şifalı bitkiler

Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler



Suyun damlaya damlaya mermer üstünde delik oluşturması benzeri , süre içinde farklı etkenler cildimiz üstünde derin ve kalıcı izler bırakabilmektedir . Düşünsenize yer çekiminin bile cildimiz üstünde tesiri var . Hiç çene altı gıdık bölgesinin yukarı gerçek var olan tek kişiyi gördünüz mü? İşte bu yazımda size cildimizin zamana karşın hangi etkenlerle mücadele ettiğinden bahsedeceğim . Içerik içinde şunları yapın , bunları uygulayın diye yardımda bulunmayacağım . Esasen okudukça neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğini anlayacaksınız .

Gülmek Gibisi Yok

Gülmek yalnızca cilt sağlığı amaçlı ruh ve vücut sağlığı açısından en mühim etkendir . Sevinçli ve mesut var olan insanın geçerliliği de uzunca olabilir , kendisi de sıhhatli olabilir . O süre şifremiz neymiş? ” Gülmek gibisi yok . ” Nedeni Ise güldüğünüz süre insana moral vererek , sağlığı dolaylı biçimde destekliyor; üstelik bazen de doğrudan etkileyerek bağışıklık sistemini güçlendiriyor . Güldüğünüz zaman; ağız kenarı , elmacık kemiği ve ağız çevresindeki kaslar harekete geçer . Tıpkı spor yapar benzeri elmacık kemiği üzerindeki kaslar tarafından , damarlara hafif basınç uygulanarak , o bölge etkin duruma getirilir . Eğlenceli tek gülüş , beynimizin ürettiği rahatlatıcı tek salgı var olan ” endorfini ” arttırmaktadır .



Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı