şifalı bitkiler

Gebelikte Vajinadan Kan Gelmesi NedenleriGebelikte Vajinadan Kan Gelmesi NedenleriGebelik sırasında vajinal kanama bazen zararsızdır, ancak ölçüsü ve neden olduğu pekçok önemlidir .

Gebelik sırasında az veya pekçok her çeşitli kanamada doktora bilgi sunmak gerekir. Jinekolojik muayeneden sonra zararsız bir kanama bulunabilir, döllenmeden 10-14 günün daha sonra az miktarda bir yerleşme kanaması bulunabilir.Cinsel ilişki daha sonra bazen kanama bulunabilir ve büyük ihtimalle zararsızdır, tekrardan de doktorun uyarılması gerekir. Doğuma yakın dönemde nişan dediğimiz kanlı akıntı da zararsız bir kanamadır.
Bunların hariç her çeşitli kanama anormal sayılmalıdır. ılk 3 ay içerisinde düşük tehlikesi, dış hamilelik , mol gebeliği, bir birlik rahim (döl yatağı) ağzı iltihapları ve rahim (döl yatağı) ağzı kanser-kanser öncesi durumları kanama yapabilir.

ikinci ve üçüncü ay içerisinde düşük, plasenta’nın önde gelmesi veya çabuk ayrılması, rahim (döl yatağı) ağzı yetmezliği, çabuk doğum tehdidi, rahim (döl yatağı) veya rahim (döl yatağı) ağzı enfeksiyon ve tümörleri, nadiren de rahim (döl yatağı) yırtılması kanamaya neden bulunabilir.Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı