şifalı bitkiler

Fazla Suy ZararlımıFazla Suy Zararlımı
Her insanın gündelik su ihtiyacının gökyüzü sıcaklığı ve beslenme alışkanlığı benzeri vaziyetlere yönelik çeşitlilik gösterdiğini anlatan Bilinçli. Dr. Mustafa Balal, susadıkça su içilmesinin yeteri civarı olacağını dile getirdi.

Halk aralarında ‘çok su içmek sağlıklıdır’, ‘günlük en az 3 litre su içilmeli’, ‘suyu yalnızca su olarak almalısınız’ ve ‘içtiğiniz ayran su mahaline geçmez’ benzeri yanlışlık inanışların meydana geldiğini aktaran Bilinçli. Dr. Mustafa Balal, bilhassa böbrek hastaları için dile sunulan ‘çok su için böbreğiniz çalışsın’ söyleminin bir sürü gerçek olmadığını belirtti . Bilinçli. Dr. Balal, ” Çünkü içtiğimiz suyun büyük bölümünü vücudumuzdan uzaklaştıran uzuv böbrek. Şayet böbrek yetmezliğiniz varsa bu su uzaklaştırılamıyor olacak. Bedende biriken su tediye, yüksek tansiyona ve ileriki dönemde kalp yetersizliğine ve bedende tuz düşmesine ne nedenle olur. Şunlar ciddi sıhhat problemleridir” diye konuştu.

‘SUSADIKÇA SU İÇİLMELİ’
Suyun dünya meydana geldiğini ve susuz kalmanın da sorun yaratacağını anlatan Bilinçli. Dr. Balal, şu şekilde konuştu:
“Bilinmeli ki suyun fazlası da zararlıdır. Erişkin, aklı en başında bir insanın susuz kalması esasında bir sürü olası değildir. Su ölçüsü azaldıkça vücudumuz susama hissiyle bizi uyarıyor ve su içiyoruz. İçtiğiniz çay, meyve suları, çorba, yoğurt, meyve şunlar sudur. Sözgelimi karpuz yiyorsanız su alıyorsunuzdur. Gündelik bir.5 litre civarı su içmek yetecektir. Bunların arasında çorba, meyve, yoğurt benzeri su istikametinden zengin yiyecekler de vardır.

Yani yalnızca su olarak bunu değerlendirmemek gerekir. Tamamını su olarak onay etmeliyiz. Sözgelimi klima altında kuru ve serin bir ortamda oturan birisiyle dışarıda terleyerek personel birinin su gereksinimi farklıdır. Burada susama hissine güvenilmeli. Yalnızca rahatsızlık sebebiyle ihtiyar hastalarımız, pek idrar çıkmasına ne nedenle meydana gelen hastalıkları bulunanlar ve bebeklik dönemindeki çocuklar su ihtiyacını dile getiremez. Bunun için susadıkça su içmeliyiz. Sıhhat için gereğinden pek su içmek ciddi sıhhat sıkıntıları doğurabilir. Bu konuda temkinli olunmalı. “Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı