şifalı bitkiler

Çocuklarda bademcik şişmesiSoru: 3.5 yaşında kızım var. ocak ayında bademcikleri şişti martta busorun yüzünden havale geçirdi 15gün hastahanede yattık birsürü ilaç antibiyotik kullandı ve şuan hazirandayız ama halen daha geçmedi doktorumuz sürekli ilaçfilan veriyor amahalen şişlik duruyor geçme yok. acaba neyapmalıyız cevaplarsanız çok sevinirim,birde ateşi çıktığı zaman 4.5derece birden atlıyor yani obenimle ben onunla yarışıyorum gibi birşey doktorumuzda şaşırıyor buduruma.

Cevap: Sevgili hastam & okurum merhaba… Bazen, bademcik iltihabı (AKUT TONSILLIT); orta kulak iltihabı (akut otitis media-AOM-), sinüzit, bronşit, zatürre (pnömoni)….gibi hastalıklara yol açabilir veya yüksek ateşe bağlı (ateş kontrol altına alınmadı ise) hasta havale geçirebilir. Tıpta bu duruma komplikasyon diyoruz (bir hastalığın veya ameliyatın seyri sırasında veya sonrasında gelişen, istenmeyen olumsuz durum veya başka bir hastalık). Bu durumu siz de yazmışsınız. BADEMCİKLERİN BÜYÜKLÜĞÜ (TONSIL HIPERTROFISI) ilaç ile giderilemez. Ancak gerekli tetkikler yapılarak kesin bir tanı konulmalıdır. Ayrıca havale (epilepsi nöbetleri) yönünden de Çocuk Nöroloğu tarafından takip edilmeli. Görmeden tanı konulamaz. Görme şansımız olursa kesin tanı koyup uygun tedaviyi önerebiliriz. Ayrıca, Sitemde, BOĞAZ AĞRISI, VAKA TAKDİMİ, SIKLIKLA SORULAN SORULAR bölümünü okuyabilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimle..Etiketler: ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı