şifalı bitkiler

Bebeklerde Tırnak Kesme ve Bebeklerde Tırnak BatmasıBebek Tırnak Bakımı ve Kesmek

Bebeklerin tırnağını kesmek  bir anne için oldukça zor olabilir. Sürekli hareket edip yanlış bir olaya neden olmamak için gerçekten sıkıntı yaratıyor.Yeni doğan bebeğin tırnakları ana-babanın beklediğinden daha uzundur. Kendini tırmalamasını önlemek için tırnaklarının kısa ve düzgün kesilmesi gerekir ya da ellerine bebek ediveni takılabilir.

Tırnakların kesilmesi için en uygun zaman, yumuşak olacakları için, banyo sonrasıdır, ama siz uyurken kesmeyi daha rihat bulabilirsiniz. İlk haftalarda Tırnaklarının haftada iki kez gibi bir sıklıkta kesilmesi gerekir. Büyüdükçe, tırnaklarını sık sık kontrol ederek çok razla uzamadan kesin. Tırnakların kısa ve remiz olması yuvaya ya da okula başlarken çok daha önemlidir, çünkü tırnakların uzun olması çeşitli barsak parazitlerine yakalanma olasılığını arttırır. Ayak tırnakları el tırnaklarından daha yavaş uzar, bu nedenle ayda bir ya da iki kez kesmeniz yeterlidir Bebeklerin
tırnakları yumuşak ve esnektir ama büyüdükçe sertleşir.

Tırnak Batması
Bir ayak tırnağı kenarına batarak kızarıp şişmesine ve hatta iltihaplanmasına neden olabilir. Bu, küçük çocuklardan çok buluğ çağından itibaren görülür. Bu durumda bir hekime ya da sağlık uzmanına danışmanız gerekir.
Tırnak batması olmaması için çocuğunuza tırnağının kenarını hafif yuvarlatarak kesmesini tembihleyin. Kiropodistler(ayak sağlığı uzmanları) ayak tırnaklarının parmağın kenarına uygun bir eğri ile — daha önce öne- rildiği gibi düz değil — kesilmesini önermektedirler.

Tırnakların kesilmesi
Çocuğunuzun tırnaklarını kesmek için bebek tırnak makası ya da ucu küt bir makas gerekir.Kesme işlemi sırasında tırnak diplerini hafifçe bastırarakayırın.Etiketler: , , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı