şifalı bitkiler

Bebeklerde Emzik Temizliği Nasıl OlmalıBebeklerde Emzik Temizliği Nasıl OlmalıGothenburg Üniversitesi’nden İsveçli bilim adamlarının yaptığı tetkik, Kolay bir uygulamanın alerjiye karşı sığınma sağlayabileceğini gösterdi.

Bilim adamları, doğum esnasından bu yana 184 ebeveynin bebekleri 6 aylık olana kadar emzikleri hangi yöntemle temizlediğini araştırdı.

Bebek sağlığı açısından emzik hijyeni önemli bir konudur. Emzik emilerek temizlenebilir.Katılımcıların yarısından fazlasının , yere düştükten bir bir sonra emziği musluk suyuyla yıkadığı ve bebeğe verdiği görüldü. Araştırmada, temizlemek amaçlı, bir takım ebeveynlerin emziği kaynattığı, bazılarınınsa emdiği meydana çıktı.
Temizlik amaçlı emziği emen ebeveynlerin çocuklarının , bir,5 yaşına geldiklerinde alerjik egzamaya yakalanma risklerinin diğerlerinden az olduğu bilgisi verildi.

Bu bebeklerde üst solunum enfeksiyonu riskinin de diğerlerinden düşük olduğu vurgulandı.
Tükürüğün birkaç bakteri ve virüs içerdiğini, emziği emerek ebeveynlerin bebeklerine bunları aktardığını idda eden bilim adamlarından Agnes Wold, karmakarışık ağız mikro florasının çabuk oluşmasının bağışıklık sisteminin sağlıklı olgunlaşmasına katkıda bulunduğunu ve böyle bebeğin alerjiyle fazladan iyi “uğraş edebildiğini” bilgisini verdi.

Tetkik, “Pediatrics” dergisinde yayımlandı.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı