şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Tüylenme

ibrahim Saraçoğlu tan, biz hanımların çok işine yarayacak bir kür geliştirmiş.  Bazı bayanlarda testesteron hormonunun (erkeklik hormonu) fazla çalışması sonucu tütylenme meydana gelir. Bu durumun bir hekim takibinde ne olduğu ve aşırı kıllanmanın sebebbinin ne olduğu araştrırılmalıdır. Bir hekim yardımı almanız uygun olacaktır. Aşırı tüylenmee (kıllanma) sorunu yaşayanlar için Nane kürünü yayınlıyoruz.
İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN NANE KÜRÜ : Bunun için hergün 15 gün boyunca 1 yemek kaşığı taze naneyi kıyın ve ağzınızda çiğneyin ve iki yudum su içerek yutun. 15 gün boyunca hergün yapın. birkaçgün ara verin ve yine 15 gün daha kıyılmış naneyi yiyin. bu kür sizin hormonlarınızın normal sevisine gelmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler: , , , ,

Kabızlığa karşı taze portakal yaprağı kürü

Taze portakal yaprağı
Kronik kabızlık şikâyetine karşı portakal yaprağı iyi bir çözümdür. Kabızlığa karşı kullanılacak meydana gelen portakal yapraklarının mutlaka taze ve yeşil olması gerekir. Kurutulmuş portakal yaprakları amaca uygun değildir. Portakal yaprağında bulunan hidroksiprolin ve luteolin beta rutinosit etkin maddeleri sindirim sisteminin perisaltik hareketlerini uyararak, kabızlığın ortadan kalkmasında mükemmel bir destekleyicidir.
Kabızlığa karşı taze portakal yaprağı kürü
Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) suda yedi-sekiz adet taze portakal yaprağını 10-12 dakika kısık ateşte kaynatınız. Kaynama müddeti tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra kahvaltıdan en erken bir saat sonra içilir. Dört gün boyunca günde bir kez içilir ve kür sonlandırılır. İhtiyaca göre kür tekrar edilebilir.

Değerli okuyucu, bugün sizlere kış mevsiminin en önde gelen meyvesi portakaldan bahsetmek talep ediyorum. Akdeniz bölgesinin bu ünlü meyvesinin otuza yakın cinsi vardır. Suyunu hafif çekmiş, kalın kabuklu, yumurta şeklinde , iri, yafa portakalıdır. Ne acıdır ki, nihai birkaç yıldan beri pazarlarda yafa portakalını bulmak mümkün değil . Belki, sizin de dikkatinizi çekmiştir, bilhassa nihai iki kış mevsiminde cinslerini ve tadını yadırgadığınız portakal cinslerini görmektesiniz… Belki de kendini kendinize sormuşsunuzdur, bunlar da nereden çıktı, nerede o eski portakallar diye…
Akdeniz bölgesinde nihai 20-25 sene içerisinde binlerce dönüm narenciye bahçesi yok oldu . Mersin, Antalya illerinde yüzlerce dönüm narenciye bahçelerinin üzerinde mahalleler kuruldu . Akdeniz sahil şeridinde binlerce dönüm narenciye bahçesi yok edilerek yerine yazlık konutlar ve tatil köyleri kuruldu . Çocukluk ve gençlik yıllarımdan anımsıyorum, milletin efendileri sırtlarında çuvallarda toprak taşıyarak yarı kayalık arazilerde üç-beş dönümlük narenciye bahçeleri kurmuşlardı. Omuzlarında su taşıyarak bu küçük bahçeleri yetiştirdiler. O bahçeler çoktan yok oldu .

Susuz kalan bitkinin çığlığı
Sahil şeridinde halen susuzluğa terk edilmiş yüzlerce dönüm narenciye bahçesi var. Nasıl olsa arazi kıymetli , gerisi önemli değil. Susuz kalan bir bitkinin çığlığını ve inlemesini, asistan olarak çalıştığım yıllarda , Graz Teknik Üniversitesi, Mikrobiyoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü’nde, kurduğumuz düzenekle öğrencilere gösterirdik. Öğrencilerden gelen tepki üzerine deneyi kaldırdık.
Artık, Güney sahillerine gitmiyorum. Halen yüzlerce dönüm ekili narenciye bahçesi ölüme terk edilmiş . Yazın sıcağında nasıl kavrulduklarını, kuruduklarını görmemek, yüreğimde onların çığlıklarını yaşamamak adına güneye gitmiyorum. Gitmesem de o çığlıkları hissediyorum. Şimdilerde biraz yağmur alıyorlar, acım daha az.

Portakal suyu aç karnına halsizlik yapar
Taze sıkılmış portakal suyu her zaman içilmemelidir. Sabahları aç karına içilen portakal suyu halsizlik yapar, gün içerisinde yorgunluğa sebep olur . Şayet, sabah aç karnına içmeyi alışkanlık haline getirirseniz, öğleye doğru başlayan hafif baş dönmeleri yaşayabilirsiniz. Akşam içildiği taktirde, büyük bir ihtimalle geceyi uykusuz geçirmenize sebep olabilir . Taze sıkılmış portakal suyu, kahvaltı arasında veya sonrasında günde bir bardak içilmelidir. Sivilce ve akne şikâyeti olanların portakal suyundan uzak durmalarını öneririm. Sivilce ve akneleri azdırır. Üst dudak ile alt dudağın birleştiği her iki kenar bölgesinde kapanmak bilmeyen ilithaplı yırtık var ise, portakal tüketiminden veya taze sıkılmış suyundan kesinlikle uzak durulması gerekir.

Taze portakal yaprağı
Kronik kabızlık şikâyetine karşı portakal yaprağı iyi bir çözümdür. Kabızlığa karşı kullanılacak meydana gelen portakal yapraklarının mutlaka taze ve yeşil olması gerekir. Kurutulmuş portakal yaprakları amaca uygun değildir. Portakal yaprağında bulunan hidroksiprolin ve luteolin beta rutinosit etkin maddeleri sindirim sisteminin perisaltik hareketlerini uyararak, kabızlığın ortadan kalkmasında mükemmel bir destekleyicidir.

Kabızlığa karşı taze portakal yaprağı
Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) suda yedi-sekiz adet taze portakal yaprağını 10-12 dakika kısık ateşte kaynatınız. Kaynama müddeti tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra kahvaltıdan en erken bir saat sonra içilir. Dört gün boyunca günde bir kez içilir ve kür sonlandırılır. İhtiyaca göre kür tekrar edilebilir.

Etiketler: , ,

Tüy Sorununa Nane Kürü

r.Aşırı tüylenme veya halk arasındaki tabirle kıllanma problemine bitkisel dayanak kürü tüy sorunuzu ortadan kaldırıyor . Kıl-tüy denemeyecek kadar önemli bir problem meydana gelen tüylenme meselenine Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan çok özel tüy azaltıcı ve inceltici nane kürü tavsiyesi ile tüy sorununuza derman bulabileceksiniz. Tüy meselenine nane kürü hazırlayarak ortadan kaldırabilirsiniz. Tüy sorunu için Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu kürlerini kullanabilirsiniz.

Tüy problemi meydana gelen kadınlar için Prof . Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tavsiyeli tüy azaltıcı kür tarifi ve tüylere bitkisel çözüm teklifi. Nane bitkisinin bayanlardaki tüylenme problemi için oldukça etkili olduğunu ve nanenin tüy azaltıcı faydası olduğunu belirten Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu öncelikle tüylenme nedeninin doktora danışılarak öğrenilmesi gerektiğini söylüyor.

Eğer aşırı tüylenme nedeni östrojen hormonu azlığı veya testosteron hormonu fazlalığı ise bu durumda taze nanenin tüy azaltıcı etkisinden faydalanılabilir.

Tüy azaltıcı nane kürü hemen hemen 1 aylık sürede sonuç veriyor ve bu sürecin nihayetinde yapılacak tahlillerde östrojen hormon miktarının arttığını görmek mümkün oluyor . Tabiki bu da tüy azaltıcı ve tüy inceltici etkilere neden oluyor .

Tüy azaltıcı taze nane kürü

Tüy sorunu meydana gelen kadınlar bir ay süresince öğlenleri ve akşamları yemeklerden 10 dakika kadar önce bir tutam taze nane tüketmeliler. Tüy probleminin seyrine göre bu tüy kürünü kullanmaya devam edilebilir.

Etiketler: , ,

Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Kür

Tırnak mantarı rehabilitasyonu için Prof . Dr . İbrahim Adnan Saraçoğlu bitkisel kür teklifini açıkladı . Tırnak mantarı , mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıklar arasında yer almaktadır . Tırnak mantarı tedavi edilmediğinde yayılarak bütün tırnakları kaplar ve rehabilitasyonu daha da zorlaşır .

Tırnak mantarının oluşmasını sağlayan mantar sporları , tırnakları meydana getiren keratin hücrelerinin yatağına yapışır ve onun için de yaşar . Bundan doğan enfeksiyon , onychomycosis olarak bilinir ( tırnak tineası ) ve tedavi edilmediğinde sınırsızca yaşar gider . Tırnak mantarı enfeksiyonu , herkese açık alanlarda yalınayak yürümek , tedavi edilmeyen atlet ayağı veya dolama sonucu , ortak giyilen terlik , ayakkabı , çorap vb . giysilerle bulaşır .

Tırnak Mantarı Belirtileri:

Tırnakların rengi bozulur . Tırnak kenarları kırılır veya dökülür . Tırnaklar olağandan daha fazla kalınlaşır . Tırnaklar parlaklığını kaybeder .

Eldeki veya ayaktaki ilgili mantar enfeksiyonu hafif olabilir ve hiçbir iltihap meydana getirmeyebilir veya kabarcıklar ve ağrılı şişme yapacak şekilde akut olabilir . Tırnaklar tutulduğu zaman kalınlaşabilir , ayrılabilir ve düşebilir veya tırnak tamamen tahrip olabilir . Enfekte tırnağın parmağa bağlı olmayan ucunun altında genellikle bir keratin birikmesi görülür .

Doktorunuzun tanı testleri arasında tırnak ucunun altında bulunan keratin birikintisini kazıyıp alarak mantarı belirlemek için inceleme yapmak da bulunabilir . Mantar tespit edilirse , diğer tırnak hastalıkları olasılığı ortadan kalkacaktır .

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu , tırnak mantarı enfeksiyonu sorunu olanlar için ısırgan otundan yapacağınız yeni ve faydalı bir kür tarifini açıkladı .

Malzemeler: Kurutulmuş ısırgan otu ve su

Hazırlanması ve Uygulanması: Bir tencere içerisinde az miktarda su ile kurutulmuş ısırgan otunu birlikte koyun ve 5 dakika kadar haşladıktan sonra lapasını hazırlayın . Elde ettiğiniz lapayı ılıtın ve tırnak mantarı meydana gelen bölgenin üzerine sürerek 10 dakika kadar bekleyin .

Etiketler: , ,

Vajinal Akıntıya Soğan Suyu

Soğan suyu kürü ile vajinal akıntılara nihai verebilirsiniz. Soğan suyu kürünün ne türlü yapıldığını aşağıda izah ettik. Vajinal akıntısı olanlar amaçlı soğan suyu kürü ne türlü uygulanır tek tek sıraladık. Vajinal akıntılara soğan suyu kürünün yararlarını biliyor muydunuz? Vajinal akıntıya soğan suyu kürünün yapılışı konusunda verileri sizler amaçlı tek araya getirdik.

Vajinal akıntı amaçlı soğan suyu kürü bununla birlikte erken menopoz, çikolata kisti, 3 cm. den minik miyomlar, tane düzensizliği ve polikistik over şikayeti meydana gelen olan bayanlar amaçlı de muhteşem tek kürdür. Soğan suyu kürü yumurtalıklardaki kisti tamamıyla ortadan kaldırmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kadınlardaki vaginal akıntıya rağmen yapılacak soğan suyu kürünü anlattığı tv programında soğan suyunun hangi hastalıklarda kullanıldığını da bilgisini verdi. Soğan suyu kürünün yararlarını ve gösterişli meydana geldiği hastalıkların hangileri olduğunu öğrendiğinizde anında bu kürü uygulamaya başlayacaksınız.

Soğan suyu kürü, erken menopoz, çikolata kisti, 3 cm. den minik miyomlar, tane düzensizliği ve polikistik over hastalıklarından şikayeti meydana gelen bayanlar amaçlı de muhteşem tek kürdür. Soğan suyu kürü, bayanların yumurtalıklarındaki kisti tamamıyla yok etmektedir.

Vajinal akıntıyı gidermek amaçlı soğan suyu kürü

Malzemeler:

1 tane ortada boy beyaz soğan

Hazırlanması ve Uygulanması:

1 ortada boy beyaz soğanı (kırmızı ve mor soğan olmaz) dörde bölün, eskiden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dk kaynattıktan hemen peşinden içerisine yabancı hiç tek birşey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden öncesinde hazırladığınız soğan suyundan bir bardak amaçlı. Soğan suyu kürü 15 gün süreyle uygulanmalıdır. 15 günden pek kullanılmamalıdır.

Soğan kürünü tane çağında uygulamanın tek sakıncası yoktur. Ancak , etki durumundan en uyumlu zaman tane bitiminden en erken 7 gün hemen peşinden başlamaktır.

Soğan suyu kürünü önce defa uygulandıktan hemen peşinden 2. adetinizi görmeden 10 gün öncesinde tekrardan 5 gün veyahut 7 gün bu soğan suyu kürünü uyguladığınızda daha tek sürü etki etmesini sağlarsınız. Soğan suyu kürünü uygulamaya başladığınızda 2 ve 3. günden bu yana vaginal akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne civarı fazlalaştığını farkedeceksiniz.

Uyarı: Her seferinde kıtır hazırlanmalıdır. Kullanılacak meydana gelen kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Bilhassa bembeyaz soğan bulmaya sebep yoktur. Kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.Bu soğan suyu kürünü 15 günden pek uygulamayın.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı