şifalı bitkiler

Dudak ÇatlamasıDudak Çatlaması
Çatlayan dudaklar acı veren olmasının yanında bu sırada çirkin bir görüntüye neden verirler. Peki çatlamış dudaklar sebebiyle suna dumankaya ne öneriyor? Suna dumankaya çatlak dudaklar sebebiyle adaçayı ve ceviz yapraklarıyla bitkisel bakım yapmanızı öneri ediyor .

Adaçayına pamuk batırın ve dudaklarınıza hafifçe bastırarak uygulayın.
Ceviz yapraklarıyla da dudaklarınıza kopmress yapabilirsiniz.
Suna Dumankaya’nın bir öte tavsiyesi ise dudaklarınıza bal sürmek. Dudaklarınıza balı kalın bir katman durumunda sürün ve 15 dakikalık dolaylarında bekletin. Ardından dudaklarınızı ılık suyla yıkayarak temizleyin.
Çatlak dudaklar sebebiyle öte öneriler
1

Öncelikle dudaklarınızın çatlamaması sebebiyle önleyici tedbirler almalısınız. Dudaklarınızda kuruluk olmasına vesile vermeden sık dudak balmı kullanın. Bilhassa ilgisiz ve rüzgarlı havalarda dudak balmını eksik etmeyin.

2

Çatlamış dudaklarınızı emerek ıslatmak onların ek olarak da kurumasına sebep olur. Bu sebeple dudaklarınızı ıslatmak adına dudak balmını seçim edin.

3

Hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağı kadar bitkisel yağlar dudaklarınız nemlendirmede pekçok etkilidir. Bu yağları çatlayan dudaklarınızın üste de uygulayabilirsiniz.

4

Ruj sürmeden bir önce bir dudak kremi kullanın. Dudak kremini ince bir tabaka durumunda uygulayın ve ardından rujunuzu sürün.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı