şifalı bitkiler

Unutkanlığa Karşı Havuç Kürü

Havuçun,pek çok faydalı özelliği vardır. Özellilke gözler için çok faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Bunun dışnda, özellikle cinsel gücü artırmak ve kısırlığı engellemek gibi bir özelliği vardır. Migren ağrıları,unutkanlık, kalp krizi riskini önlemek gibi faydaları da olan havuç kürünün uygulanma şeklini, İbrahim Sarçoğlunun ağzından öğrenelim.

HAVUÇ KÜRÜ :
Her gün, akşam yemeğinden 2 ssar sonra, 1 bardak taze skılmış havuç suyu içilir. Bu kür 3 ay hiç ara verilmeden uygulanır. 3 ayın sonunda, haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi, alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey yemeyin. Bu kürün faydalı olabilmesi için, her gün taze olarak hazırlanması gerekmektedir.
* Havuç kürü unutkanlık ve alzhemier hastalığına faydalı olmanın yanısıra, akciğer- ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Kür 1 ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.
ÖNEMLİ UYARI : Sigara ve alkol tüketimi olan kişilerde, havuç kürünün uygulanması, fayda yerine zarar verebilir. Çünkü bu insaların fazla miktarlarda beta karoten alması zaralı olabilir. Havuçta da bol miktarda beta karoten mevcuttur.

Etiketler: ,

Migren ağrısı için faydalı çay

Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi yardımıyla ataklar şeklinde seyreden migren ağrılarından arınmak mümkündür . Migrene bir sürü sıkı iştirak eden çay tarifi tamamıyla natürel ve bitkisel bir tarif olduğu amaçlı sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz. Migren ağrıları ataklar şeklinde seyreden ve baş ağrıları içerisinde bir bir sürü kez olması durumundan insanı adeta delirden ağrılardır. Migren ağrılarından arınmak için migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifini hazırlayıp kullanabilirsiniz. Migren ağrılarının kabus olmaktan çıkmasını imkanı sunan bu bitkisel çay tarifi bir sürü yararlı olmaktadır. Birbirinden gösterişli şifalı bitkilerin karışımından elde edilen bitki çayını hazırlamak bir sürü pratik olduğu amaçlı migren ağrısı çekenler bu dertlerinden bu bitki çayıyla kurtulabilirler.
Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi

Malzemeler: Defne, fesleğen ve melisa

Hazırlanması ve Uygulanması: bir tutam defne, bir tutam fesleğen ve bir tutam melisa bitkisini 2 bardak kaynamış suyun içerisine atarak ağzı kapalı şekilde 15 dakika demlendirin. Süre sonunda süzerek içebilirsiniz.

Migren ağrılarından kurtulmayı imkanı sunan bu karışık bitki çayını kesinlikle deneyin. Migren ağrısı amaçlı yararlı çay tarifi şifalı bitki uzmanlarının partner bir tavsiyesidir. Bu nedenle bitkisel çayların şifalarından kullanarak migren ağrılarından siz de kurtulabilirsiniz. Sıhhatli şekilde hayatınıza aynı ritimde devam etmek amaçlı şifalı bitkilerin etkili gücünden kullanarak sağlığınızı koruyabilir, kaybettiğiniz sağlığınıza bir daha kavuşabilirsiniz. Sevinçli ve sıkı bir şekilde sıhhat içerisinde bir dünya sürmeyi talep etmeyen kimse yoktur büyük ihtimalle.

Etiketler: , ,

Çatlaklardan Kurtulma Yolları

İlk olarakyapmamız gereken  yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinin toparlanmasını sağlamalısınız.

İşe kese yaparak başlamanız gerekiyor. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha çabuk emilir. Dafazla fayda sağlar.

Keseden sonra

20 gr. kakao yağı,
20 gr. badem yağı,
20 gr. kayısı yağı ,
20 gr. gliserine;
10 gr. keten yağı,
10 gr. saf zeytin yağı,
10 gr. çörek otu yağı,
10 gr. kantaron yağını karıştırın.

Bunu sorunlu bölgelerinize sürün. Uygulamayı her gün tekrarlayın.Ama mutkaka cilt iyce temizlenmeli.

Etiketler: , , , , , , ,

Öksürük Tedavisi İçin Şifalı Otlar

Andız otu: kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse öksürüğü dindirir, balgamızı söker.

Ardıç: taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelmektedir.

Böğürtlen: yaprakları içeriği oluşmadan toplanıp gölgelikte demetler halinde kurutulur ve bunlar  kurutulmuş yapraklardan yapılan şurup kanı temizler, öksürüğe, iyi gelir.

Ebegümeci: göğsü yumuşatır. Öksürük kesici olduğundan bronşite ve nezleyede çok  iyi gelir. Bulantı ve kusmalara karşı da yararlıdır.

Gelincik: çiçeklerinden yapılan şurup, ağrıları dindirici ilaç olarak kullanıldığı gibi öksürüğe ve öksürük gıcığına da çok etkilidir.

Ihlamur :çayı kronik öksürüğü keser. Ter ve balgam söktürücüdür.

Kenevir çayı :balla tadlandırılıp içilirse, öksürük boğmaca ve ses kısılmasına çok  iyi gelir.

Kırmızı yaban mersini: yapraklarından yapılan şurup öksürüğe etkili olmaktadır.

Meşe ağacı: kabuklarından yapılan çay kanlı öksürük ve kan kusmaya çok iyi gelir.

Meyan kökü: şurubu öksürüğe çok  iyi gelir.

Yaban eriği :ezilerek şekerle pişirilirse öksürüğü yok eder.

Etiketler: , , , , , , , ,

Şifalı Bitkilerden Goji Berry Çayı

yesilcayGoji berry Piyasadaki diğer zayıflama gıda takviyelerden farkı gerçek bir yağ yakıcı olmasıdır. İçerdiği vitaminler nedeni ile kilo vermekte zorlanan kişiler için kullanımı idealdir. Bu bitkisel ürün iştahınızı azaltarak kolay kilo vermenizi sağlar. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm vitaminleri içinde bulunduran goji berry çayı saf kurutulmuş meyve tüketilmiş paketler halinde ihraç edilmektedir C vitamini Deposu olarak ta bilinen lezzetli meyve kilo verme konusunda hızlı sonuçlar almanızı kolaylaştırıyor.Bu meyveyi önerilen miktarlarda tüketmeniz kısa sürede kilo vermeye yardımcı oluyor. Goji berry meyvesinin son günlerde bu kadar favori hale gelmesinin nedenlerinden biride vücutta doğal olarak çalışmasıdır. C vitamini içeren gojidiyet kullanarak kilo verdirici etkilerinden faydalanabilirsiniz.
Bu bağlamda yüksek miktarda antioksidan yiyeceklerinden biri olan bu sürecinde kuvvet verici etkisi de bilinmektedir. Bu lezzetli meyve gojidiyeti adeta bir şifa kaynağıdır. Zengin lif İçeren goji berry sayesinde kilo verirken bile kendinizi enerjik ve zinde hissedeceksiniz. Yediğiniz besinleri enerjiye dönmesini sağlayan bu ürün sayesinde kilo vermek bir o kadar kolay ve çok sağlıklıdır. düzenli olarak kullanıldığında kilo verme konusunda hızlı sonuçlar almanızı sağlayan goji berry çayı Çin’de üretilen ve tüm dünyaya ihraç ediliyor. Tüm bitkisel zayıflama gıda ürünlerinden farklı olan bu bitkisel ürün bu özellikleri nedeni ile adeta bir şifa kaynağı hali,ne gelmiştir Tok tutma özelliğine sahip tek bitkisel çaydır. Zorlanmadan daha da önemlisi ekstradan bir şey yapmanıza gerek kalmadan kilo vereceksiniz.

Yalnız bu ürünü kullanmak k isteyenlerin bilmesi gereken bir şey var ki taşıdığı vitaminler ve kullanım alanlarından dolayı çok değerli olan bu özel meyve kurusu kilo vermek isteyenler için ideal bir seçim olacaktır Bu meyve bu etkilerinin ortaya çıkmasından. .Yüksek miktarda demir ve kalsiyum bulunan bu ürün Zayıflama Konusunda gojidiyeti diğer Zayıflama ürünlerinr kıyasla hem bitkisel hem yağ yakıcıdır. Zayıflamak için tercih edilen özel meyveyi kullanırken ürünü önerilen miktarlardan çok fazla tüketmemelisiniz. Goji berry satışı özellikle kilo verici etkilerinden faydalanmak isteyen her kes bu ürünle yağlarınız enerjiye dönüşerek yakıldığından kilo verme sürecinde zorlanmaz.

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı