şifalı bitkiler

Babalarda Hamilelik SendromuGebelik, hayat serüveninizin en mühim dönemlerinden biridir. Bu özel dönem vücuttaki fiziksel değişimlerle beraber ruhi dalgalanmalara da açıktır. Gebelik dönemine dek yaşantınızda meydana gelen duygusal birikimleriniz (sinir, çaresizlik, kaygı, suçluluk, yetersizlik, değersizlik benzeri) gebelik ve doğum sürecinizi etkiler. Annelik ve eşlikle alakalı duygusal durumlarınız, sizin bunun için bağlı olarak eşinizin gebelik şikayetlerini etkiler.
Duygularımızın ve hislerimizin davranışlarımızı kontrol ettiği gerçeğini unutmazsak gebelik septomlarını daha gerçek değerlendirmiş oluruz. Hamile babaların varlığı bu gerçeği gösterir. İnsanoğlu his birikimlerini bir şekilde bedeninde yaşar, aynen ebeveyn adaylarında olduğu gibi…
Hamilelik sendromu hangi baba adaylarında görülür?
Hamilelik sendromu, özellikle gebelik sırasında yalnız bırakılan ya da bırakıldığını hisseden, gebelik sürecine hiçbir katılımda mevcut olmayan ya da abartılı sorumluluk duygusuyla beraber geliyor olacak kaygısı , yetersizlik duygusu hisseden, ne türlü baba olacağını bilemeyen, iyi bir baba olamayacağının kanınında meydana gelen baba adaylarında sık sık belirir. Hele de gebelik dışında aile içi sıkıntılar yaşanmışsa ve halen yaşanıyorsa gebelik sorunlarını artırabilir.
Anne ve baba adayının yakınında olunmalı
Gebelik sendromlarında ebeveyn adayının yakınında olunmalıdır. Özellikle bulantı, kusma , aşerme, uyku bozuklukları, halsizlik, soluk darlığı, ten rahatsızlıkları, endişeler, depresif ruh durumu şikayetlerinde, bedene böyle yansıyan duyguların çözümlemelerini yapmak en gerçek yaklaşımdır.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı