şifalı bitkiler

Çok Şeker Yiyen Çocuklara Yoğurt YedirinÇok Şeker Yiyen Çocuklara Yoğurt Yedirin
Bayramların özelliğidir şeker, tatlı ve çikolata benzeri yiyecekler ikram edilir ve çocuklar çok şeker yerler. Bu durum engelleyemediğimiz tek vaziyettir. Çocuktur ve bayramın isminde şeker bayramı ise çok şeker yenir. Ardından çocuklarda mide bulantısı ve istifra (istifra (istifra (kusma))) benzeri yakıntılar başlar. Peki çok şeker yiyen çocuklarda şekerin verdiği zararı azaltmak amaçlı ne inşa etmek gerekir.

Çocuğunuz çok şeker yediyse bol bol yoğurt yedirin. Yoğurt asidik muhtevası ile şekerin vücuttan atılmasını olanağı sağlar . Yoğurt şekerin zararlarını azaltır. Yoğurt yediremiyorsanız ayran içirebilirsiniz. Veya içerisine meyve katıp çocukların seveceği tek duruma getirebilirsiniz. Meyveli yoğurdu fazladan severler. Şeker yiyen çocuklara yoğurt yedirdiğinizde mide bulantısı ve kusmada olmayacaktır.

Bayramda çocukların meyve yemelerini sağlamakta sıkı olacaktır. Meyvede bedendeki toksin atımını sağlayarak şekerin vücutta birikimini önleyecektir. Mevsim meyvelerinden hangisini seviyorsa çocuğunuza onu yedirebilirsiniz. Bol su içmelerini sağlamak gerekir. Su içtiklerinde şekerin daha çabuk atılması sağlanır. Şeker vücutta ne civarı az kalırsa o civarı sıkı olacaktır.

Elbette şekerin ne çok kayıp verdiği organlarımızdan biride dişlerdir. Dişlerde biriken şeker kalıntıları diş çürümelerini hızlandırır. Bayramlarda çok şeker yendiğinden sık dişler fırçalanıp temizlenmelidir. Diş fırçalamasını sağlayamadığınız vakitlerde çocuklara elma yedirmek veya şekersiz sakız çiğnemelerini sağlamakta sıkı olacaktır. Bayram sevincinin rahatsızlık telaşına dönüşmemesi amaçlı çocuklarımıza uyarı edelim ve sevinçli tek bayram geçirelim.Etiketler: ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı