şifalı bitkiler

Biberiye ÇayıBiberiye  Çayı
Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı rahatsızlık yok bunun için benzer. Bilhassa kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanıldığı bunun için benzer gösterişli yemeklerden bir an önce sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıyeten bronşit, öksürük, migren, gastrit, başağrısı, ağrılı adet , düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıklarında da kullanılır.
Migren Tedavisi için Biberiye Çayı: Gün Içerisinde 5-6 fincan biberiye çayı 25 gün süresince içilirse, baş ağrılarınıza ve migrenlerinize bir ayrıyeten gelmemek üzere elveda diyebilirsiniz.
Biberiye Çayının Faydaları: Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, bedende biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı destek olur. Bu sebeble son dönemde fenomen bitkisel zayıflama ürünlerinin içerisinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.
Biberiye çayı ve Sindirim sistemi: Sindirim sistemi mide barsak kanalı bezlerini ayrıyeten çok çalışması için uyararak bu alanda yaşanan krampları çözer. Bunun Için Bağlı Olarak sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı pekçok yararlıdır.
Uykusuzluk için Biberiye Çayı: Geceleri uyumazdan bir önce bir-2 fincan biberiye çayı içerseniz pekçok rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.
Baş ağrısı için : Başınız ağrıdığı gün alın bölgenize biberiye yağıyla masaj yaparsanız baş ağrınız azalır veya kaybolur.
Gut Rahatsızlığı tedavisi: Gut hastalığından dolayı kandaki ürit asit ölçüsü yükselir. Gün Içerisinde 2 bardak biberiye çayı içmek kandaki ürit asit düzeyini normale yaklaştırır.
Vücud Kireçlenmesi Tedavisi: Biberiye yağı kireçlenen bölgeye gün içerisinde 3 kez masaj yapılarak yedirilirse bir hafta içerisinde kireçlenen bölge iyileşmeye başlar.
Biberiye yağı Deri hastalıklarında: Deri hastalıklarında yaraların ayrıyeten çabuk iyileşmesinde ve derinin kendini pekçok çabuk şekilde onarmasına yardımcı olmaktadır.
Vücud Moralması: Büyük Kaza veya çarpma sonucu yaşanan morluklar için biberiye yağıyla o bölgeye masaj yapılırsa 2 saat içerisinde morluk kaybolmaya başlar.
Biberiye Çayı İçerken Uyarı Edin; Güzel bir tat vermesi aracılığıyla biberiye çayına bir parça da kabuk tarçın atabilirsiniz.
Biberiye Çayının Zararları: Hamilelik süresince kullanılmaz. Çok miktarda (gün içerisinde 10 fincan) çok biberiye çayı içmek zehirlenmeye yol açabilir. Herşeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmamak gerekmektedir. Ender olarak bir takım olaylarda bitkiyle temas eden bireylerin alerji oldukları rapor edilmiştir. Bunun bilhassa bitkinin ticari bağlamda üretimiyle uğraşan kişilerde ayrıyeten çok görüldüğü bildirilmiştir.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı