şifalı bitkiler

Kiraz Sapı İle Zayıflama

Kiraz sapı, zayıflama yöntemlerinden en meşhuru. En az meyvesi kadar faydalı olan kiraz sapı ile zayıflama formülünü, artık çok kolay.Zayıflamaya niyeti olanlar denesinler faydasını görürler.

GEREKLİ MALZEMELER:
* 1 çay bardağı kiraz sapı,
* 6 su bardağı su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kiraz saplarını suyun içinde, 12 saat bekletin. 15 dak kaynattıktan sonra, 30 dak soğutun ve süzün. Günde 3 defa, sabah saat 10:00, öğlen 15:00 ve akşam 21:00′ de birer çay bardağı içilir. Kür, en fazla 14 gün uygulanır. Hızlı zayıflamak için, önerilen miktarla ve dozlar, kesinlikle aşılmamalıdır.

Etiketler: , , , , ,

Tansiyon Düşürmeye Yarayan Bitkiler

Yüksek tansiyon, eğer tedavi edilmez ise felç ve beyin kanası gibi kötü sonuçlar doğurabilecek bir hastalık.Eğer tansiyon probleminiz var ise mutlaka bir hekime danışmalı ve kan basıncınızı dengeleyecek gerekli ilaçları kullanmalısınız. Doğal eczaneden, yani bitkilerden çözüm arayanlar için ise .İşte tansiyonuzaiyi gelen şifalı bitkiler;

* Armut,
damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.
*Böğürtlen, tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.
*Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.
*Frenk üzümü, maydanoz, sarmısak ve limon tansiyona iyi gelir.
*Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.
*Frenk maydonuzu, tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana baygınlı hissi veren bir madde vardır.
*Kedi otu tansiyon düşürücüdür.
*Kekik geçici olarak yükselen tansiyonu düşürür.
*Limon iyi bir tansiyon düşürücüdür.
*Sarımsak tansiyonu düşürür. Halk arasında en çok bilinen ve kullanılan yöntemdir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Ömer Coşkun Kedi Otu Çayı Faydası

Ömer coşkun, depresyon ve uykusuzluk için, son derece etkili olan, kediotu çayını öneriyor. Diğer adı,valeryan otu olan, kedi otu, sinirleri yatıştırıyor. düzenli bir uyku uyumanızı sağlıyor. Bizde sizlerle paylaşıyoruz deneyin faydasını görceksiniz.

GEREKLİ MALZEMELER ;
* 1 tatlı kaşığı kediotu kökü,
* 1 su bardağı kaynar su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kedi otu kökü, toz haline getirilir. 1 su bardağı sıcak suda 10-15 dak. demleyin yatmadan önce için. Yalnız, çayı sabahtan hazırlayıp, akşam yatmadan 30 dakika önce içmeniz gerekmektedir.
Depresyon için ise, çay aynı şeki,lde demlenip, sabah ve akşam olmak üzere, 2 defa içilmelidir.

Etiketler: , , , ,

Ömer Coşkun Bel-Boyun Fıtığı Ve Sinir Sıkışması İçin Bitkiler

Kanal 7 ekranlarına konuk olan Dr. Ömer Coşkun bel boyun fıtığı ve sinir sıkışması için, çok faydalı ve etkili bir formül önerdi.Bizde bu formülü siz okurlarımızla paylaşıyoruz.
 MALZEMELER :
* 200 gr kuyruk yağı,
* 2 yemek kaşığı bal,
* 1 tatlı kaşığı karabiber,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kuyruk yağını eritin. Ilıdıktan sonra içinne bal ve karabiberi karıştırın. Ağrıyan bölgeye sürün. Ayrıca, kantaron yapı ile masaj yapın.
* 1 ltre suyun içine, 3 yemek kaşığı kırkkilitotu bitkisini atıp, 5 dak kaynatın. Duş aldıktan sonra, bu su ile durulanın. Üzerine su dökmeyin.
* 1 bardak kaynar suyun içine, 1 tatlı kaşığı kırkkilitotunu atıp, 5 dak. demlendirin. Günde 1 bardak için, Fıtık, sinir sıkışması, eklem ağrıları, kıkırdak sorunları gibi, pek çok derde devadır.

Etiketler: , , , , , , ,

Kudret Narından Gelen Şifalar

Günümüzde yeni nesil tarafından çok fazla bilinmese de şifa kaynağı açısından oldukça eski bir tarihe sahip olan kudret narı taze olarak ve yağda bekletilerek tüketilebilir. Ömer osmandan kudret narının faydasını açıkladı .Bizde bu bilgileri sizlerle paylaşmaktayız.
-Kolit – Ülser – 12 parmak – Gastrit, Asit fazlası gibi mide-barsak sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi eder. Barsak tembelliğini giderir.
-Karaciğeri destekler.
– Egzama ve sedef hastalığında faydalıdır.
-Yara ve iltihapları giderir.
-Hücre yeniler.
-Rahim yaralarına fayda verir
– Yanık ve yaralara lapası vurulur.
-Ayrıca yüzyıllardır Ayurveda doktorları Kudretnarını, tip-II diyabetini tedavi etmek için kullanmışlardır. Kudretnarının diyabetlilerde kan şekerini normal düzeylere indirdiği Ayurveda doktorlarının bu bitkiye olan saygınlığını arttırmıştır.
-Son zamanlarda kudretnarının test tüpü çalışmaları olmuş, HIV ( AIDS’e neden olan virüs ) büyümesini durdurduğu gözlenmiştir.
-Kudretnarının hastalıklarla savaşan immün hücrelerinin üretimini teşvik eder görünmüştür.
-Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda kudretnarının, kanser tümörlerini kontrol etmede etkili olduğu gösterilmiştir.
-Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
-Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık ve gastrit için 40 gün süre ile tüketilmesi gerekiyor. İki şekilde tüketiliyor. Eylül ayında taze olarak çıkan kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor.
-Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.
-En az 41 gün kullanılması tavsiye ediliyor. Taze meyve bulunmayan mevsimde ise, halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narı ise her sabah bir çorba kaşığı tabağa konularak, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yeniliyor.
-Bu şekilde de 41 gün devam edilerek kabızlık, mide hastalıkları, iştahsızlık tedavi ediliyor.
Haricen ise yanıklar, kesikler ve yaralar için kullanılıyor.
Kadınların vajina yaraları için de kullandığı zeytinyağında bekletilmiş kudret narı, açık yaralar için ise en çabuk iyileştirici olarak biliniyor

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı