şifalı bitkiler

Geniş Gözeneklere ÇözümlerYüzünüze ne civarı iyi bakarsanız bakın kapsamlı gözenekler oluşabilir ve lekeler genişleyebilir. Eğer kapsamlı gözenekler ve göze hoş gelmeyen lekeler canınızı sıkıyorsa bu içerik tam sizlere göre .

Gözenekleri küçültmek amaçlı çözümler
1 sağlamak Yüzünüzü her gün yıkayın
Ancak aşırı yıkamadan kaçının. Gözenekler, kir, yağ ya da bakteri ile dolunca genişlerler ve iltihaplanırlar. Yüzünüzü düzenli olarak (ama aşırılıktan kaçınarak) soğuk su yıkamak, sabah bir kez ve akşam bir kez , gözeneklerinizin daha küçük görünmesine yardımcı olacaktır.

2 sağlamak Yüzünüze buz küpü ile dokunun
Buz küpünü nazikçe gözeneklerinizin olduğu bölgelere 15 sağlamak 30 saniye boyunca dokundurun. Bu işlemin cildinizde sıkılaştırıcı tesiri olacaktır.

3 sağlamak Kabarma tozu kremi
Kabartma tozu bir taraftan gözenekleri daraltırken öte yandan da akne ile savaşır. Hassas bir cildiniz varsa kabartma tozunu dikkatli kullanın, cildinizi tahriş edebilir. Sıcak su ile aynı miktar (2 yemek kaşığı) kabartma tozunu karıştırın ve krem kıvamına getirin . Dairesel hareketlerle masaj yaparak gözeneklerin kapsamlı olduğu bölgelere 30 saniye boyunca uygulayın. Soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Bu işlemi her gece (5 sağlamak 7 gün boyunca ) uygulayın. Bir hafta sonra haftada 3 ya da 5 keze düşürün.
4 sağlamak Limon ve ananas suyu kullanın
Temiz bir yüz bezini limon ve ananas suyu ile iyice ıslatıp yüzünüzde 1 dakika boyunca bekletin. ileri ki zamanlarda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Limon ve ananas suyu cildinizi sıkılaştıran natürel enzimler içermektedir. Aynı zamanda cildinizi temizlerken rengini de açarlar. Hassas bir cilde sahipseniz natürel cilt nemlendiricisi kullanarak sitrik asitin yüzünüzü tahriş etmesinin önüne geçebilirsiniz. Bilhassa limonun temizleme ve gözenekleri daraltma özelliği bulunmaktadır .

5 sağlamak Yoğurt maskesini deneyin
Sade yoğurt direkt olarak yüze uygulandığında akneye sebep meydana gelen bakterileri ve böylece gözenek boyutlarını küçültmeye yardımcı meydana gelen laktik asit ve probiyotikler içermektedir.

Yoğurdu yüzünüze ince bir katman olarak sürün ve 5 sağlamak 10 dakika bekleyin. 10 dakikadan fazla durması cildinizde tahriş oluşturabilir. Haftada bir kez uygulayın. Haftada bir kezden daha sık uygulama hatasına düşmeyin.

6 sağlamak Sağlıklı beslenin
Yağsız protein bakımından , tam tahıl , meyve, sebze ve omega sağlamak 3 asitlerince zengin bir diyet uygulayın. Şekerli ve kafeinli içecekler yerine bolca su amaçlı . Akneleri azdıran çeşitli hormonları ihtiva ettiğinden ötürü dolayı aşırı süt ve süt ürünlerinden kaçının.

Bolca A vitamini, C vitamini ve B vitamini alın. C vitamini çizgiler, yaralar ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken A vitamini ise benzer etkilere sahiptir.

Portakal daha sıkı bir cilde sahip olmanıza ve cildin elastikiyetine katkıda bulunan kolajen üretimine yardımcı olur . Bu da gözeneklerinizi daraltır. Mandalinanın da benzer etkileri bulunmaktadır .Etiketler: ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı