şifalı bitkiler

Aşk için bunlar gerekliarkadas

Çıkardığı ‘Beden Aklıyla Zayıfla’ adlı kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Dr. Fevzi Özgönül, “14 Şubat Sevgililer Gününde; Aşkınızı ateşlemek için yapmanız gereken tek şey, aşk tanrısı Eros’un okunun size ve sevdiğinize saplanmasını beklemek yerine, aşk hormonu olan oksitosin seviyenizi arttırmaktır.” dedi.

Dr. Fevzi Özgönül, “Aşık birisi mutludur, gelecekten umutludur, kendisine güveni vardır ve sosyaldir. Ertesi gün uyandığında hala aşıktır. Aşk hormonu olarak bilinen beynin hipotalamus diye adlandırılan bölgesinden salınan oksitosin kişide; öz güveni arttırır, böylece fazla kilolu bile olsanız bunun bir önemi olmadığını düşünüp kendinizle barışık olursunuz. Oksitosin düzeyi arttıkça sosyal ortamlarda rahat hareket edemeyen ve sıkılan kişilerde sosyalleşme yetenekleri artar.Özellikle erkeklerde sevdiğine karşı sadakati arttırır.Koruyucu güdüleri harekete geçirir. Oksitosin stresi azaltır. Cinsel uyarılmayı arttırır. Oksitosin düzeyi arttıkça, sevdiği kişiyi, başkalarından daha çekici bulmaya başlar. Aşık kişilerin ağrı eşiği yüksektir ve kolay kolay ağrı hissetmezler.Gece uykularında düzelme ve daha dinç güne başlamayı sağlar.” diye konuştu.

OKSİTOSİN SEVİYEMİZİ NASIL ARTTIRIRIZ?

KUCAKLAŞIN : En kolay yol birbirine sarılmaktır. Sarılmak ve kucaklaşmak birbirini seven her iki kişide de oksitosin seviyesinde anlamlı yükselmelere eden olur.

HAYAL KURUN:Birlikte gelecek için hayal kurmaya çalışın, gelecek için ne kadar çok hayal kurarsanız birbirinize olan aşkını o derece alevlenecektir.

BOL BOL GEZİ ve EĞLENİN: Sevdiğiniz ile birlikte partilere katılın, orada dans edin, zıplayın, enerjinizi tüketmek için elinizden geldiğince fiziksel aktivite yapın bu her iki tarafta da oksitosin düzeyini en üst seviyeye çıkaracaktır.

BİRLİKTE SPOR YAPIN veya EL ELE Dolaşın: Oksitosin seviyenizi arttırmak istiyorsanız, sevdiğiniz kişi ile el ele uzun yürüyüşler yapmalısınız veya bir spor merkezinde birlikte spor yapın. Bu da her iki tarafın oksitosin seviyesini arttıracaktır.

MASAJ YAPTIRIN: Masaj yaptırmak ta oksitosin seviyenizi arttırmanın bir yoludur.
Şimdi gelelim aşkı besleyecek yiyeceklere.Sevgililer gününde ne yemeliyiz? Sevdiğimize ne yedirmeliyiz?
Dr.Özgönül’e göre ; Sevgide temas ve yakınlaşma çok önemli olduğu için , gece yemek masanızı çok küçük bir masa seçmeye özen gösterin, böylece sevdiğinize çok daha yakın olacaksınız.Yemeklerde afrodizyak etki yaratmak için köriyi kullanın.Köri soslu bir tavuk veya et yemeği iyi bir seçenek olacaktır. Yanına sebzeler içerisinde afrodizyak etkisi kuvvetli olan zeytinyağlı bir kereviz de çok yakışacaktır.Ekmek yerine yiyebileceğiniz bir cevizin de afrodizyak etkisi kuvvetlidir.Meyvelerden de özelikle muz ve çileğin etkisini unutmamalıyız.Kuşkonmaz da çorba veya meze olarak sofradaki yerini almalıdır. Son olarak da tarçının afrodizyak etkisinden yararlanmak için bir muhallebi sofraya eklenebilir.
Aslında siz siz olun sevdiğiniz ve sizi seven birisini bulduğunuzda ona sıkı sıkı sarılmayı ve onunla eğlenmeyi hiç ihmal etmeyin, böyle yaparsanız zaten doğal olan oksitosin görevini fazlasıyla yapacaktır.Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı