şifalı bitkiler

Unutkanlığa Karşı Havuç Kürü

Havuçun,pek çok faydalı özelliği vardır. Özellilke gözler için çok faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Bunun dışnda, özellikle cinsel gücü artırmak ve kısırlığı engellemek gibi bir özelliği vardır. Migren ağrıları,unutkanlık, kalp krizi riskini önlemek gibi faydaları da olan havuç kürünün uygulanma şeklini, İbrahim Sarçoğlunun ağzından öğrenelim.

HAVUÇ KÜRÜ :
Her gün, akşam yemeğinden 2 ssar sonra, 1 bardak taze skılmış havuç suyu içilir. Bu kür 3 ay hiç ara verilmeden uygulanır. 3 ayın sonunda, haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi, alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey yemeyin. Bu kürün faydalı olabilmesi için, her gün taze olarak hazırlanması gerekmektedir.
* Havuç kürü unutkanlık ve alzhemier hastalığına faydalı olmanın yanısıra, akciğer- ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Kür 1 ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.
ÖNEMLİ UYARI : Sigara ve alkol tüketimi olan kişilerde, havuç kürünün uygulanması, fayda yerine zarar verebilir. Çünkü bu insaların fazla miktarlarda beta karoten alması zaralı olabilir. Havuçta da bol miktarda beta karoten mevcuttur.

Etiketler: ,

Migren ağrısı için faydalı çay

Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi yardımıyla ataklar şeklinde seyreden migren ağrılarından arınmak mümkündür . Migrene bir sürü sıkı iştirak eden çay tarifi tamamıyla natürel ve bitkisel bir tarif olduğu amaçlı sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz. Migren ağrıları ataklar şeklinde seyreden ve baş ağrıları içerisinde bir bir sürü kez olması durumundan insanı adeta delirden ağrılardır. Migren ağrılarından arınmak için migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifini hazırlayıp kullanabilirsiniz. Migren ağrılarının kabus olmaktan çıkmasını imkanı sunan bu bitkisel çay tarifi bir sürü yararlı olmaktadır. Birbirinden gösterişli şifalı bitkilerin karışımından elde edilen bitki çayını hazırlamak bir sürü pratik olduğu amaçlı migren ağrısı çekenler bu dertlerinden bu bitki çayıyla kurtulabilirler.
Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi

Malzemeler: Defne, fesleğen ve melisa

Hazırlanması ve Uygulanması: bir tutam defne, bir tutam fesleğen ve bir tutam melisa bitkisini 2 bardak kaynamış suyun içerisine atarak ağzı kapalı şekilde 15 dakika demlendirin. Süre sonunda süzerek içebilirsiniz.

Migren ağrılarından kurtulmayı imkanı sunan bu karışık bitki çayını kesinlikle deneyin. Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi şifalı bitki uzmanlarının partner bir tavsiyesidir. Bu nedenle bitkisel çayların şifalarından kullanarak migren ağrılarından siz de kurtulabilirsiniz. Sıhhatli şekilde hayatınıza aynı ritimde devam etmek amaçlı şifalı bitkilerin etkili gücünden kullanarak sağlığınızı koruyabilir, kaybettiğiniz sağlığınıza bir daha kavuşabilirsiniz. Sevinçli ve sıkı bir şekilde sıhhat içerisinde bir dünya sürmeyi talep etmeyen kimse yoktur büyük ihtimalle.

Etiketler: , ,

Çatlaklardan Kurtulma Yolları

İlk olarakyapmamız gereken  yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinin toparlanmasını sağlamalısınız.

İşe kese yaparak başlamanız gerekiyor. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha çabuk emilir. Dafazla fayda sağlar.

Keseden sonra

20 gr. kakao yağı,
20 gr. badem yağı,
20 gr. kayısı yağı ,
20 gr. gliserine;
10 gr. keten yağı,
10 gr. saf zeytin yağı,
10 gr. çörek otu yağı,
10 gr. kantaron yağını karıştırın.

Bunu sorunlu bölgelerinize sürün. Uygulamayı her gün tekrarlayın.Ama mutkaka cilt iyce temizlenmeli.

Etiketler: , , , , , , ,

Öksürük Tedavisi İçin Şifalı Otlar

Andız otu: kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse öksürüğü dindirir, balgamızı söker.

Ardıç: taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelmektedir.

Böğürtlen: yaprakları içeriği oluşmadan toplanıp gölgelikte demetler halinde kurutulur ve bunlar  kurutulmuş yapraklardan yapılan şurup kanı temizler, öksürüğe, iyi gelir.

Ebegümeci: göğsü yumuşatır. Öksürük kesici olduğundan bronşite ve nezleyede çok  iyi gelir. Bulantı ve kusmalara karşı da yararlıdır.

Gelincik: çiçeklerinden yapılan şurup, ağrıları dindirici ilaç olarak kullanıldığı gibi öksürüğe ve öksürük gıcığına da çok etkilidir.

Ihlamur :çayı kronik öksürüğü keser. Ter ve balgam söktürücüdür.

Kenevir çayı :balla tadlandırılıp içilirse, öksürük boğmaca ve ses kısılmasına çok  iyi gelir.

Kırmızı yaban mersini: yapraklarından yapılan şurup öksürüğe etkili olmaktadır.

Meşe ağacı: kabuklarından yapılan çay kanlı öksürük ve kan kusmaya çok iyi gelir.

Meyan kökü: şurubu öksürüğe çok  iyi gelir.

Yaban eriği :ezilerek şekerle pişirilirse öksürüğü yok eder.

Etiketler: , , , , , , , ,

Apandisit Olabilir miyim?

karin-agrisi
 

Apandis insan vücudunda kör bağırsak üzerinde bulunan, içinde bir şey bulunmayan, kanala benzeyen dar bir organdır. Görevi tam olarak bilinmemesine rağmen her yaştan ve her cinsiyetten insana tarifsiz açılar çektiren ciddi bir sağlık sorunudur. İçinde pek çok mikroorganizmalar yaşadığı bilinmektedir. Bu mikroorganizmalar aynı zamanda bağırsak bölgesinde de yaşayan mikroplar olarak ta tarif edilmektedir. Apandis çok azda olsa safra taşı, dışkı, tümör veya bağırsak kurlarının tıkanması sonucu ortaya çıkan, kendisini son birkaç gün içinde belli eden sinsi bir rahatsızlıktır. Apandisit belirtileri arasında en göze çarpan ve herkesin ilk şüphelendiği durum şiddetli karın ağrısı ile başlayan şikâyetler ve zaman içinde bu ağrının yer değiştirerek göbek çevresinde etkili olduğu bilinmektedir.

Ağrıyı ilk başta bilmek ve tahmin etmek zor olsa da ağrının tam bir tarifsiz konusu değildir. Yavaş yavaş karın alt bölgesine doğru geçe ağrılar sarsılmak, hareket etmek, gülmek ve öksürmek gibi durumlarda şiddetlenerek çekilmez bir hal alır. Apandisit belirtileri kişiden kişiye değişse de en belirgin yanı şiddetli karın ağrısı yaşanmasıdır. İki tip apandisit çeşidi vardır. Bunlardan biri akut apandisittir ve son derece ciddiye alınması gereken bir türdür. Diğeri ise kronik apandisit çeşididir ki bu genel olarak ağrıları hafif seyreden, ameliyat gerektirmeyen, bulantı, ateş ve kusma belirtilerinin olmadığı türdür. Apandisin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan ve ameliyat ile o bölgenin alınması ile tedavi edilen bir çeşit hastalık türüdür.

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı