şifalı bitkiler

Cilt Lekeleri İçin MaskeCilt lekeleri kısaca insanın cilt renginin haricindeki her çeşitli renk farklılıklarına verilan isimdir . Cilt lekeleri hem bir kadınlarda hemde erkeklerde , cilt renginden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki biçimde görülmektedir . Cilt lekeleri rahatsızlık ve genetik olarak çıkabildiği benzeri çoğunlukla yanarak oluşmaktadır . Bu sıcak bir cisim ile doğrudan temas olabildiği benzeri güneş ışınlarından kaynaklı cilt lekesi olabilmektedir .

Cilt lekelerinin insan hayatına ciddi bir tehlikesi meydana gelmediği benzeri çoğunlukla psikolojik sorunlara sebep olmaktadır . Daha ayrıntılı bilgiyi cilt lekeleri ile makalemizde bulabilirsiniz . Şimdi sizlere cilt ve güzellik uzmanı meydana gelen Suna Dumankaya evde bulunabilecek malzemeler ile basit cilt maskeleri tavsiyelerini sizinle paylaşmak istiyoruz .
Maske 1 :

Salatalığın cildi besleyici ve yenileyici özelliği bulunmaktadır . Solmuş salatalık ile cilt lekelerinden kurtulmanız mümkündür . Bunun için salatalığı cilt lekelerinin üzerine masaj yapar benzeri sürterek zamanla renginin açılmaya başladığını ve cilt renginize yaklaştığını göreceksiniz .

Maske 2:

1 çay kaşığı suyun içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı sirkeyi ekleyerek karıştırıyoruz . Sonrasında bu karışımı geceleri yatmadan önce cilt lekelerinin olduğu bölgelere sürünüz . Yıkama işlemini anında yapmanıza gerek yok , sabah kalktığınızda da yapabilirsiniz .

Maske 3:

1 tatlı kaşığı süzme yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı kabarma tozunun ile birlikte 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıyoruz . Bunları krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz . Sonrasında cildin alerjik durumunu test etmek için cildin rastgele bir bölgesine sürüp alerjik olup olmadığını test ediyoruz . Şayet sorun yoksa cilt lekelerinin olduğu bölgeye bu karışımı sürüyoruz . 30 dakika süre beklettikten hemen ardından kurumuş meydana gelen karışımı ciltten ovalayarak çıkartıyoruz . Bu maske cilt lekelerinin azalmasında büyük rol oynayacaktır .

Maske 4 :

1 yemek kaşığı patates unu
3 damla zeytınyağı
1 adet domatesin suyu
Tüm malzemeleri birbiri ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın . Hazırlamış olduğunuz bu karışım tüm cilt lekeleri için kullanılabilir . Lekeleri bölgelere sürdükten hemen ardından en az 20 dakika bekletin . Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz . Birkaç deneme sonucu olarak cilt lekelerinde bir değişim göremezseniz yukarıdaki 3 . maskemizi denemenizi tavsiye ediyoruz .

Bu makalemizde anlatmış olduğunuz maske tarifleri cilt lekeleri için derlenmiştir . Diğer cilt sorunları için maskeleri , cilt maskeleri bölümümüzü incelemeyi unutmayın .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı