şifalı bitkiler

Ben TedavisiBen Tedavisi
Benler yüzdeki cilt lekelerinin bir türü olup koyu kahverengi ve siyah görünümleri ile dikkat çekmektedir . Ben lekeleri sadece yüzde ve yanakta çenede değil , omuzda göğüste el ve ayaklarda boyunda ensede karında kısacası vücudun rastgele bir yerinde oluşabilmektedir . Kişiden kişiye değişmekle birlikte bir insanda ortalama olarak 10 ile 40 arası ben olmaktadır . Tıbbi dilde ben , nevus veya nevi olarak deyim edilir . Benler aslında çoğu zaman zararsız cilt oluşumlarıdır . Benler düz veya kabarık olabilirler . Renkleri pembeden kahbverengi siyaha kadar değişebilir . Benlerin sayısı genetik olarak ve güneşe maruz kalmanın derecesine bağlı olarak değişir . Çok nadiren cilt kanserine neden olabilen kötü huylu benler de oluşabilmektedir . Ciltteki benler oval ve yuvarlak biçimlere olup , doğumla çocuklukta veya ergenlikte gelişebilmektedir . Hamilelikte ben oluşumu da sık görülen bir vaziyettir .
Benlerin oluşumunun değişik nedenleri vardır:Ciltteki pigment hücrelerinin çoğalması
Kalıtım ve genetik faktörler
Güneş ışığında aşırı durmak benlerin oluşumuna neden olur .
Ahmet Maranki Ben Tedavisi
Ahmet Maranki imzalı bitkisel tedavi formülleri ile yüzdeki yüzdeki , omuzdaki , ciltteki benlere kolay ve ektili bir biçimde kesin çözüm bulabileceksiniz .
Benlere bitkisel çözüm – Benlere natürel çözümler ve ev yapımı tedavi yöntemleri
*Bir tutam kişniş’i iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın . Aniden çıkan benlere bitkisel çözüm meydana gelen kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün .
*Bir avuç keten tohumunu keten tohumu yağı ile birlikte ezilmiş vaziyette karıştırın . İçerisine de bir tatlı kaşığı bal ekleyin . Benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün tekrarlayın . Benlere natürel çözüm meydana gelen bu metod , daha çok inatçı kahverengi benleri yok etmek için kullanılmaktadır .
*Bir baş sarımsağı ezerek ben meydana gelen bölgeye sürün ve üzerini bir bandaj ile kapatın . Bu yöntem ben lekesi rehabilitasyonu olarak en basit bitkisel tedavi yollarından birisidir . NOT: uygulayan bazı arkadaşlar cildi kabarttığını tahriş ettiğini söylüyorlar . o nedenle hassas ciltlere sahip meydana gelen kişiler doktora danışmadan sarımsak kürünü uygulamasınlar .
Profesör Doktor Ahmet Maranki et benleri rehabilitasyonu için bitkisel formüller ve çözümler üretebileceğinizi , et benlerinizi tedavi altına alabileceğinizi söyledi . Et benleri doğuştan yada sonradan oluşan ufak yuvarlak şeklinde vücudun en çok ense tarafında çıkan et şeklinde bir bendir . Benleri koparıp , atarsanız ölümcül sonuçlarla karşılaşabilirsiniz . Uzmanlar bu benlerin hiç dokunulmaması , koparılmaması gerektiği ile ilgili insanları uyarıyor .
Et benlerini halk kendi arasında farklı yöntemler geliştirerek her ne kadar kaybetse de bu işi uzmanların eline bırakmak daha doğru gözüküyor . Saç teli sararak , et beninin üzerine et benine giden kan dolaşımı kesilerek birkaç gün sonra spontane düşüyor . Halk arasında denenen bu yöntemi uzman doktorlar pek sağlıklı bulmuyor .
Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır . Et beni meydana gelen bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için . Bu bitkisel rehabilitasyona yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor .
Yüzdeki benlere bitkisel çözüm
*Çay ağacı yağı da ben lekeleri tedavisinde etkili bir cilt lekesi bitkisel çözümüdür . Bir hafta 10 gün uygulanacak Çay ağacı yağı kürü ile benler açılmakta ve dikkat çekmez bir hal almaktadır .
*Bitkisel yollarla Ben rehabilitasyonu için Elma sirkesi kürü de tavsiye edilebilinecek bitkisel yöntemler arasındadır . Bir parça pamuğa emdirilmiş elma sirkesini ben meydana gelen bölgeye uygulayın ve yüzünüzü kurumaya bırakın . 20 – 30 dakika sonra yüzünüzü sabunsuz ılık su ile durulayın .
*Bir dilim greyfurtu 3 – 4 hafta boyunca ben lekesi meydana gelen bölgeye koyun ve greyfurtun üstünü bir yara bandı ile kapatın . Bu yöntem de ben ve cilt lekeleri için etkili bir bitkisel çözüm dür .
Benler hangi yöntemlerle tedavi edilir?
1 . Traşlama şeklinde biyopsi
Deriden kabarık bir ben bu yöntem ile kolaylıkla edavi edilebilir . Deri lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra bir cerrahi bıcak veya koter ile çıkartılır . Yara düz beyaz bir leke bırakarak iyileşir .
2 . Benin cerrahi olarak çıkartılması
Bu yöntem ben düzse veya melanom dediğimiz cilt kanseri şüphesi var ise kullanılır . Deri deki ben tam kalınlığı ile çıkarılır ve sonrada dikiş atılır . Çıkarılan ben patolojik incelemeye gönderilir . Cerrahi yapılan yerde ince bir çizgi şekinde iz kalabilir .
Benlern üzerinde çıkan kıllar traş edilebilir . Cımbızla alınması benin altında inflamasyona yol açarak ağrılı şişliğe neden olabilir .
Deri nasıl muayene edilmelidir?
Ayda bir kişisel cilt muayanizi yapınız: Benlerinizde bir değişiklik görürseniz veya yeni bir benin çıktığını farkederseniz bir Dermatoloğa başvurunuz . Çok sayıda beniniz , atipik beniniz , daha önceden meydana gelen deri kanseriniz var ise veya doktorunuz önerdiyse düzenli olarak muayene olunuz .
Çok sayıda ben ve sıradışı ben var ise fotograf ile kayıt almak faydalı olabilir . Dermatoskopi denen bir yöntem ile benlerin fotografları alınarak , benlerdeki melanom habercisi olabilecek değişiklikler kolaylıkla saptanabilir .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı