şifalı bitkiler

Göz KuruluğunuGöz Kuruluğunu
İlerleyen yaşla birlikte görme kalitesini düşüren katarakt rahatsızlığı, dönerci ve kaynakçı benzeri dik ısıya maruz olan kişileri çocuk yaşta etkilemektedir.

Göz merceğinin saydamlığını kaybetmesi olarak nitelendirilen katarakt, görmede sorun, fikir azlığı ve renklerin nefes olarak görülmesi benzeri şikayetlerle kendini işaret etmektedir. Evrensel olarak ilerleyen yaşla birlikte meydana gelen bu huzursuzluk, ısıya maruz olan kişilerde ek olarak erken yaş grubundaki oluşmaktadır.

Genç yaştaki bireylerin göz merceklerinde bulunan proteinlerin % 90′ ı suda çözülen proteinlerdendir. Bu proteinler içinde en önemlisi alfa kristalin protein kompleksidir ve bu yüklü hararet amacıyla bozulmaktadır. Miktarındaki yükseliş ile suda erimeyen proteinlere bağlanıp opaklaşmaya sebep olmaktadır. Dik sıcaklık neticesinde meydana gelen bu opaklaşma katarkt oluşumunu sağlamaktadır.

Fırıncı, kaynakçı, dönerci benzeri dik ısıda iş zorunluğu meydana gelen mesleklerdeki bireylerin olası olduğunca gözlerini korumaları , itinalı olarak doktor kontrolünde bulunmaları gerekiyor.

Ayrıca; içeriğindeki betakaroten, C ve E vitaminleri ile katarakt oluşumunu engellemeye destekçi meydana gelen semizotu bitkisi , altını çizen itinalı olarak 150 gr civarı tüketilmelidir.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı