şifalı bitkiler

Trabzon Hurması Faydaları

Trabzon hurmasının eksi 120 ile 180 derece soğuğa dayanabildiğini ve zor şartlar altında yetiştiğini anlatan Karadeniz, A vitamini ve karbonhidratlarca zengin olan Trabzon hurmasının, kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde, sindirim sistemi hastalıkları için de faydalı olduğunu vurguladı.

Trabzon hurmasının, adeta bir şifa kaynağı olduğunu söyleyen Karadeniz, yurt dışında çok talip gören bu meyvenin Türkiye’de ise henüz değerinin anlaşılmadığından yakındı.
Trabzon Hurması Her Derde Deva..İşte Trabzon Hurmasının faydaları;•Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli yer tutan bir meyvedir.
•Trabzon hurması, A vitamini ve karbonhidrat bakımından çok zengindir.
•Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisi için şifalı bir meyvedir.
•Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelir Antioksidanlar bakımından zengin olması sebebiyle günümüzde yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli bir yeri vardır.
•Bu meyve aynı zamanda zayıflığın giderilmesi, kansızlık, vitamin eksikliği ve mide-bağırsak hastalıkları için iyi gelir.
•Trabzon hurması yenilmeye devam edildiğinde ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte, mide gastritini önlemekte, bağırsak iltihabını iyileştirmektedir
•Trabzon hurmasının yaprakları kaynatılarak saç ve yüz yıkanırsa cilt ve saç güzelleşmektedir.

Etiketler: ,

Firmalar İçin Firma Rehberi

firmarehberiWeb sitemiz olan iyibirfirma kullanıcılar ile çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaları doğrudan buluşturmayı amaçlayan bir işlevselliğe sahip. Sade, kolay kullanımı ve kullanıcıya hitap eden bir anlayışa sahip olması ile istenilen düzeyde firma hizmetleri tanıtımı istenilen hizmet türünde kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Faliyet Tanımı Ve iletişim Bilgileri

Firma tanıtımı adres bilgiler ile birlikte hizmet içeriğinin tanıtımını başarılı bir şekilde müşterilere ulaştırmak hiç de zor değil. Bunun için iyibirfirma tercih edebileceğiniz en başarılı firma dizini sitelerinden birisidir. Aynı zamanda bir firma rehberi görevi üstleniyor hem de tamamen ücretsiz bir şekilde.

Firmanızın Online Hizmet Tanıtımını Yapın!

iyibirfirma ücretsiz bir şekilde firma hizmetlerinin doğrudan müşterilere ulaştırılmasını hedef alır. Bu doğrultuda firmalara sundukları hizmeti tanıtma fırsatını verirken, aynı zamanda detaylı adres bilgileri ile birlikte müşterilerin onlara daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini sağlayabilmektedir.

Firma rehberi adres bilgisi verilmesinin pek çok faydası vardır zira müşterileriniz size telefon yada mail yolu ile ulaşmak yerine, doğrudan adresinize gelmek isteyebilir. Elbette ki bu durum daha çok işletme türü ve prensipleriniz ile de alakalı olabilmektedir.

Firmanızı anlatın , Daha fazla Müşteriye Ulaşın!

Başarılı bir ücretsiz firma rehberi olan http://iyibirfirma.com/firmaları faaliyet gösterdikleri sektörde aktif bir şekilde tanınmasını sağlayan bir dizin hizmeti olara ön plana çıkıyor. Burada pek çok farklı sektör ve bu sektörlerde pek çok farklı hizmetleri sunan firmalar yer alıyor. Hizmet içeriğini en iyi bir şekilde tanımlayan firmaların hedef müşteri kitlesine ulaşmaları fazla zaman almadan ulaşabilir.

Toptan bardakta mısır alıcıları ve bunu pazarlayarak insanlara ulaştıran girişimcilerin bu konuda yapmaları gereken bu lezzetin tutulması için kaliteli mısırları tercih etmeleri ve bu mısırın ek karışımlarını iyi bilmelidir. Bu girişimcilere önerimiz kaliteli mısır satışı yapan firmalar veya toptancılar ile anlaşarak kaliteyi insanlara aktararak bulunduğunuz bölgenin vazgeçilmez girişimcisi olabilirsiniz. Unutmayın dünya en büyük reklamcılık ağızdan ağıza olan reklam türüdür. Bu sayede satışlarınızı artırabilir, toptan bardakta mısır satıcılığı alanında büyük ölçülerde gelirler elde edebilirsiniz. Bu alana yeni giriş yaptıysanız kalite ve ürünler hakkında bilginiz fazla yok ise http://supermisir.com/ bağlantısında bize ulaşarak detaylar hakkında bilgi alabilir ve gerekli yönlendirme sonucunda bu alanın en iyisi olabilirsiniz.

 

Etiketler:

Apandisit Olabilir miyim?

karin-agrisi
 

Apandis insan vücudunda kör bağırsak üzerinde bulunan, içinde bir şey bulunmayan, kanala benzeyen dar bir organdır. Görevi tam olarak bilinmemesine rağmen her yaştan ve her cinsiyetten insana tarifsiz açılar çektiren ciddi bir sağlık sorunudur. İçinde pek çok mikroorganizmalar yaşadığı bilinmektedir. Bu mikroorganizmalar aynı zamanda bağırsak bölgesinde de yaşayan mikroplar olarak ta tarif edilmektedir. Apandis çok azda olsa safra taşı, dışkı, tümör veya bağırsak kurlarının tıkanması sonucu ortaya çıkan, kendisini son birkaç gün içinde belli eden sinsi bir rahatsızlıktır. Apandisit belirtileri arasında en göze çarpan ve herkesin ilk şüphelendiği durum şiddetli karın ağrısı ile başlayan şikâyetler ve zaman içinde bu ağrının yer değiştirerek göbek çevresinde etkili olduğu bilinmektedir.

Ağrıyı ilk başta bilmek ve tahmin etmek zor olsa da ağrının tam bir tarifsiz konusu değildir. Yavaş yavaş karın alt bölgesine doğru geçe ağrılar sarsılmak, hareket etmek, gülmek ve öksürmek gibi durumlarda şiddetlenerek çekilmez bir hal alır. Apandisit belirtileri kişiden kişiye değişse de en belirgin yanı şiddetli karın ağrısı yaşanmasıdır. İki tip apandisit çeşidi vardır. Bunlardan biri akut apandisittir ve son derece ciddiye alınması gereken bir türdür. Diğeri ise kronik apandisit çeşididir ki bu genel olarak ağrıları hafif seyreden, ameliyat gerektirmeyen, bulantı, ateş ve kusma belirtilerinin olmadığı türdür. Apandisin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan ve ameliyat ile o bölgenin alınması ile tedavi edilen bir çeşit hastalık türüdür.

Etiketler:

Görüntünüzü Tazeleyin

estetik-saglik

Estetik ameliyatı vücutta çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen ve kişinin hoşlanmadığı bölgenin yeniden şekil verilmesi ile yapılan bir operasyondur. Günümüzde en çok başvurulan estetik operasyonlarının başında burun estetiği yani rinoplasti ameliyatıdır. Burun estetiği öncesi ve sonrası hakkında beklentilerinizi alanında uzman ve profesyonel bir estetik cerrah ile açıkça belirtmenizde yarar var. Çünkü burunla ilgili yaşadığınız sorunlar ve sizde meydana gelen hasarların, özgüven eksiklerinin ve daha pek çok yönünü doktorunuz ile paylaşarak daha rahat bir operasyon geçirmenize ve sonucu az çok tahmin etmeniz bakımından önemlidir. Burun estetiği öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri doktorunuzun söylediği yapmanız alacağınız sonucu olumlu yönde etkileyecektir. Ameliyat öncesi hastaneye gelerek gerekli tahlillerin yapılması gereklidir. Ameliyat sonrası da bir gün kalarak evinize gidebilirsiniz. Yaklaşık 2 gün şişlik, morluklar için buz tamponunu uygulayabilirsiniz. Bir hafta yastığınızı yüksek tutmanız şişliklerin daha hızlı geçmesine yardımcı olacaktır.

Sert ayak ve topuklara sahip pek çok kişi bu durumdan rahatsız olmaktadır. Ayaktaki kuru deriden kurtulmak için scholl tam da aradığınız çözümleri sunan harika biri üründür. Scholl işe yarıyor mu diye pek çok kişinin aklına takılan soruya verilecek cevap son derece net ne kesindir. Kullananlara göre kısa sürede sert, kuru ve cansız deriyi toz haline getiren bu aparat kuruluk ve çatlağı yok etmektedir. Katlanabilir ev özelliğine sahip foldhome sistemi sayesinde hayal ettiğiniz her şeyi istediğiniz zaman evinize ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Kullan öde sistemiyle çalışan ve kişiye özel kullanım alanı içeren bu sistem diğer sosyal tesislere göre çok avantajlı ve ekonomiktir.

Etiketler:

Oriflame Kişisel Bakım Ürünleri

oriflame-haziran

Oriflame ürün gruplarının arasında, kişisel bakım ürünleri başlığı altında, bir bölümde bulunmaktadır. Oriflame üyelik işlemleri ile elde edilen ve satış danışmanlarının elinde bulunan oriflame katalog içeriğinde yer alan kişisel bakım ürünleri, 7 ana kategoriye ayrılmaktadır. Genel açıdan bakıldığında, kişisel bakım ürünleri bayan, çocuk ve bay ürünleri olarak sınıflandırılabilmektedir.

Oriflame Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

7 ana grupta toplanan kişisel bakım ürünleri, banyo ürünleri, güneş ürünleri, vücut bakım ürünleri, erkek ürünleri, bebek ve çocuk ürünleri ve diğer ürünler olmak üzere kategorilere ayrılmaktadır.

Bebek ve çocuk ürünleri bölümünde, diş bakımı ürünleri, vücut temizliği ürünleri, saç ürünleri, ağız ürünleri, bebek ürünleri ve güneş bakımı ürünleri bulunmaktadır. Vücut ve banyo araçları bölümünde, vücut süngerleri, pedikür ürünleri, vücut masaj ürünleri, manikür ürünleri, traş bıçakları ve diğer ürünler bulunmaktadır.

Erkek ürünleri bölümünde ise, antiperspirantlar, vücut yıkama ürünleri deodorantlar ve duş jelleri yer almaktadır. Diğer ürünler grubunda, hassas bölge bakım ürünleri, ağız bakımı ürünleri ve depilatörler yer almaktadır.

Duş ve banyo ürünleri grubunda ise, duş jelleri, vücut yıkama ürünleri ve vücut arındırıcıları bulunmaktadır. Güneş bakım ürünleri kategorisinde yer alan ürünler ise, güneş sonrası bakım ürünleri ve güneş koruyucu ürünleridir. Son grup olan, vücut bakımı ürünlerinin arasında ise, el bakımı ürünleri, anti cellulite, vücut nemlendiricileri, antiperspirantlar, toningler, ayak bakımı ürünleri ve deodorantlar bulunmaktadır.

Bahsedilen tüm ürün gruplarına ait kullanılan markalar arasında ise, milk ve honey gold, feet up, sun zone, nature secrets ve sewedish spa bulunmaktadır. Tüm ürün grupları, klasik şirket anlayışı çerçevesinde, çevreye, insana ve doğaya zarar vermeyen ürünler olarak belirtilmektedir. Satış danışmanları aracılığı ile bahsedilen bütün kişisel bakım ürünlerine, ekonomik fiyatlar ile sahip olunabilmektedir. Dünya genelinde, yaygın olarak kullanılan ürünlerin, satış işlemlerini gerçekleştiren oriflame, 3,5 milyonu aşmış satış danışmanları ile geniş bir hizmet ağı kurmuştur. Ürünlere ulaşmak isteyenler, mutlaka yakın çevresinde, bahse konu kişisel bakım ürünlerini satan bir danışmana rastlayacaktır. Ürünlere, hızlı ve ekonomik bir şekilde sahip olabilmenin tek yolu, satış danışmanları ile irtibata geçmektir.

Etiketler:
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp