şifalı bitkiler

Topuk Dikeni Tedavisi

Bir çok insan topuk dikeniyle başa çıkmaya çalışıyor ve bir çok insanda daha topuk dikeninin ne olduğunu bilmiyor.Topuk dikeni olan kişileri rahatsızeder üzerine basamaz.
Topuk dikeni nedir?: Ürik asiti kanda çok yükseldiğinde topuk dikenine sebeb olur. Bu hastalığa yakalanan kişiler öğle vede akşam olmak üzere günde 2 kez yemeklerden sonra 5’er adet ardıç tohumu yemeleri gerekir.
Bitkisel kürler:
* günde 1 defa 2 kova sıcak suya, dolu 1 çay bardağı kekik konulup, ılık hale gelince hasta olan ayak bu suda 20-30 dakika bekletilir.
+ 4 adet elma kabuğu, 1 lt suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika beklettikten sonra süzülür ve 2 yemek arasındaki saatler de ve yatmadan önce olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Diz Ağrıları İçin İspirto Kürü

Diz ağrıları için, Prof. Dr. Ahmet Marankiden, etkili ve faydalı bir öneri var.Hem çok basit hemde kolay İspirto ile hazırlanan kürümüz için ;

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 lt beyaz ispirto
* 4 adet, kesme şeker büyüklüğünde kafuru,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kafuruları, ispirtonun ,içine atıp bir cam kavonoza koyun ağzını kapatın 3–4 gün bekleterek eritin. Kafurular eridikten sonra, her akşam yatmadan önce bu karışımı dizlerinize sürerek, streç filmle sarın.

Etiketler: , , , , ,

Ergenlik Sivilceleri İçin Bitkisel Ve Pratik Maskeler

Ahmet Maranki ergenlik sivilceleri için pratik çözüm önerileri.Bizde bu pratik çözümleri siz okurlarımızla paylaşmaktayız

İşte bitkisel çözümler;

-Bir su bardağı suya, 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağınu koyun 10 dakika kaynatın, elde edilen su ile sivilcelerin üstüne kompres yapın

– Taze sinirotu yaprakları ezin, lapa haline getirip sivilcelerin üstüne sürün

– Sabun otu kökü kaynatın ve kaynamıs suyu dinlendirdikten sonra cildinizi temizleyin

– Marulu sıkın, suyu ile sivilceler üstüne kompres yapılır.

– 3 su bardağı suyun içine, 20 gram marul doğrayın 2 saat boyunca kaynatın ve suyu dinlendirip sivilcelerinize kompres yapın

– Civanperçemi otunu 5 dakika kaynatın  kaynamıs suyu 15 dakika dinlendirin ve sivilcelerinize kompres yapın

Etiketler: , , ,

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık
Unutkanlık, nihai yıllarda yakıntı ettiğimiz sık sık tek vaziyettir . Bellek zayıflığının bu civarı artmasında, farklı hastalıkların yanında çağdaş yaşamın getirdiği tek takım vaziyetler da etkilidir. Unutkanlığa bazen saklı tek çöküntü ne sebeple olabileceği benzeri bazen de bellek depomuza kapasitesinin üzerinde kayıt yüklenmesiyle alakalı olabilmektedir .

Elektronik aygıtlarla tek sürü içli dışlı meydana gelen kimselerde tek cins enerji problemi oluşmakta ve bu çeşit aletlerin çok tüketimi kişilerde bellek problemine sokak açmaktadır. Hafızamızı geliştirmek amaçlı satranç, briç, dama, puzzle benzeri oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek çok yaralıdır. Beyninizin çoğalış tek sürü dolu meydana geldiğini hissettiğiniz dönemlerde belli bir süre tatil inşa etmeye çalışın ve bol bol uyuyun.
B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega-3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık ile alakalı yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuyla alakalı yararlıdır .

Etiketler: , ,

Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Kürler

Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Kürler
Soğuk algınlığına yakalandıysanız ilgisiz algınlığı kürü uygulayarak ek olarak kısa zamanda bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Ilgisiz algınlığı amaçlı derlenmiş bu kürler vücut direncinzi artıracak ve soğık algınlığıyla mücadelinizde destekçi olacaktır.

Soğuk algınlığında C vitamini ve çinko almak tek sürü yararlıdır. Kivi, kuşburnu marmelâdı, kıtır narenciye, kıtır sivribiber ve maydanoz benzeri dik oranda C vitamini içerir besinlerin bu dönemde bolca tüketilmesi gerekir.

Soğuk algınlığı amaçlı uygulayabileceğiniz kürler

almak Her tek fincan amaçlı, parmak ucu civarı kök zencefil, bir almak 2 parça hibiscus, 2 çay kaşığı civarı kuşburnu. Tüm bitkiler bir tatlı kaşığı civarı ıhlamur çiçeği ya da yaprağı, bir adet karanfil bir su bardağı civarı suya atılıp, 2 almak 3 dakika kaynatılır ve 2 almak 3 dakika civarı da demlenir. Tek Sürü ince tek dilim limonla, şekersiz olarak günde 3 almak 4 fincan içilir.

almak bir tatlı kaşığı balı, bir ,5 çay kaşığı toz zencefili ve bir çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarak, macun yapıp erken akşam yutmak yararlıdır.
bir bardak kaynar suya, bir çay kaşığı tarçın konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2 almak 3 bardak içilir

almak Tarçın kabukları çay benzeri kaynatılır, günde 2 almak 3 bardak içilir

almak bir bardak kaynar suya, 2 gr ıhlamur tozu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 almak 5 bardak içilir.

almak 2 bardak suya, bir elma kabuğu, bir tutam ıhlamur, tek miktar karanfil konulur. 5 dakika kaynatılıp, balla tatlandırılır. Ateş Gibi olarak içilir.

almak bir bardak kaynar süte, 2 almak 10 gr adaçayı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2 almak 3 bardak içilir.

Etiketler: ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı