şifalı bitkiler

Microblading Kaş Uygulaması

microblading

Vücudumuz üzerinde bulunan her organ, yapı ya da nokta bizim için önem taşımaktadır. Güzellikle adını duyurmayı başaran bayanlar ise; vücutlarında bulunan bazı ayrıntılar için çeşitli uygulamalar yaptırmaktadırlar. Bayanların son zamanlarda yaptırdıkları uygulamalar içerisinde ise; Microblading Kaş bulunmaktadır. Güzellik merkezlerine giden bayanlar sürekli olarak bu uygulama hakkında bilgi edinmek istemektedirler. Siz de bu uygulamayı araştırıyorsanız; size en profesyonel güzellik uzmanlarından bir tanesini, Şeyda Söyler’i tanıtacağız.
Microblading Kaş Uygulaması Nedir?
Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde güzellik, teknoloji ve değişik alanlarda yaşanan gelişmeler neticesinde bazı yeni uygulamalar ile karşı karşıya kalmaktayız. Karşılaştığımız uygulamalar arasında bulunan ve bayanların kaşları için yaptırdığı Microblading yöntemi sayesinde bayanlar kendi isteklerine uygun kaş yapılarına sahip olabiliyorlar. Herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmeyen bu uygulama yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmektedir. Uygulama sonucunda 3 yıla kadar devam eden bir kalıcılıkla karşı karşıya kalacaksınız. Tabi 3 sene her ne kadar kısa gibi görünse de yanlış uygulama şekillerini kaldıramayacak süreçtir. Bu yüzden uygulamayı en profesyonel kişiye yaptırmanız gerekmektedir.
Şeyda Söyler ile Microblading Kaş Uygulaması
Kaşlarınızı muhteşem görüntüsüne kavuşturmak ve yüzünüze farklı bir tarz kazandırmak için başvurabileceğiniz en profesyonel kişi Şeyda Söyler olmaktadır. Bu zamana kadar katıldığı seminerler ve aynı zamanda da yaptığı uygulamalar ile gün yüzüne çıkan Şeyda Söyler, size protez tırnak konusunda da yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

Kırışıklık maskesi yüz germe maskeleri

yüz-germe

Nedenler: Deri kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir. Başlıca neden, derinin giderek kurumasının yanı sıra, yaşlanma süreci içinde deride albümin birikimleri oluşmasıdır. Yanlış yüz bakımı, fazla güneş ışını, yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, nikotin ve alkol bu birikimlerin oluşmasını destekleyen faktörlerdir. Ayrıca, radikal diyet kürleri de deri kırışıklıklarına yol açabilir.

Pratik çözümler: Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Balmumu maskesi: 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze  sürülür, 15-20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir. Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz  güzelleşir. Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir. Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır.

Etiketler:

Güzel Tırnaklar için

Mükemmel görünümlü ojeli ellere kavuşmayı tüm kadınlar ister. Bunun için oje fırçasına ince bir kat oje alıp tırnaklarınıza yavaşça birer kat oje sürün. Bazı formüller tırnakları güçlendirir ya da sertleştirir ve büyümesini sağlar. Daha sonra ikinci katlara geçin. Kalın tabakaların kuruması daha fazla zaman alır üstelik görüntüsü bozuk olur. Bu yüzden önce ilk katı sürüp kuruttuktan sonra ikinci katı ince bir şekile sürüp kurumasını bekleyin. İyice kuruma süresi yaklaşık 20 dakikadır. Bir kaba buzlu suyu doldurup ojenizin en üst katını sürün.
Ardından oje işi bitince parmaklarınızı bu kaba daldırın ve 10 saniye bekletin. Oje görünümü harika olacak ve hızlıca kuruyacaktır. Manikürden nce ellerinizi limonlu ılık suda bekletin. Tırnaklarınız bu limon suyunu iyice emsin. Ojenin bozuk görünmemesi için her zaman bu adımları uygulayın. Ojelerinizi işi bitince buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce mutlaka oda sıcaklığında bekletin. İyi bir manikür setine sahip olun ve ojeden önce mutlaka tırnaklarınızı kesip, törpüleyin.

El ve tırnak bakımı için nemlendiricilerin önemi büyüktür. E Vitamini içeren, badem yağlı bir krem mükemmeldir. Kuru cilde nüfuz ederek, cildi, eli ve tırnakları çevresel hasarlara karşı korur. Zengin bir el kremini tırnak diplerine iyice uygulayın. El ve ayak tırnakları ve tırnak etlerini güzel görünüme kavuşturun, yumuşatın ve yumuşak kalmasını sağlayın. Peeling yapın ve tüm yaz boyunca rahat edin.

Oje çıkarıcısı (aseton) çevre dostu seçin. Spa yapın, bu kan dolaşımını artırır ve cildi canlandırır. Ayak ve al maskeleri yapın. Baharatlar, yulaf ezmesi, bal ve portakal maskesi harikadır. Bu maddeler cildi yatıştırır. El ve ayak egzersizlerini yapın, yaralanmalardan uzak durun.

Etiketler: , , , ,

Erkeklerde burun operasyonu nasıl yapılır

Erkeklerin son dönemlerde dış görünüşlerine önem vererek kendilerine baktıkları görülmektedir. Kadınların dikkatini çeken bu durum aynı zamanda hoşlarına da gitmektedir. Abartıdan uzak durup kendi tarzını yansıtabilen bakımlı erkekle birlikte olmak hangi kadın istemez ki? Kadınlara daha iyi görünmek için midir veya kendilerine bakmalarının bir devamı olduğunu düşündükleri için midir bilinmez erkeklerin de son zamanlarda estetik dokunuşlar yaptırdıkları görülmektedir. Botoks gibi güzellik merkezlerinde uygulanan dokunuşların yanı sıra, estetik doktorlarına giderek sorunlu oldukları bölgeleri hakkında yapılabilecekleri konuşup bilgi almaktadırlar. Erkeklerin estetik dokunuşları yaptırırken ortaya koydukları şartlardan biri ise bakıldığı zaman yapılan müdahalenin karşıdakinin gözüne batmayacak olmasıdır. Burun operasyonlarında da bu kaygılarını doktorlara anlatarak ameliyat sonrasında istedikleri görüntüyü tartışırlar. Bu sebepten erkeklerde burun operasyonunda maskülen görüntünün ön plana çıktığını görmekteyiz. Yüzü tipine göre doktorun vereceği kararla erkeğin yüzüne uygulanan modelin özellikleri değişebilmektedir. Erkek burun operasyonunda burun ucu çok fazla kaldırılmaz, çok inceltme uygulanmaz. Kadınlar da dudak ve burun açısı 105 derece ayarlanırken, erkek burun operasyonlarında 90 derece ayarlanmaktadır.

                Erkek hastalar bazen sadece burun kemerinden, burun ucunun düşüklüğünden veya burun ucunun genişliğinden şikayetle doktora başvurmaktadır. Sadece bu kısmı yaptırmak onlar için yeterli olabilir. Anlayacağınız kadın burun operasyonlarında olduğu gibi erkeklerde burun estetiği operasyonunda her alana müdahale yapılmamaktadır. Erkeklerde burun operasyonu yapılmadan önce doktorla kurulan iletişim ve güvenin tam olması gerekmektedir. Aynı şekilde operasyon sonrası ortaya çıkacak görüntünün bilgisayar üzerinden hastaya gösterilerek fikrinin alınması gerekmektedir. Hazırlanan taslak hastanın da içine sinmiş ve kafasında soru işareti kalmamış ise uygulamaya geçilmelidir.

                Erkeklerin burun kemik ve kıkırdakları kadınlara göre daha kalın olduğundan operasyon sonrası şişlik ve morluk konusunda kadınlara nazaran daha fazla sorun yaşamaktadırlar. Bu yüzden operasyon sonrası önerilen tüm uygulamalara dikkat ederek kendilerini korumaları gerekmektedir. Daha geç geçicek olan şişlik ve morluklardan biran önce kurtulmak istiyorlarsa operasyon sonrası üst üste konulan iki yastıkla yüksekte yatmalarında fayda olacakdır.

                Bunların yanı sıra erkeklerin büyük çoğunluğu burun operasyonunu yaşadıkları fizyolojik sebeplerden dolayı geçirmektedir. Kavga sırasında aldıkları darbeler, nefes darlığı problemleri doktora başvurmalarına sebep olmaktadır.

Burun estetiği fiyatları için tıklayınız

http://esteport.com/burun-estetigi.html

Op Dr Ali Mezdeği

Etiketler:

Bursa Havlusu

el havlusu

 

İnsanlar şehir dışına çıktığında ya da yurt dışına çıktıklarında yakınlarına bir hediye getirmek büyük bir mutluluk kaynağıdır, siteye gitmek için tıklayın el havlusu. Bunun için insanlar evlerinden uzakken hediyeler getirme hediye getirmek konusunda cömert davranırlar. Çünkü hediye getirerek insanları mutlu edecek bir detaydır. Bu detay ile kendimizi de mutlu ederek herkesin mutlu olması sağlanır. Alacağımız hediye ne olursa olsun, boyutu ne olursa oldun çok önemli değildir. Önemli olan şey hediye alabilme düşüncesini ortaya çıkartmaktır. Bu sebeple insanlar gittikleri her yerden ufak da olsa yakınlarını mutlu etmek için onlara birer kediye alırlar. Türkiye’de bu noktada çok verimli bir ülkedir. Gidilen her şehrin illa ki meşhur bir şeyi vardır ve o ürün hediyelik bir biçimde sunulur. Hediyelik eşya dükkanları her yerde vardır ve aslında bu durum biraz da bir ticaret kolu olarak kendini geliştirmektedir. Her şehirden elde edilebilecek hediyelik eşyalar gidecekleri adreslerinde çok mutlu edecek insan bulacaktır. Örnek olarak başlarsak mesela Kastamonu’ya giden birisi hediye olarak kesinlikle yakınlarına çekme helva getirir. Bunun yanında getireceği şeyler o şehir ile alakalı olmaz çünkü herkes Kastamonu deyince çekme helvayı bilir. Ayrıca Kütahya’ya giden bir turist yanında illa ki hediye olarak bir çini getirir. Çünkü Kütahya çini konusunda dünyanın başkentidir. Oradan başka bir hediye  getirilmesi beklenemez. Gaziantep’e gidildiğinde kesinlikle Antep fıstığından üretilmiş baklava getirilir. Çünkü Gaziantep’in baklavası dünyaca meşhurdur ve oradan getirilmesi gerekenler listesinde en üst sıradadır. Bu noktada değinilmesi gereken bir başka il varsa o da Bursa’dır. Bursa’da birden çok ürün olduğundan herkes farklı şeyler bekleyebilir. Bursa’dan getirilecek bir el havlusu hediyelerin en güzeli olabilir. Çünkü Bursa’nın el havlusu dünyaca ünlüdür. Bu hediyenin yanında getirilebilecekler listesinde bıçak ve Bursa’nın kestane şekeri de gelebilir. Bunların birer hediye olarak getirilmesi konusunda herkes çok heveslidir. Ancak Bursa deyince el havlusu akla gelir. Bu yüzden bu şehirden gelecek hediyeler sırasında havlu en üst sıradadır. Güzel hediyeye denecek hiçbir laf yoktur. Hediyeler insanları mutlu eder.

Etiketler:
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp