şifalı bitkiler

Baş Ağrısına Neler İyi GelirBaş Ağrısına Neler İyi Gelir
Baş ağrısı bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir. Uykusuz, sinirli, stresli bir gün içinde, moralinizi bozan bir şey olduğunda baş gösterebilir. Kolay baş ağrıları ek olarak pekçok baskı, gökyüzü hali, tansiyon ve kanda oksijenin azalmasındari gelir. Ki en pekçok sinirsel ağrılar olarak da tanımlanabilen, gerilimli ortam ve stresteri iştirak eden gerilim tipi baş ağrıları görülür. Zonklayıcı bir ağrıdır bu. Büyük Ihtimalle boyundan ya da alın bölgesinden başlayan ağrı, yukarı dosdoğru çıkar ve bütün başa yayılır.

Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gerekir. Nedeni Ise baş ağrısı vücudunuzda bir şeylerin eksikliğini bilgi verici bir işarettir. Bu eksiklik sadece az bir süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz. Negatif halde baş ağrınız kronikleşebilir.

Karanlık ve sessizlik
Strese dayalı baş ağrısıyla uğraş etmenin önce yolu olarak aklınıza anında bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Nedeni Ise ağrının önüne geçmenin naturel yolları var ilaçtan bir önce . Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı seçim edin.

Açık gökyüzü yürüyüşü
Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına itina gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.
Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş inşa etmek da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj
Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza dosdoğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına dosdoğru cildinizi gererek masaj yapın.

Sıcak duş
Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı ısısı yüksek su dolu bir kapta bekletin. Ileri Ki Vakitlerde su ılık olana dolayında ilgisiz su ekleyin. Ayak banyosundan bir sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde büyüyen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk kompres
Bir bezi ilgisiz suyla ıslatarak ya da poşete buz koyarak başınıza ilgisiz kompres yapın.

Muz, makarna, balık yağı
Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi iştirak eden besinler olduğunu söylüyor. Ek Olarak, acı kahveye bir 2 damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.

İlaç
Ağrı kesici kullanmadan bir önce kesinlikle doktorunuza danışın. Ne var ki, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre bir sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz sebebiyle ilacı almadığınızda ağrı başlar. Bunun Için Bağlı Olarak olası olduğunca ağrı kesici almamakta yarar var.

Sık tekrarlayan ve uzunca aynı ritimde devam eden baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla alakadar durumda olan her konuda olduğu bunun için benzer, bu vaziyette da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudurEtiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı