şifalı bitkiler

Cilt Beyazlatmak İçin MaskeCilt Beyazlatmak İçin Maske
Yumuşak tonlardaki açık tenleriyle fenomen olan Asyalı kadınlar cilt renklerini tükettikleri naturel besine borçlular.

Cilt beyazlatmak amaçlı pirinç suyu ve pirinç tozu mucizedir.

Çip pirinç tanelerini öğütüp iç kısmına süt yada su eklendiğinde yaşanan kıvam maske olarak kullanıldığında cilt beyazlatma tesiri göstermektedir .

İçeriğinde çokça miras aminobenzoik asit barındıran pirinç teninizin güneşin zararlı ışınlardan korunmasına da yarar sağlamaktadır. Bu madde pirinç kadar bir gıda vasıtasıyla vücuda alındığı takdirde C vitamininin oluşmasına ve artmasına da katkı olanağı sağlar .

Eğer pirinçleri öğütmek sizin amaçlı zahmetli ise sizlere bir başka önerimiz bu arada var;

Pişirmemiş çiğ pirinçleri su aralığında bekletirseniz bu su da cilt renginizi beyazlatacaktır.

Cilt beyazlatmak amaçlı pirinç kullanabilirsiniz. Pirincin yalnız marifeti bu da değil. Aynı zamanda cilt silme ve tonik görevleri de vardır;

Suda bekleteceğiniz pirinçleri elinizle yavaşça karıştırdığınızda beyaz duman görüntüsüne rastlayacaksınız. Bu hale geldiğinde pirinçleri süzün ve olan suyu yüzünüze çarparak yıkayın ve kurulamayın.

Pirinç suyunun bir başka faydası da cilt lekelerine karşı yok edici tesiri olmasıdır. Suyla temas eden pirinç fitik asit üretir. Bu da ölü derinin atılmasına ve cildin beyazlamasına yarar sağlıyor.

Pirinç suyunu cildinize düzenli olarak gündelik uygularsanız hem cildiniz tazelenir, ölü derisi atılır, lekeler ortadan kalkar aynı zamanda 15 gün uyguladığınızda cildinizin beyazladığını farklılık edersiniz.

Pirinç suyunun faydalarının kanıtlanmasından binlerce yıl öncelik olarak Uzakdoğu’da pirincin sık sık tüketilmesi sonucu özel bir cilt tipi adlandırılmıştır. Bunun Için hepimizin bildiği Asyalı kadın cildi denmektedir. O aşama pirinç tarlalarında çalışan köylü kadınlar işleri bittiğinde su yokluğundan dolayı pirinçleri beklettikleri suyla yıkanırlarmış. Bu sayede seneler ardından bilim adamları bu kadınların saatlerce güneş altında çalıştıklarını ve ciltlerinin yıpranmadığını ve hatta cilt renkleri güneç yüzünden koyulaşacağına gittikçe açıldığını farklılık etmişlerdir.

Pirinç suyu ile cildinize bakım yapmanız pekçok kolay ve kolay. Evde kısa süre aralığında Kolay metot uygulayarak yüzünüzü pirinç suyu ile yıkamanız cildinizin canlanmasına, gençleşmesine, parlamasına ve beyazlamasına neden olacaktır.

Pirinç suyu ve pirinç maskeleri aynı zamanda kırışıklık engelleyicidir.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı