , şu şekilde konuştu: ” Gözlük takan hastalarda göz numarası düşmüş veya artmış olasıdır . Fert bunun farkında olmadan aynı gözlüğü takmaya devam ediyorsa , seğirme artabilir . ”

Opr . Dr . Birgi Sönmezer aynı sürede göz kapağının iltihaplanması , göze öbür maddelerin girmesi anında peşinden bunlara bağlı olarak göz seğirmelerinin de olabileceğini dile getirdi .

Yorulan göz seğirir

Uzun süre bilgisayara bakmak , bir sürü tv seyretmek ve kitap okumanın gözü yorabileceğini belirten Opr . Dr . Birgi Sönmezer , gözün bir sürü yorulduğunda da tepkisini seğirme ile gösterebileceğini belirtti .

Uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmenin , mümkün olduğunca PC kullanımını azaltmanın , evde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmaları seçim etmenin göz yorgunluğuna bağlı göz seğirmelerini azaltmaya destek eden olacağını belirten Sönmezer , aynı sürede geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine gerçek bastırarak masaj yapmanın faydalı olacağını belirtti .

Hemen doktora başvurun

Göz seğirmesinin ciddiye alınmasıyla alakadar olan uyarıda yer alan Op . Dr . Birgi Sönmezer , görüldüğünde bir an daha önce doktora gidilmesi gereken yer alan belirtileri şu şekilde sıraladı: ” Göz seğirmesi uzunca süre devam ederse ve gittikçe şiddetlenirse , yüzün öbür bölümlerinde kasılmalar da beraber olursa , popüler şişlik , kızarıklık veya çapaklanma varsa , seğirme , göz kırpıştırma diğer bir söylemle gözü tamamen kapatan bir biçim alırsa , göz kapağında düşüklük olursa . “Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı