şifalı bitkiler

Cilt İçin Yeşil MucizeCilt İçin Yeşil Mucize
Kış aylarının ekşi meyvesi kivi ten bakımında oldukça tesirli. Kivi içerisinde bulunana vitaminler yardımıyla ten üzerindeki ölü deriyi temizliyor,cildi canlandırıyor
Vitaminler besler

C vitamini durumundan en zengin meyvelerden biri kividir. C Vitamini ise kolajenin en hoş besinlerinden biridir. Bu Arada kivi, bir miktar B vitamini ve zengin minerallerle doludur. Mesela kalsiyum, magnezyum ve fosfor buna benzer. Tümü de cildimize yararlıdır .

Maskenizi kendiniz hazırlayın…

Dilimlenmiş kivi halkaları

Fazla olgunlaşmamış bir kivinin kabuklarını bir zar buna benzer soyun, esnasında sonra keskin bir bıçakla, olası olduğu gibi ince dilimlere ayırın. Akabinde rahatça uzanıp, hatta bir de müzik beraberinde bu halkaları yüzünüze yerleştirin. Ten tipinize bağımlı olarak beş-15 dakikalık gibi bu şekilde dinlenin.

Kivi suyu ile kompres

Kiviyi bir önce presle veya blender ile sıvı/akışkan duruma getirin. Esnasında Sonra steril bir sargı bezini hazırladığınız kivi suyuna batırarak, yüzünüze kompres yapın. Bu işlemi 10 dakikalık gibi sürdürebilirsiniz.

Kivi suyu + kil

Kivi suyuna bir miktar kil ek edip, temiz ve ufak bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirin. Bu karışımı maske halinde yüzünüze sürün. Sırt üstü uzanıp veya koltuğa yaslanıp 10 dakikalık dinlenin. Bu maske bilhassa yağlı ve sivilceli ciltler için pekçok yararlıdır .

Her ten özeldir

Herkesin cildinin kendine has özellikleri vardır. Mesela vitamin ve mineralleri emebilme kapasitesi benzer değildir. Kalın ve yağlı ciltlerde emilim ek olarak kolay değildir ve ölü tabakalar ek olarak fazladır. Bu sebeple ek olarak kuvvetli ürünlere gereksinim duyarlar. Şahsın yaşı da önemlidir . Her geçtiğimiz Gün cildin emme gücü azalır. Dolayısıyla ya ek olarak kuvvetli ürünler seçmek veya kullanma sıklığını artırmak gerekir.

Kalın ve yağlı cilt

Cildiniz kalın ve yağlı ise, kivi maskeleri sizin için idealdir. Cildinizdeki gözenekleri sıkıştırır ve yağlanmayı dengeler. Mümkün Ise olgunlaşmamış kivi kullanmaya çalışın. Haftada 2 kere 15 dakikalık maske uygulayabilirsiniz. Şayet sivilceleriniz varsa, killi maskeyi seçim edin.

Yağlı ve ince ciltler

Bu tip ciltler kadınlara hastır. Erkeklerin cildi genel itibariyle ek olarak yağlı ve kalındır. Ne yazık ki ince ciltler rahatlıkla sarkabilir. Kivi maskesi bu tip ten için pekçok uygundur. Bol miktarda C vitamini yardımıyla kolajen sentezi artar ve ten gerilir. Haftada 2 kez beş’er dakikalık maskeler sizin için yeterlidir .

İnce ve kuru cilt

En hassas ten tipidir. Şevkat ve bakıma gereksinimi çoktur. Kivinin bilhassa kabuk kısmındaki C vitamini bu tip ciltlerin yenilenmesine destek olur. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Cildin tahriş olmaması için maskeyi beş dakikadan çok tutmayın.

Normal cilt

Kivi maskesi bu tip ciltleri ek olarak da berraklaştırır ve rengini açar. Maske için önereceğim sıklık ve zaman, haftada 2 kez , 10 dakikadır.Etiketler: , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı