şifalı bitkiler

En İdeal Sünnet YaşıDoç. Dr. Salih Somuncu, sünnet amaçlı en cazip dönemleri anlatıyor. Hangi bebekler çabuk sünnet olmalı, sünnet amaçlı ideal gün. . Hisar İntercontinental Hospital’dan Doç. Dr. Salih Somuncu, sünnet amaçlı en cazip dönemlerin 6 – 15 ay, 2 – 4 yaş ve 7 – 10 yaş arası olarak açıkladı . Doç. Dr. Salih Somuncu, ” Sünnet cerrahi bir müdahale olsa da çocuk gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Özellikle belli yaş grupları aralarında yapılması çocuğun zihinsel gelişimi amaçlı önemlidir . 4 – 6 yaş döneminde bay çocukların ruhsal – cinsel gelişimi açısından kritik bir dönemdir . Çocuk örselenmeden ruhsal – cinsel gelişimini tamamlayabilmesi amaçlı tıbben zorunluluk olmadıkça 4 – 6 yaş aralarında sünnetten kaçınılmalıdır ” dedi.

Sünnet, bay üreme organının en uç kısmını örten deri ekinin usulüne cazip ve steril şartlarda yapılan cerrahi bir işlem ile çıkarılması olarak tanımlanabilir. Aileler içinse sünnet bir gurur kaynağı. Toplumumuzda çocukların erkekliğe ilk adımı attıkları gün olarak onay gören sünnet ile ilgilenen en fazla merak edilen soruların başında hangi yaşta uygulanması gerektiği geliyor. Doç. Dr. Salih Somuncu, sünnetin çocuk gelişiminde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek, ” Özellikle belli yaş grupları aralarında yapılması çocuğun zihinsel gelişimi amaçlı önemlidir . Bu sebeple tıbbi zorunluluk olmaksızın, isteğe bağlı sünnet amaçlı önerilen bir takım yaş grupları vardır. Bu dönemler 6 ile 15 ay, 2 ile 4 yaş ve 7 ile 10 yaş arasıdır ” diye konuştu .Etiketler: , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı