şifalı bitkiler

sağlıklı bir cilt için

kuru-cilt-maskesi-150x150İşte ufak ama çok etkili ipuçlarıyla gelen gerçek güzelliğin sırları.

1-Genel yüz temizliğinde kullanılan maskelerden peeling etkisine sahip olanlar, bu sayede ölü hücreleri ortadan kaldırarak, temizlik sağlıyor

2-Yüzünüzü tazyikli su ile yıkayın. Bu şekilde yapılacak duş, ofislerin yol açtığı cilt stresinizi azaltır.

3-Artık cilt bakım ürünlerinde de rastlayabildiğimiz C vitamini, kan dolaşımını hareketlendirdiğinden, bu tip ürünleri tercih edin.

4-Ayak parmak uçları, yüzünüze sinyal gönderir. Alnınızda oluşacak kırışıklıkları önlemek için ayak parmaklarınızın üst kısmına düzenli aralıklarla bastırın.

5-Cildinizi nemlendirin. Yeni çıkan nemlendiriciler gün boyu etkiye sahip. Bitki özlü olanlar ise cildi aktif hale getirip üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmasını sağlıyor.

Uyku önemli
6-Yüzünüzü haftada iki defa kremleyerek 5 dakikalık masaj uygulayın. Bunun için, parmaklarınızı kullanarak oval hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa doğru, burun yanlarından alnın ortasına doğru inip çıkarak masaj yapın. Ağzınızın çevresini, yukarı doğru hareketlerle ovun.

7-Gece saat 1’den önce yatmaya özen gösterin. Bedenimiz özellikle ilk uyku saatlerinden gece yarısına doğru büyüme hormonları üretir. Bu hormonlar hücre yenilenmesini hareketlendirir.

8-Kremlerin içindeki enzimlerin faydalarını biliyor musunuz? Biyoteknolojik yöntemler taklit edilerek üretilen minik protein molekülleri, ileri yaşta, insanların cildindeki dolaşım sistemini aktif hale getirip ciltleri koruyucu hücreleri güçlendirir.

9-Koku kompresleri cilt ve duyuları canlandırır. Dörder damla limon ve selvi ağacı özünü ve iki damla ardıç yağını, iki litre kaynar su içine koyun.

10-Özel yüz havlunuzu bu karışımın içine daldırın ve yüzünüze örtün. E vitaminin bulunduğu kremler hücrelerin gerilimini azaltır. Ultraviyole ışınlarının, atık gazların, nikotinin oluşturduğu saldırgan serbest radikaller cildin zamanından önce yaşlanmasına neden olur. E vitamin cildi bu zararlı etkenlerden koruyup nemlendirir.

11-Yanaklarınız derisini gerginleştirmek için jimnastik yapmalısınız. Bunun için ağzınızı kapatın, yanaklarınızı içeri doğru çektikten sonra, ellerinizin yardımı ile yavaş yavaş gerin.

12-Patates masajı cildi tazeler ve dinlendirir. Öncelikle çiğ patates dilimlerini 10 dakika buzdolabında bekletin. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra, soğumuş patates dilimleriyle yüzünüze masaj yapın. 15 dakika boyunca patatesi, suyunun cildinize etki etmesini bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

13-Duru, yumuşak bir ten için AHA komplekslerine başvurmak bir zorunluluk. Bu isimle tanınan meyve asitleri, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlarken, tahriş de etmiyor. Ayrıca besleyici yağlar da içeriyor.

14-Kolajen tabakasını harekete geçirecek bir içecek hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için 250 gr domates, 2 şeftali, kabuğu soyulmuş yarım limon ve bir havucu katı meyve presine koyun, bir damla zeytinyağı ve bir miktar iyot tuzu ekleyin ve karıştırın.

Hücreleri yenileyin
15-“Şikaku” baskısı herhalde birçoğunuzun yabancı olduğu bir kelime. Bu basit egzersiz gergin yüz kaslarını yumuşatmaya yarıyor. Söz konusu baskının uygulanacağı enerji merkezi, gözbebeğinin hizasında, gözaltlarındaki kemikler üzerindedir. Bu bölgeye, en az 5 saniye süresince, parmaklarınızla bastırın.

16-Güzellik kapsülleri cildi bütünüyle beslemese de, işlevini içeriden yürüten bir hücre yenileyicisi olarak görev yapıyor. Nemlediriciler ve doğal maskelerle cildin esnekliğini sağlayabilirsiniz.

17-Oksijen maskesi, bir çeşit ekspres lifting görevi görür. Bu uygulamayla, hücrelerin oksijen alımı 10 dakika içinde yoğunlaşır. Sonuç olarak, cilt taze ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

18-Lipozom maskeleri besleyicidir. Aynı zamanda, cildin alt tabakalarına da nüfuz ettiklerinden, etkilerini uzun vadede gösterirler.

19-Turuncu ışık, hücreleri canlandırır, mavi oksijen alımını artırır, sarı cildi ölü hücrelerden arındırır ve yeşil kuproza karşı etkilidir. Renkli ışık tedavisini ancak güzellik merkezlerinde bulabilirsiniz.

20-Ampuller ve yenileyici kapsüllerle yapılacak yoğun bir kür, kışı sert koşullarına karşı cildin dirençli olmasını sağlayacaktır. 4 hafta boyunca yüzünüzü kremlemeden evvel sürün.

Etiketler:

Güzel Görünmek Zor Değil

kadin_guzellik

Her kadın için güzel görünmek oldukça önemlidir. Her mevsim için ve her zaman, vücudun her bölgesi için ayrı bir bakım uygulanması cildiniz için önemlidir. Kış mevsimde soğuk sebebi ile cildi daha fazla kurutacağından cildiniz için cilt bakım ürünleri, cilt tipinize uygun yumuşak tutacak gündüz ve gece kremlerini kullanmayı asla göz ardı etmeyin. Çünkü soğuda birebir maruz kalan bölgelerde çatlaklar oluşacaktır.
Vücudunuza takviye destek verici olarak balık yağı kullanalirsiniz.  Balık yağı, omega-3 yağ asidi diye de bilinen özelliği açısından zengin bir besindir. Şurup şeklinde olanlarının dışında, içmekte zorlananlar için kappülüde bulunmakta. Bilinen en büük fadaları, bağışıklık Sssistemini geliştirir, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma, huzursuzluk gibi depresyon ,üzüntü, kaygı, zihinsel yorgunluk hislerini azaltır. Alzheimer hastalığına karşı koruma sağlamaktadır. Balık yağı, kaşınma, egzama, deride döküntü şeklinde cilt sorunları için etkili bir tedavi yöntemidir. Bununla beraber balık yağı, saçların parlak ve hacimli görünmesini sağlar ve saç köklerini besler.  Bu sayede saç bakım ürünleri için bitkisel bir tedavi elde etmiş olursunuz.

Etiketler:

istanbul cilt bakımı

Cilt bakımını kısaca tanımlayacak olursak, cildimizin daha  genç ve doğal görünümünü sağlayıcı bir uygulamalı programdır. İlk olarak cildimizdeki eksiklikleri yerine koyma , oluşmuş hasarları onarma ve genel anlamda yenileme amacı ile yapılmaktadır. Estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimize özen göstermeyi ihmal etmeyeceğimiz gibi, yaşımız ilerledikçe cildimizde oluşabilecek sorunların önlenmesi bakımından çok faydalı olduğu açık bir gerçektir.  Bu duruma en büyük örnek, cildimizin canlılığı ve diriliği en önemli sağlık göstergesi olacaktır. İnsan derisi yani cildimiz yaşayan ve sürekli gelişme gösteren bir yeteneğe sahiptir. Hayatımızın farklı dönemlerinde hatta yılın farklı zamanlarında değişimler gösterir.Taze ve canlı durumunu koruyabilmek için doğal ve aktif elementlere ihtiyaç duyar.Kişiselleştirilmiş ihtiyaca yönelik yapılan cilt bakımları cildimizdeki eksik olanları yerine koyabilmemizi sağlar. Cildimizin ihtiyaçları doğadaki 4 elementle eşleşmektedir. Hava, su, toprak ve ateş olarak bunları sayabiliriz. Hava, Cildimiz oksijene ihtiyaç duyar ve hiperbarik basınçlı oksijen ile cilt hücreleri canlandırılır. yaşlandıkça hücrelerin gözenekleri bozulmaya başlar ve bu durumun önüne geçebilmek için cildimiz neme ihtiyaç duyar .Cildimizdeki bulunan hücrelerimiz onarıldıkça cildimiz daha parlak ve sağlıklı görünür. Cildimiz içeriden dışarıya nemlendirilir. Daha dengeli bir cilt için, yağlı ciltte yağ salgısı fazla olduğundan devamlı parlayan gözenekleri siyah geniş içleri dolu ,sivilceli kan dolaşımı yetersiz ,siyah noktalı yağ butonları olan kolay ve kalın cilttir. Bu yüzden toprak bakımı cilt yüzeyini normalleştirip yağı azaltıp gözeneklerin görünüşünü ve sivilce oluşumunu azaltır. Cilt temiz ,dengeli ve duru hissedilir. Ateş ise, Cildimizdeki yaşlanmayı dahili ve harici yaşlanma olarak ele alabiliriz.Dahili yaşlanmada en önemli faktör genetik yapıyken hormonel yaşlanmayı göz ardı edemeyiz.Harici yaşlanmada ise güneşe bağlı yaşlanmalar ;lekelenme,kuperoz, yaşlılık lekeleri, elastikiyet kaybı, sarkma, kirlilik ,yoğun stres ,düzensiz beslenme ,sigara ve alkol alışkanlıkları ,uykusuzluk sayabiliriz. Ateş bakımı tüm bu sorunlara maruz kalan cildimizi uyarır ,onarır ,yeniden yapılanmasına sağlıklı ,canlı ,parlak ,pürüzsüz görünmesine destek verir. Sizlerde daha güzel, sağlıklı ve uzun ömürlü bir cilt ile yaşam sürdürmek istiyorsanız. İstanbul cilt bakımı olarak bu uyarılarımızı dikkate alarak bizleri takip etmenizi öneriyoruz.

Etiketler:

Sivilceler İçin Bitkisel Çözüm

Aktar hüseyin ermiş, sivilcelerden muzdarip olan okurlarımız için, çok etkili çay ve tonik tarifi verdi. Bu sayade, hem içten, hem de dıştan sivilceleri tedavi etme olanağı bulmuş olacaksınız. Bu tarfi ergenlik sivilceleri için de oldukça etkili bir yöntem.Herkezin evde hazırlıyacağı bir çay tarifidir.Etkili birtariftir.

GEREKLİ MALZEMELER:
*1 su bardağı gülhatmi,
*1 su bardağı kurt pençesi,
*1,5 su bardağı kuşburnu,
*1 su bardağı su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : suyu kaynatın. diğer malzemeleri karışıtırp, bu karışımdan, 1 kaşık kaynamakta olan suyun içine atın 2-3 dakika kaynatın. ocaktan indirip 15 dakika demlenmesini bekleyin.sabah akşam 1 er bardak için. bunu yanında sivilcelere aktarlada bulabileceğiniz AYNISAFA  kreminden sürün.
SİVİLCE TONİĞİ: bir miktar tütün kolanyasının içine tomurcuk adaçayı atıp 48 saat bekletin. günde 2 sefer bu tonikten sivilcelerinize sürün. sivilcenin tedavisi için hem içten hem dıştan müdahale çok daha faydalı olacaktır. bu yüzden,hem yukarıdaki çayı yapıp için,hem aynısafa kremini sürün, hem de bu tonikle sivilcelere geçene kadar sivilcelere sürün.

Etiketler: , , , , , , ,

İbrahim Saraçoğlundan Kronik Yorgunluğa Karşı Beyaz Üzüm Kürü

İştesizlere kronik yorgunluğunuz için beyaz üzüm kürünü İbrahim saraçoğlu öneriyor.Bizde bu mucize iksiri siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

1)Yoğun bir çalışma temposu içerisinde ve stres altındaysanız, öğleden sonraları tüketeceğiniz yarım salkım üzümün (yaklaşık 250-300 gram) en geç yarım saat sonra sizi nasıl rahatlattığını, stresinizin nasıl kaybolduğunu, yorgunluğunuzun adeta buharlaşır gibi üzerinizden nasıl kalktığım ve dinlendiğinizi hayretle hissedeceksiniz. Tüm bunlara ilave olarak kendinizi daha dinç ve daha enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Daha etkili olur düşüncesiyle, yukarıda belirttiğim ölçünün üzerine çıkmayınız. Ancak şeker hastalarının bu konuda hekimlerine danışmanından uygulamaya geçmemeleri gerekir.

2)Eğer kronik yorgunluktan şikayet ediyorsanız haftada bir kaç defa tüketeceğiniz bir bardak taze beyaz üzüm suyu bu yorgunluğunuzun ortadan kalkmasında büyük bir destek olacaktır.
3) Taze beyaz üzüm ve taze siyah üzümü tüketirken ölçülü olmaları gereken iki grup vardır. Bunlardan birincisi ilk dört ayını tamamlamamış hamile bayanlardır. İkinci gruptaysa hekimleri tarafından “karaciğer yağlanması” teşhisi konulmuş kişiler yer almaktadır. Hamile bayanların ve karaciğer yağlanması teşhisi konulmuş olan hastaların taze üzüm türlerinin tüketiminde ölçülü olmaları gerekir. Buradan hamile bayanların ve karaciğer yağlanması olanların kesinlikle taze üzüm yememeleri gerektiği sonucunu çıkartmayınız. Ancak, bu grupta ki kişilerin taze üzüm tüketimlerinde en az şeker hastaları kadar ölçülü olmaları gerekir.
4) Taze beyaz üzüm bilinen tüm meyveler ve sebzeler içerisinde en güçlü antioksidan özellikli olanıdır. Taze beyaz üzümü mevsiminde ve günde bir salkımdan (200-250 gr) fazla olmamak kaydıyla tüketirseniz, o zaman onun antioksidan gücünden maksimum oranda faydalanabilirsiniz.
5) Taze beyaz üzüm kürünün kalpteki ritim bozukluğuna karşı önleyici ve tedavi edici
gücü bulunmaz bir özelliktir Kalbinde arithmi extrasistol şikayeti olanların günde 200-250 gram tüketecek leri taze beyaz üzüm bir mucizedir diyebiliriz. Kısaca, kalbinde ritim bozulduğu şikayeti olanların uygulayacakları taze beyaz üzüm kurilonlar için bulunmaz bir nimettir. Taze beyaz üzümün kurutulmuşu (kuru üzüm) bu amaçla kullanılmaz. Yeri gelmişken tekrar belirtmekte fayda görüyorum, daha çabuk düzelerim veya da ha çabuk etki etsin diyerek size önerilmiş olan ölçünün üzerine çıkmayınız.
6) Eğer vücudunuzun herhangi bir yerinde zor kapanan veya henüz kapanmamış bir yaranız varsa üzüm, üzüm çekirdeği ve cevizden yara kapanana kadar kesinlikle uzak durunuz. Üzüm ve ceviz tüketimi yaraların kapanmasını geciktirir, hatta yarayı azdırma gücü vardır.
7) Kanda uzun süreli iltihap bulunması önemli ve ağır sonuçları olabilecek sağlık sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir, Örneğin, kalp romatizmasına neden olabilir. Taze beyaz üzümün, özellikle kalp kapakçıklarına enfeksiyonun yerleşmesini engelleme gücü vardır. Ayrıca, bademcik enfeksiyonuna bağlı faranjitin (tonsillo-farenjit) vücudumuzdaki organlara (özellikle de kalp) vereceği zararı önlemedeki gücü de bulunmaz bir nimettir. Bu tür riskli hastalar için taze beyaz üzüm suyu mükemmel bir önleyici ve koruyucudur. Özellikle düzenli olarak belirli bir müddet kırmızı turp veya taze beyaz üzüm tüketmenin kandaki enfeksiyonun organlara zarar vermesini ve yerleşmesini önleyici gücü bir mucizedir diyebilirim.
8)Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.
9) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.
10) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.
11) Kullanacağımız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.

Etiketler: , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı