şifalı bitkiler

Depresyon kadınları olumsuz etkiliyor



Özellikle büyük şehirlerde hayatını sürdüren kişilerin birçoğunda Bunalım belirtileri görülmektedir . Meşgul iş temposu , stresli hayat , zıt giden ilişkiler ve ek olarak birden çok sıkıntı sebebinden anında hemen her kişide bunalım görülmektedir . Bitiş yıllarda depresyonun bu denli süratle artmasının altında tüketilen gıdaların da payı var . Yiyip içtiğimiz , tükettiğimiz her gıdanın vücudumuza katkıları ve zararları yer alıyor . Hangi gıdaların depresyona yol açtığını öğrendikten daha sonra bunlardan uzak durarak hayat kalitemizi arttırabiliriz .
Bazı gıdalar enerji vererek dinç ve dinç hissetmemizi sağlarken , bazıları ise enerjimizi tüketerek yorgun ve bitkin hissetmemize yol açabiliyor . İşlenmiş şeker içerir ürünler , bedende yorgunluk yaratabiliyor . Çikolata , bisküvi buna benzer şeker içerir gıdalar mutlu olmak Hormonu salgılamanın tam aksi , beden enerjisini aşağıya çekiyor . Bunun adına naturel şeker içerir gıdalar ve sebzeler tüketerek vücudumuzun endorfin salgılamasını sağlayabiliriz .
Yüksek derecede Sodyum içerir gıdalar büyük ihtimalle fast food ürünlerinde yağlı gıdalarda yer alıyor . Bedende fazla miktarda sodyum yer aldığı gün ödemler oluşabiliyor , bu da depresyona yol açabiliyor . Uzmanların araştırmasına yönelik vücudumuzun her gün en çok yüksek sodyum ölçüsü 1500 mg dır .
Yine depresyona yol açan gıdalardan biri de yapay tatlandırıcılardır . Rejim kolalar büyük ihtimalle fazla derecede karbonhidrat alımı yarattığı amaçlı bu da bedende bitkinlik ve yorgunluk oluşturuyor . Bol miktarda Su tüketmeli , rejim kolalardan uzak durmalıyız .
Sularda yer alan flor , kabızlık yarattığı amaçlı boşaltım sistemimizi aksi etkilemektedir . Bu da ruh sağlığımıza yansıyarak bizi depresyona sokabilir . Ağzımızı çalkalarken veya dişlerimizi fırçalarken temas ettiğimiz flordan uzak durmak amaçlı musluklara filtre taktırabilirsiniz . Ek Olarak içme Suyu alırken de içerdiği flor miktarına uyarı etmeniz gerekmektedir .
Alkol kullanımının vücudu rahatlattığı bilinse de , statü tam tersine öfke sistemini Olumsuz etkileyerek depresyona yol açmaktadır . Içki kullanıyorsanız miktarınızı tespit edilmiş bir sınırda bırakmaya itina göstermelisiniz . Tamamiyle Alkolden uzak durmanız yardımıyla depresyondan uzak bir hayata sahip olabilirsiniz .
Depresyonu tetikleyen gıdalar ve içecekler adına itinalı ve dengeli beslenebilir , kıtır sebzeler tüketebilirsiniz . Hayat standartlarınızı yükseltmek amaçlı beslenmenizle bir arada uyku saatlerinize de uyarı etmelisiniz .
( MS )



Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı