şifalı bitkiler

Çatlaklardan Kurtulma Yolları

İlk olarakyapmamız gereken  yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinin toparlanmasını sağlamalısınız.

İşe kese yaparak başlamanız gerekiyor. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha çabuk emilir. Dafazla fayda sağlar.

Keseden sonra

20 gr. kakao yağı,
20 gr. badem yağı,
20 gr. kayısı yağı ,
20 gr. gliserine;
10 gr. keten yağı,
10 gr. saf zeytin yağı,
10 gr. çörek otu yağı,
10 gr. kantaron yağını karıştırın.

Bunu sorunlu bölgelerinize sürün. Uygulamayı her gün tekrarlayın.Ama mutkaka cilt iyce temizlenmeli.

Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt lekeleri kısaca insanın cilt renginin haricindeki her çeşitli renk farklılıklarına verilan isimdir . Cilt lekeleri hem bir kadınlarda hemde erkeklerde , cilt renginden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki biçimde görülmektedir . Cilt lekeleri rahatsızlık ve genetik olarak çıkabildiği benzeri çoğunlukla yanarak oluşmaktadır . Bu sıcak bir cisim ile doğrudan temas olabildiği benzeri güneş ışınlarından kaynaklı cilt lekesi olabilmektedir .

Cilt lekelerinin insan hayatına ciddi bir tehlikesi meydana gelmediği benzeri çoğunlukla psikolojik sorunlara sebep olmaktadır . Daha ayrıntılı bilgiyi cilt lekeleri ile makalemizde bulabilirsiniz . Şimdi sizlere cilt ve güzellik uzmanı meydana gelen Suna Dumankaya evde bulunabilecek malzemeler ile basit cilt maskeleri tavsiyelerini sizinle paylaşmak istiyoruz .
Maske 1 :

Salatalığın cildi besleyici ve yenileyici özelliği bulunmaktadır . Solmuş salatalık ile cilt lekelerinden kurtulmanız mümkündür . Bunun için salatalığı cilt lekelerinin üzerine masaj yapar benzeri sürterek zamanla renginin açılmaya başladığını ve cilt renginize yaklaştığını göreceksiniz .

Maske 2:

1 çay kaşığı suyun içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı sirkeyi ekleyerek karıştırıyoruz . Sonrasında bu karışımı geceleri yatmadan önce cilt lekelerinin olduğu bölgelere sürünüz . Yıkama işlemini anında yapmanıza gerek yok , sabah kalktığınızda da yapabilirsiniz .

Maske 3:

1 tatlı kaşığı süzme yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı kabarma tozunun ile birlikte 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıyoruz . Bunları krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz . Sonrasında cildin alerjik durumunu test etmek için cildin rastgele bir bölgesine sürüp alerjik olup olmadığını test ediyoruz . Şayet sorun yoksa cilt lekelerinin olduğu bölgeye bu karışımı sürüyoruz . 30 dakika süre beklettikten hemen ardından kurumuş meydana gelen karışımı ciltten ovalayarak çıkartıyoruz . Bu maske cilt lekelerinin azalmasında büyük rol oynayacaktır .

Maske 4 :

1 yemek kaşığı patates unu
3 damla zeytınyağı
1 adet domatesin suyu
Tüm malzemeleri birbiri ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın . Hazırlamış olduğunuz bu karışım tüm cilt lekeleri için kullanılabilir . Lekeleri bölgelere sürdükten hemen ardından en az 20 dakika bekletin . Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz . Birkaç deneme sonucu olarak cilt lekelerinde bir değişim göremezseniz yukarıdaki 3 . maskemizi denemenizi tavsiye ediyoruz .

Bu makalemizde anlatmış olduğunuz maske tarifleri cilt lekeleri için derlenmiştir . Diğer cilt sorunları için maskeleri , cilt maskeleri bölümümüzü incelemeyi unutmayın .

Etiketler: , ,

5 yaş Gençleştiren Maya Maskesi

5 yaş Gençleştiren Maya Maskesi
5 yaş Gençleştiren Maya Maskesi
Kimya Mühendisi ve Uluslararası Güzellik Uzmanı Şems Aslan cildi 5 yaş gençleştiren maya maskesi tarifini açıkladı.

5 yaş Gençleştiren Maya Maskesi

Malzemeler:

* 1 çay kaşığı limon suyu

* 1 poşet yaş maya

* 1 bardak buz

* yarım çay bardağı su

Uygulama: Tüm malzemeleri erittiğiniz buz suyuna koyarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze maske şeklinde uygulayın. 20 dakika etki etmesini bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Etiketler: , ,

Erken beyazlayan saçlar için maske

Erken beyazlayan saçlar için maske
Erken beyazlayan saçlar amaçlı maske

Malzemeler

* 1 tane soğan.* 1 başı sarımsak (5 tane).* 1 yumurta sarısı.

Uygulama : Soğan ve sarımsağı ezdikten ardından yumurta sarısını da ilave ederek saçlara boya sürer benzeri sürün. 30 dk ardından yıkayın.
Bu maskeyi ayda iki defa uygulayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Doğal Cilt Nemlendirici

Suna Dumankaya dan doğal cilt nemlendirici siz okurlarımız için
Doğal ten nemlendirici tarifi :
Malzemeler:
1 le süt
1 salatalık
3 yaprak marul
Uygulama: Malzemeleri karıştırarak blendırdan geçirin ve pişirin.Ezerek süzün ve Cam tek şişeye koyuduktan ardından içerisine 20 gr tatlı badem yağı katarak buzdolabında muhafaza edin.
Bu karışımla cildinizi hem tek temizleyebilirsiniz hem tek de nemlendirebilirsiniz. Vücudunuzda da kullanabilirsiniz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı