şifalı bitkiler

Bebeklerde Gaz SancısıBebeklerde Gaz Sancısı
Bebeği fazla ve yüzü omuza geliyor olacak şekilde tutup sırtına masaj inşa etmek.

Gerginlik bebeğinizi çok etkiler. Bu yüzden olası olduğunca eşinizle çok büyük tartışmalar yaşamayın.

Bebeğiniz çok gazlıysa doktorunuza danışarak bir takım gaz önleyici ilaçlar kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin gaz sancısı akşamları tutuyorsa beslenmesinden bir süre daha sonra yıkamak, bebeğinizin daha rahat uykuya dalmasına destekçi olabilmektedir.

Bebeğin yanlışlık beslenmesi de gaza ne nedenle olacağından gereğinden pek emzirmeyin. Beslenme esnasında ağzının gökyüzü almamasına uyarı edin.

Ayrıca ritmik olarak kucakta veya beşikte sallamak, karnına ılık havlu koymak veya ılık yağla masaj inşa etmek, arabasıyla gezdirmek, banyo yaptırmak, ezgi ifade etmek, hafif hafif sallamak, arabasında gezintiye ortaya çıkarmak , emzik sunmak benzeri teknikler de bebeğinizin rahatsızlığını dindirmeye destekçi olabilir .

Bütün bunların yakınında kuru fasulye, nohut, brokoli, lahana, karnabahar, çikolata, baharatlı gıdalar ve çay, kahve benzeri yemek ve içecekler de bebeğin gazını etkiler. Bu yüzden en az bebeğiniz civarı siz de yediklerinize uyarı etmelisiniz.

Gazlı bebekleri rahatlatma pozisyonları nelerdir?

1) Bebeğinizi kucağınıza yüzü sizlere bakacak şekilde tutup başını omuz hizasında bulundurarak sırtına masaj yapmanız. Poposundan bir kolunuzla destekleyerek tuttuğunuz bebeğinizin sırtına öbür elinizle yuvarlak ve çok katı olmayan hareketlerle masaj yapın. Bu sırada bebeğinizle göğüs göğüse kurduğunuz temas ve sizden hissettiği hararet bebeğinizin rahatlamasına destekçi olabilir .

2) Laptop masaj yöntemi:

Bebeğinizi karın üstü dizlerinizin üzerine, yüzünün bir yanı bir bacağınızın üzeri midesi de öbür bacağınızın üzeri olacak şekilde yatırarak, sırtına yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. bu sırada bir elinizle bebeğinizi sıkıca kavramayı unutmayın. Bir Takım bebekler karın bölgelerine dizlerinden iştirak eden baskıyla ek olarak rahat ediyorlar.

3) Bebeğinizi en rahat ettiği şekilde bulundurarak, ritmik hareketlerle bağırsak bölgesine masaj uygulayın. Bunun amaçlı bebeğinizin sırtını göğsünüze yaslayarak karnına veya dizlerinizin üzeri oturur pozisyonda yan bulundurarak sırtına masaj yapabilirsiniz. Fazla oturma pozisyonunda bebeğin kafası en eğik olacak şekilde kucağınıza oturtun. Bir elinizle yer altından meblağken göğsünüzden de dayanak verin. Öbür elinizle sırtını ovalayın veya hafifçe vurun.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp