şifalı bitkiler

Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?Saçınızı boyattınız ve tonundan hoşnut kalmadınız mı? Kimyevi madde kullanmadan naturel bitkisel ürünlerden yardim alarak nesil ortamınızda saç renginizi açmak isterimsiniz? Büyük Ihtimalle yanıtınız evet o süre sizi oyalamadan bitkisel yöntemler ile saç rengini açma yöntemlerine geçelim.
Papatya Çayı İle Saç Rengini Açmak;
Papatya solmuş sarı renkteki saçlar amaçlı bir sürü iyi bir nitelik açıcı nebattır . Papatya çayıyla saçlarınızı haftada bir 2 kez yıkadığınızda saçlarınızın hepten parlak bir görüm elde ettiğini de göreceksiniz.
Hazırlanışı; 4 su bardağı civarı suyu tencere benzeri bir kabın içine koyup yârim fincan papatya çiçeği ekleyin. Suyu 10 dk civarı kaynatın ve 10 madde 15 dk demlenmesini bekleyin. Papatya çayı soğuyup demlendikten daha sonra saçınıza sürüp 15 dk civarı bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayın.
Limon İle Saç Rengini Açmak;
Limon saç rengini açmakta kullanacağımız en gösterişli yöntemlerden biridir. Tek bilinmesi gerekli durumda olan bu yolu bol güneşli havalarda saçınıza uygulayın. Limon güneş ile temas ettiğinde bir sürü daha oldukça başarılı olabilir. Bir Yandan limonun asit oranı yüksek meydana geldiği amaçlı, saç derisinde yara ya da cilt rahatsızlığı durumda olan fertlerin kullanmamasını öneri ediyoruz.
Hazırlanışı; Cam sil ya da sprey bir şişenin içine 2 yiyecek kaşığı limon ve 2 üç su bardağı şu ekleyin. Çalkalayıp güzelce karıştırdıktan daha sonra saçınıza püskürtüp güneşin altında kurumasını bekleyin. Kuruduktan daha sonra bol su ile yıkayıp durulayın.
Bal ve Sirke İle Saç Rengini Açmak;
Malzemeler; 2 su bardağı Damıtılmış sirke, bir su bardağı bal, bir yiyecek kaşığı Sızma zeytinyağı, bir çorba kaşığı kakule ya da tarçın.
Hazırlanışı; Bütün malzemeleri bir kabın içerine koyup karıştırınız. Saçınızı hafifçe nemlendirdikten daha sonra karışımı saçınıza sürünüz. Bone, havlu ya da plastik Wrap ile saçınızı sarın. İşlemi yatmadan öncesinde yapının ve bir gece böyle bekletin. Erken kalkınca saçınızı yıkayın.
Ravent nebatı İle Saç Rengini Açmak;
Bir su bardağının ¼ “çeyrek” oranı civarı ravent bitkisini ve 2 su bardağı suyu bir kaba koyup kaynatın. Su kaynadıktan daha sonra soğumasını bekleyip saçınıza uygulayın.10 dk civarı beklettikten daha sonra saçınızı durulayın.
Vitamin C Tabletleri İle Saç Rengini Açmak;
Eczanelerden sağlamak edeceğiniz 8 madde 9 adet C vitamin tableti ezip şampuanla karıştırın. Karışımı saçınıza uygulayın ve 10 dk böyle bekletin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı